PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659676}
7,2 157 753
oceny
7,2 10 1 157753
7,2 33
oceny krytyków
Spider Man: Homecoming
powrót do forum filmu Spider-Man: Homecoming

Nareszcie.

ocenił(a) film na 8

Doczekaliśmy się dnia, w którym Sony i Marvel się dogadali, a Spider-Man idzie do MCU.

ocenił(a) film na 9
trechu

Jak na moje oko powinni połączyc jeszcze x-menów i to by było naprawdę spoko, pomnieważ było to głupie że w Avengers Czas ultona Quicksliver i Scarlet Witch to Super dzieciaki a nie mutanty a Spider Man jest zaje*isty i czekam na 2017 i wakcje pozdro

ocenił(a) film na 8
peda123

Spidey to mój ulubiony bohater, więc też czekam ;)

ocenił(a) film na 7
peda123

peda123 jak na Twoje oko? To ogólnie inne universum jeśli chodzi o Quicksilver'a i Scarlet Witch, w sumie X-Meni to inne universum.

ocenił(a) film na 9
tbalicki1

Ciekawe jakie to uniwersum

ocenił(a) film na 7
peda123

Filmy Marvela o superbohaterach (poczawszy od IronMana 1 aż do Infinity Wars 2) to Ziemia-199999 czyli potocznie zwane MCU (Marvel Cinematic Universe), a X-Meni sa w universum Ziemia-616. Osobny fikcyjny świat, łączy je tylko kilka wspólnych postaci, miedzy innymi Spider-Man czy Quicksilver. Polecam marvelowską wikię, dość szeroko opisuje oba universa.

Staszkon

Stan Lee i tak skacze sobie po wszystkich.

ocenił(a) film na 7
TheBlur

A dlaczego to robi? Bo może :) Nie wszystkie ale większość postaci komiksowych Marvela jest jego autorstwa, ma do nich prawa. To w jego głowie siedzi charakter i umiejętności każdej z postaci.

Staszkon

Nie, Stan Lee jest tam Bogiem i może wszystko...

użytkownik usunięty
TheBlur

Stan Lee nie pracuje już w Marvelu.

Niesamowite geniuszu! Zaskoczyłeś wszystkich! Nikt od wielu lat o tym nie wiedział!

użytkownik usunięty
TheBlur

Po twojej poprzedniej wypowiedzi wywnioskowałem że o tym nie wiesz :)

Jestem nową fanką całego tego komiksowo-filmowego uniwersum i chciałam spytać od jak dawna Stan już nie pracuje w Marvelu? Z jakich przyczyn odszedł/wyrzucono go?

asiulka026

Stan Lee ma 95 lat i jak ktoś już wspomniał jest w Marvelu bogiem Kto śmiałby go wyrzucić?

Agakl3

Okej, dzięki :D

Staszkon

Nie przypominam sobie filmu w ktorym Onslaught rozrywa rzeczywistosc ... Wiec swoje teorie z "ziemiami" zostaw dla kolegi z gimbazy.

ocenił(a) film na 7
Sabcio1234

Pewnie dlatego że Onslaught jest własnie w universum "niefilmowym" (za: http://pl.marvel.wikia.com/wiki/Onslaught) czyli w universum 616. "moje teorie" nie są moimi teoriami tylko rzeczywistymi faktami opisującymi komiksy stworzone i wydane przez Marvel :)

ocenił(a) film na 7
Staszkon

Tyle że na Ziemi 616 też istnieją Avengers.

LordRahl

W komiksach istnieje filmowe uniwersum Marvela? Ciekawe i kompletnie bez sensu wg mnie. Po co tworzą nową Ziemie, na której żyją bohaterzy, do których nie sprzedali praw filmowych? Chyba, że nie istnieje. W takim razie to nie jest żadne nowe uniwersum, tylko po prostu ekranizacje komiksów, a X-Meni nadal należą do tego samego uniwersum w komiksach co Avengers.

Staszkon

Przykro mi, kolego, ale wprowadzasz (chyba nieświadomie) w błąd. Otóż na ziemi 616 istnieją avengers, x-meni, f4, spiderman, scrullowie i cała reszta oryginalnych superbohaterów marvela. Natomiast jeśli chodzi o filmy, to te z uniwersum foxa (x-men, deadpool itp) dzieją się na ziemiach 10005 i (po DOTFP) TRN414. Więc jak widzisz ziemia 616 to świat podstawowy, w którym istnieją wszyscy superbohaterowie marvela, nie tylko X-Men i Spiderman.

tbalicki1

To sa dzieci Magneto ... Tak na twoje oko.

ocenił(a) film na 7
Sabcio1234

Ci z Xmanów tak, ci z Avengersow nie.

tbalicki1

To nie sa ci i ci ... to te same postacie ....

ocenił(a) film na 7
Sabcio1234

Ehh napisałem "Ci.. i ci" abyś mogł ich jakoś odróżnić, nie zauważyłeś, że w Av są to inhumans? A w Xmanach mutanci?

ocenił(a) film na 7
Sabcio1234

http://www.cinemablend.com/new/Avengers-Quicksilver-X-Men-Quicksilver-7-Ways-The y-Different-69548-p7.html

peda123

Marvel tak samo jak i DC ma różne uniwersa / wymiary, w których dzieje się akcja. Ale ma różne "ZIEMIE", także ALTERNATYWNE RZECZYWISTOŚCI, na których żyją postacie. X-meni itd. Jakby połączyli wszystko do jeszcze większej kupy, niż Avengers, to wyszedłvy mętlik do potęgi oraz masa niezgodności...

Wilkolak_Autograf

X-Meni to "Ziemia 10005" (Ziemia-TRN414 po "Przeszłość, która nadejdzie")
A Avengers itp. to "Ziemia 616"

ocenił(a) film na 7
Wilkolak_Autograf

X-Meni to Ziemia-616.
Avengersi to Ziemia-199999 :)
Nie wprowadzaj ludzi w błąd :)

WaFen

A może sobie łaskawie sprawdzisz, co oboje napisaliśmy, zanim jak upośledzona osoba wystartujesz do mnie z oskarżeniem nieprawdy? ;)

W błąd to ty wprowadzasz i nie muszę tłumaczyć dlaczego, bo każdy to sobie sam sprawdzi.

ocenił(a) film na 7
Wilkolak_Autograf

Jesteś ziomek upośledzony? Napisałeś odwrotnie (czyt. źle).
Kminisz?

WaFen

Nawąchałeś się czegoś? Nie jestem twoim ziomkiem. Gimbazy widać nie opuściłeś. Twojego narządu myślenia, o ile taki posiadasz nie stać na wspomniane upewnienie się kto ma rację. Wolisz się ośmieszać.
Niczego "odwrotnie" nie napisałem. Nie kminisz ty sam, że żyjesz na tym świecie i g**no wiesz o rzeczach, o których się wypowiadasz.
Kopiujesz nawet słowa na atak i drugi raz włazisz w to samo, udowadniając, że daleko ci do bystrości. Gratulacje.
Idź oglądać swój ulubiony "Kosmiczny Mecz" i nie spamuj fałszem.

ocenił(a) film na 7
Wilkolak_Autograf

Krótko:
"X-Meni to "Ziemia 10005" (Ziemia-TRN414 po "Przeszłość, która nadejdzie")
A Avengers itp. to "Ziemia 616" - Twój cytat.

"-Meni to Ziemia-616.
Avengersi to Ziemia-199999 :)
Nie wprowadzaj ludzi w błąd :)" - mój cytat.

Fakty: "X-Men (Earth-616) - Marvel Database - Wikia"

Nie będę się zniżać do Twego niskiego poziomu i Cię nie zacznę obrażać. Żal marnować czasu na takie osoby. Dorośnij - poznaj świat za kątów ekranu :) Strzałka dzieciaczku :)

WaFen

Masz w ogóle świadomość, że piszemy w całym wątku o FILMACH Marvela na stronie o filmach, zwanej? Ogarniasz w ogóle na jakiej stronie piszesz i na co odpowiadasz?
http://marvel.wikia.com/wiki/Earth-10005
http://marvel.wikia.com/wiki/Earth-TRN414
(Jak coś, trzeba kliknąć. Nakieruję cię, bo faktycznie jesteś zarozumiałym młotkiem i niczego nie sprawdziłeś, mimo moich sugestii)
"Kminisz", że to filmweb i o jednym z filmów, nie komiksów jest ta konwersacja??

Nie masz od czego, to od niedojrzałych i dzieciaków tytułujesz przeciwnika z konwersacji; bardzo rozwinięty jesteś faktycznie.. Czysty przejaw niezaliczonej gimbazy z twojej strony ;)

"Nie będę się zniżać do Twego niskiego poziomu i Cię nie zacznę obrażać."
Już zacząłeś na multum sposobów, tylko nie masz umiejętności tego dostrzec. Włącz mózg, jeśli łaska :)

Udowodniłem już swoje przekonania o ekranizacjach Marvela linkami powyżej,
także poniżej - robię ci pole do popisu i pisz sobie dalej swoje bzdury, nie rozróżniając dalej papieru od ekranu.

WaFen

http://marvel.wikia.com/wiki/Earth-199999 - zauważyłem teraz, że oboje się myliliśmy. Jedynie źle przepisałem, myląc najwyraźniej kartę w przeglądarce z Earth-616. Chodziło o uniwersum filmowe X-Men, gdzie nie masz racji.

Wilkolak_Autograf

Mam nadzieję, że od tamtego roku(bez kilkunastu dni) zerżnąłeś w końcu jakąś pannę i już nie masz tak wielkich problemów z frustracją i agresją.

użytkownik usunięty
trechu

Spider Man w Marvelu mogę umierać w spokoju.

To już dawno powinieneś. Spider-man zawsze był w Marvelu.......... -.-
Teraz tylko włączyli go do wspólnych filmów z innymi komiksowymi superbohaterami.

użytkownik usunięty
Wilkolak_Autograf

Dawniej Spider filmowy to Sony teraz prawdziwy Marvel to Marvel

Ale gadasz... obejrzyj intro jeszcze raz i napisy końcowe starych Spider-manów
"Wytwórnia:
Columbia Pictures
Marvel Enterprises
Laura Ziskin Productions"
Marvel jest zawsze

Wilkolak_Autograf

marvel jest bo musi ale prawa do ekranizacji posiada sony

castor_fiber1988

Gadasz jak paranoik. Marvel to Marvel i tyle. To, że sony sponsoruje i promuje film wiele nie znaczy.

ocenił(a) film na 9
Wilkolak_Autograf

Sorry że odkopuje tak stary temat ale jednak znaczy bardzo dużo. Dopóki to były filmy Sony ( to znaczy nadal są ale w kooperacji z Marvel Studios) to nie możliwy był występ Spider-mana w filmach produkowanych prze Marvel ( MCU)

damkola

Nie to jest skutkiem problemu, który widzisz, lecz to, że świat filmografii idzie w stronę skrajnej innowacyjności i na zarządców wielkich i wpływowych marek filmowych oraz tytułów wyznacza się praktycznie tylko wiecznych oponentów bez talentu - byle zawsze mieli inne znanie, niż reszta. Tak umiera pomysł i rodzi się odgrzewanie kotletów w innym kolorze. Tak to jest, proszę Ciebie ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jestemtwoimojcem

"You're not my dad"...!

ocenił(a) film na 8
trechu

Ale to co teraz zaczyna robić Sony - czyli tworzyć filmy z uniwersum pajączka o wrogach/sojusznikach pajączka bez pajączka nie będące jednocześnie częscią MCU gdzie pająka oddali. Przecież to jakaś paranoja i nie ma prawa się udać. Co za debil u góry tam jest za to odpowiedzialny?!

ocenił(a) film na 8
mordarg

Lepiej bym tego nie ujął :/
Tym bardziej, że np. Tom Hardy to idealny kandydat na Venoma i chciałoby się zobaczyć walkę jego i Spideya na dużym ekranie. Ale może jak Homecoming odniesie sukces to zmienią zdanie :/

trechu

Hej, mam pytanie - dlaczego trzeci remake?
Nie lepiej zrobić kontynuację?

ocenił(a) film na 8
Jaskier16

Sony dogadało się z Marvel Studios, które miało swoją wizję Spider-Mana. Musieli wybrać młodszego aktora (a także odmłodzić obsadę) , ponieważ ten film będzie się skupiał bardziej na życiu w liceum niż, jak to miało miejsce w poprzednikach, na jego wątku miłosnym ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones