PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825}

Szósty zmysł

The Sixth Sense
7,8 629 524
oceny
7,8 10 1 629524
7,6 37
ocen krytyków
Szósty zmysł
powrót do forum filmu Szósty zmysł

Rewelacyjny

ocenił(a) film na 9

I Musze przyznać że nie spodziewałam się takiego zakonczenia

ocenił(a) film na 9
s111

Ja również. Film naprawę świetny z każdą minutą coraz lepszy.

ocenił(a) film na 6
s111

Nikt się nie spodziewał, bo wszystko było skrupulatnie schowane przed widzem... Widz nie zastanawiał się, jak to możliwe, że Malcolm nie sypia z żoną przez ten cały czas? Przecież musieliby w końcu zamienić słowo i wyszłoby, że coś nie halo. Widz nie zastanawia się nad tym, że para z ust Cole'a nie wydobywa się podczas rozmów z Malcolmem, a przecież to był pierwszy zwiastun, że pojawia się duch. I wreszcie heroiczny dzieciak, którego rówieśnicy na jego miejscu pewnie robiliby pod siebie ze strachu, tymczasem on posługuje się słownikiem i przemyśleniami godnymi studenta filozofii... Nie urzekł mnie ten film. Fajny pomysł, genialne aktorstwo, lecz zbyt dużo niedomówień i zbiegów okoliczności tutaj zostało zastosowanych, a by całość nie wyszła na jaw dużo wcześniej.

ocenił(a) film na 9
sheraster

Przy takim aktorstwie dla mnie te szczegóły nie mają najmniejszego znaczenia i nie zwracam na nie uwagi. Bo gdyby człowiek chciał się czegoś na siłę czepiać w każdym filmie pewnie 95 procent byłoby do bani.

sheraster

para z ust Cole'a nie wydobywa się podczas rozmów z Malcolmem, poniewaz w filmie jasno zostalo wytlumaczone, ze tak dzieje sie tylko, gdy duchy sa zle/denerwuja sie

ocenił(a) film na 10
s111

Ja również. Końcówka zaskoczyła mnie bardzo. Film rewelacyjny ;)

ocenił(a) film na 9
s111

Dzięki takiemu zakończeniu, jest to jeden z nielicznych filmów, który należy obejrzeć dwa razy.

ocenił(a) film na 9
kazuja70_filmweb

Moim zdaniem drugi raz już nie ma sensu

ocenił(a) film na 9
s111

Moim skromnym i zarazem subiektywnym zdaniem taki sens jest. Dlaczego? Dlatego, że oglądając ten film drugi raz, spostrzeżemy wiele szczegółów, na które nie zwróciliśmy uwagi przy pierwszym seansie. Oglądanie go dwa razy, to prawie tak, jakbyśmy oglądali dwa różne filmy.

ocenił(a) film na 9
kazuja70_filmweb

Tak to jest prawda... Ale nie ma takiego zaskoczenia za drugim razem :))

ocenił(a) film na 8
s111

Dla mnie było to oczywiste praktycznie od samego początku :/ i miałam nadzieje, ze na końcu będzie jednak inaczej i mnie zaskoczy. Za dużo thrillerów oglądam :)

ocenił(a) film na 8
edytka_wolomin

SPOILER
Ja jakoś w połowie filmu pomyślałem, że to będzie świetny film jeśli ostatecznie okaże się, że Malcolm nie przeżył postrzału i też jest duchem. I od tego momentu każda kolejna wskazówka tylko mnie w tym utwierdzała.

s111

Ja się domyslilam w momencie kolacji w restauracji

ocenił(a) film na 9
s111

zazdroszcze kazdemu, kto oglada pierwszy raz i nie wie... choc wczoraj obejrzalam po 10 latach i nadal film zachwyca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones