PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=179}

Szeregowiec Ryan

Saving Private Ryan
8,1 651 422
oceny
8,1 10 1 651422
7,8 40
ocen krytyków
Szeregowiec Ryan
powrót do forum filmu Szeregowiec Ryan

Wypisujcie najlepsze filmy o II Wojnie Światowej jakie znacie. Jak dla mnie to oczywiście "Szeregowiec Ryan" jest wojennym filmem nr 1 - ale chciał bym poznać wasze zdanie. Prócz "Szeregowca Ryana" za dobre wojenne filmy uważam także "Stalingrad" "Żelazny Krzyż" "Cienka Czerwona Linia" i wiele innych których tytułów nie pamiętam - a chciałbym sobie przypomnieć :)

Proszę o wasze typy...

Pozdrawiam.

Schackoo

Ranking 25 najlepszych filmów wojennych (nie tylko o II wojnie światowej):


25. "Bitwa o Ardeny"
24. "Cienka czerwona linia"
23. "Sztandar chwały"
22. "Wielka czerwona jedynka"
21. "Pełny magazynek"
20. "Najodważniejsi z wrogów"
19. "Helikopter w ogniu"
18. "Stalingrad"
17. "Wzgórze rozdartych serc"
16. "Okręt"
15. "Tylko dla orłów"
14. "Komandosi z Navarony"
13. "Byliśmy żołnierzami"
12. "Parszywa dwunastka 2"
11. "Lista Schnidlera"
10. "Pianista"
9. "U-571"
8. "Czterej pancerni i pies"
7. "Parszywa dwunastka"
6. "Złoto dla zuchwałych"
5. "Zaginiony batalion"
4. "Wróg u bram"
3. "Jak rozpętałem II wojnę światową" :)
2. "Kompania braci"
1. "Szeregowiec Ryan" :)


Pozdrawiam. Lubię takie tematy :D

użytkownik usunięty
DamianGZYL

1. Kwiaty Harrisona
2.Ziemia niczyja
3. Pianista
4. Stalingrad
5.Pluton
6.Życie jest piękne
7. Lista Schindlera


Bez urazy ale na Twojej liście jest bardzo dużo amerykańskiego patosu;)

ocenił(a) film na 8

Patton o!

ocenił(a) film na 10

A Wielka Ucieczka?

użytkownik usunięty
andolinis

Ostatni pociąg do Auschwitz/mocny.

ocenił(a) film na 9
DamianGZYL

ulatwilo by gdyby filmy byly tez w oryginalnym tytule.

ocenił(a) film na 9
DamianGZYL

Jak dla mnie brakuje "9 Kompanii" i "Plutonu".

ocenił(a) film na 10
Morku112

Fakt 9 kompania bardzo dobry film, ale w temacie nie jest mowa o filmach wojennych ogółem tylko tych o II WŚ, wiec dziewiąta tematyką nieco odbiega od wątku :)

ocenił(a) film na 9
Marudaa

A racja, racja, pardon. :D

Marudaa

Pluton też bo inaczej to "Czasu Apokalipsy" nic nie przebije poza tym Tora Tora Tora i sporo innych

ocenił(a) film na 9
DamianGZYL

czemu nikt nigdy nie docenia filmu " O jeden most za daleko " ?

ocenił(a) film na 2
Kubyra

Bo to za trudny film do zrozumienia.

ocenił(a) film na 6
DamianGZYL

Wróg u bram - bardzo dobry film.

ocenił(a) film na 10
DamianGZYL

Filmy typu "Tylko dla orłów", albo "Parszywa dwunastka" to totalna porażka, którą mogło wymyślić tylko grono holiłódzkich speców od reklamy. Mnie natomiast zabrakło w waszych propozycjach "Ofiary wojny" pokazujące wojnę w Wietnamie trochę z innnej strony i to niezwykle brutalnej. Jako nr 1. stawiam jednak na "Szeregowca Ryana"

ocenił(a) film na 9
bartek_k_szczecin

Jeden z lepszych filmow, ktory zjada szeregowca po calosci

DamianGZYL

tak, ale autor tematu pytał o filmy o drugiej wojnie światowej. Właśnie szukam dobrego filmu o drugiej wojnie, a szukając info o tytułach, które umieściłeś a ich nie znam znajduję jakieś wojny w Wietnamie, Jugosławii... na pewno są jakieś wątki o filmy ogólnie wojenne. Za każdym razem się wpieniam....

ocenił(a) film na 7
DamianGZYL

No jak dla ciebie "Pełny magazynek" i "Helikopter w ogniu" są o II wojnie światowej to nie zazdroszcze znajomości historii :-)

LDZ85

chyba wtedy nie było pocisków z pełnym kapturem ;D Ciekawe, że on zna tylko filmy made in hollywood a są świetne filmy polskie "Zakazane piosenki", "Zamach" jak i skandynawskie chociażby "Flammen & Citronen", "Anthropoid", "Kryptonim HHhH" czy czeski "Ciemnoniebieski świat", że o biografiach nie wspomnę jak o Pileckim.
Ale jakoś nie spodziewam się, że poza propagandą żydowood inne filmy się przebiją do świadomości.

A gdzie Tora Tora Tora :D

ocenił(a) film na 10
DamianGZYL

Polecam ostatnią bitwę chiński oraz braterstwo broni koreański

ocenił(a) film na 7
Schackoo

Cienka czerwona linia

ocenił(a) film na 8
leggan21

Pianista.... majsterszczyk :)
Imperium Słońca,bardzo,bardzo dobry film :)
może dla rozluznienia 'Wszyscy idziemy do kina',choć to niekoniecznie może się tobie spodobać

btw. Wie może gdzie można obejrzeć 'Cienka czerwona linia' ? jakby co piszcie w wiadomości,byłabym baardzzo wdzięczna :)

adult

cienka czerwona linia musi byc po polsku? jak nie to tu
http://www.youtube.com/watch?v=AqfOIPbn47A

ocenił(a) film na 8
marcel_21

ok,mogę obejrzeć po angielsku,dziękuje !

ocenił(a) film na 10
Schackoo

1. Szeregowiec Ryan
2. Imperium Słonca
3. Kompania Braci, dziwi mnie, ze nikt o tym jeszcze nie wspomniał :)

ocenił(a) film na 7
Marudaa

3. patrz drugi post nr 2.

ocenił(a) film na 10
GilGalad1992

Dzieki, niedopatrzenie :)

Schackoo

Dziwne, ze nikt nie wspomnial o:
1. A bridge too far
2. The Bridge on the River Kwai
3. The Eagle has landed
4. The Longest Day
5. The Bridge at Remagen
6. Serial Pacyfik
7. no i nasz polski Westerplatte

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
jeremajka

6. jest genialna, ale nie wspomniałem o "Pacyfiku", bo chodzi o filmy, a to jest serial, a tak to świetne wybory psze pana/ pani :D

Schackoo

Apocalypse Now
Killing Fields
Casualties of War

ocenił(a) film na 8
Schackoo

1. Lista Schindlera
2. Czas Apokalipsy
3. Pluton
4. Listy z Iwo Jimy (świetny film, zaskoczył mnie na prawdę!!)
5. Łowca Jeleni
6. Pianista
7. Szeregowiec Ryan
8. Ziemia Niczyja
9. Wróg u Bram
10. Full Metal Jacket

Poza tym polecam jeszcze: O jeden most za daleko, Cienka czerwona linia, Parszywa dwunastka (tak właściwie to mój pierwszy film wojenny jaki oglądałem, tato opowiadał mi jak był na nim w kinie, haha mówił że to był jego ostatni film jaki oglądał w kinie ;D, dzięki tato!), Johny poszedł na wojnę też całkiem niezłe, Braterstwo broni, Złoto dla zuchwałych, Helikopter w Ogniu (tutaj lekki patos ale nie aż taki jak np. w Bylismy żołnierzami.)

Natomiast NIE polecam Szyfrów Wojny i Byliśmy żołnierzami- amerykański patos do przesady (bardziej w byliśmy żołnierzami, ale obu filmów zbytnio nie mogę oglądać)

A co do Kompani Braci- najlepszy serial jaki oglądałem, lecz tu go nie dodałem bo chodzi o filmy, Pacyfik też niezły, ale widywałem lepsze seriale. Polecam jeszcze zapoznać się z M.A.S.H.-em.

Jakimś specjalistą do filmów wojennych nie jestem, ale to mój ulubiony gatunek :) Każdy prawdziwy mężczyzna powinien oglądnąć (moim zdaniem) chociaż 5 filmów, które wymieniłem w swoim TOP10.

ocenił(a) film na 8
Jimmi18

Zapomniałem o świetnym filmie o wojnie bośniackiej- Wybawca. Bardzo polecam, lecz film o bardzo ciężkiej tematyce.

ocenił(a) film na 9
Jimmi18

Jestem wdzięczny ci za podanie tytułu. Szukałem tego filmu, ale zapomniałem jaki to był tytuł.

ocenił(a) film na 9
Schackoo

Chyba nikt nie podał "Bękarty wojny"

ocenił(a) film na 9
Schackoo

"Upadek" oraz "Idź i Patrz" - według mnie dwa najlepsze.

ocenił(a) film na 8
Schackoo

1. Orzeł
2. Okret ( Das Boot)

ocenił(a) film na 8
Schackoo

Jeszcze Flyboys, Ostatnie dni Pattona (c.d. wspomnianego Pattona), Operacja Barbarossa, Sophie Scholl (na cywilnym froncie), Orzeł wylądował, Na zachodzie bez zmian, The Hurt Locker - W pułapce wojny, Assembly - ostatnia bitwa. Nie wszystko o II wś, ale warto obejrzeć. Jak Czas Apokalipsy. Pozdrawiam pacyfistów.

ocenił(a) film na 9
Schackoo

W księżycową jasną noc
Mało efekciarski ale fabuła wciągająca.

ocenił(a) film na 9
Schackoo

Jest jeszcze coś takiego jak "Kryptonim Gwiazda". Z tego co pamiętam był całkiem przyjemny.

ocenił(a) film na 9
Schackoo

1. Czas Apokalipsy
2. Pluton
3. Full Metal Jacket
4. Listy z Iwo Jimy
5. Kompania Braci
6. Łowca Jeleni
7. Złoto dla zuchwałych
8. Most na rzece Kwai
9. Tylko dla orłów
10. Komandosi z Navarony

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Schackoo

Z całym szacunkiem, ale jeśli mówimy Filmy O II WOJNIE światowej (z naciskiem na "o"), to nie możemy wymienić "Szeregowca...", bo to nie jest film o II WŚ, lecz OSADZONY W OKRESIE II WŚ. Historia opowiedziana w "Szeregowcu..." nie miałaby racji bytu, to nierealne, to tylko taka bajeczka z efektami specjalnymi o bohaterskich Amerykanach, którzy mimo ogromnej przewagi Niemców i tak robią z nimi co chcą, tyle tam nierealistyczności. Mająca przyciągnąć tłumy do kin.

Mimo to cenię ten film, za inne aspekty niż fabuła, np. zdjęcia, montaż czy muzykę, lecz na pewno nie dałbym mu 10 czy 9.

Jeśli chcecie oglądnąć filmy o II WŚ to polecam miniserial "Kompania Braci", "O jeden most z daleko", "Sztandar chwały" czy "Listy z Iwo Jimy". To są filmy O DRUGIEJ WOJNIE.

millow_1996

Ponurym żartem jest to, że najlepsze filmy o II wojnie światowej stworzyli Niemcy. A u nas? Właściwie tylko "Hubal" z filmów jest na świetnym poziomie. Choć są też inne o których teraz nie pamiętam.

ocenił(a) film na 8
millow_1996

chociaż jeden normalny komentarz, pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Schackoo

Nikt jeszcze nie wspomniał o dwóch ciekawych filmach osadzonych w czasach II WŚ:
1. Fabryka zła
2. Kobieta w Berlinie

Z tych dwóch najbardziej polecam Fabrykę zła :)

ocenił(a) film na 2
Schackoo

Tu masz wlasciwy wykaz. Ci powyzje to nawet czytac nie potrafia ze zrozumieniem a co dopiero filmy oceniac.

Nanjing! Nanjing!
Das boot
Duologia Eastwooda o Iwo Jimie
Thin red line
svoi
Kukushka

Bliskie 2ws(ci sami ludzie i sprzet co w 2ws)
L'Ennemi intime - algieria 50te
Brotherhood of war - korea 50te

Schackoo

Mialo byc o IIWW a pojechalscie po wszystkim zapominajac o takich tytulach jak: "30 sekund nad Tokio", "Tora,Tora,Tora", "Bitwa o Anglie", "Bitwa o Midway", "Tobruk", "Yamato" i wiele, wiele innych.

ocenił(a) film na 8
Schackoo

Nikt nie wspomniał o Pearl Harbor;/ Jak dla mnie numer 1.

skuter93

Pytanie bylo o filmy wojenne a nie romansidla:D

ocenił(a) film na 8
kubekjacobo

wątek miłosny nie robi od razu z filmu romansidła;)a choćby i to i tak świetny film;)

skuter93

Zgoda ale w tym pierwsze 50% to tylko romansidlo w nastepnych 50% jest pomeszane z jakims zlepkiem historii( tzn. bohater romantyczy).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones