PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=741981}

Szybcy i wściekli 8

The Fate of the Furious
6,9 99 014
ocen
6,9 10 1 99014
6,3 11
ocen krytyków
Szybcy i wściekli 8
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli 8

Według mnie seria "Szybcy i wściekli" powinna wreszcie powrócić do znanego z trzech pierwszych części schematu. Nielegalnych wyścigów samochodowych, rozbudowanego tuningu oraz emocjonującego wątku fabularnego, który nie będzie po brzegi wypełniony nierealnymi sytuacjami. Siódemka była świetnym zwieńczeniem kariery Paula Walkera. Film był sequelem idealnym, lecz co z ósmą odsłoną? Na pewno bez Walkera to już nie będzie to samo. Był to wspaniały człowiek, który stworzył postać niebywałą. Brian był moim ulubieńcem serii i choć wszyscy zachwycali się Domem, to ja jednak zawsze trzymałem kciuki za niego. Jak jednak wypadnie ósma część? Mam tylko nadzieję, że nie ściągnie serii w dół, stając się fatalną kontynuacją.

Krzychu_800

Tego bym bardzo chciał. Starych dobrych czasów. Coś w stylu pierwszych części. I najlepiej poza USA.

blayse

Wystarczyło aby oparli się odrobinę na realizmie. 1 część była kultowa i najlepsza według mnie. 2 była zabawna, miała swój styl 4 i następne przemieniły się w średnie kino akcji. Oglądam bo lubię całą serię jednak, denerwują mnie efekty, których jest za wiele. Ale amerykanie niestety lubują się w tym. Niestety następne części będą wzbogacone zbędnymi, większymi itp. Szkoda.
Np. filmy "Need for speed" czy " Born to race" w niektórych momentach były przyjemniej nakręcone wyścigi*.

ocenił(a) film na 6
Krzychu_800

Pierwsze części były o tuningu bo wtedy tuning był modny. Teraz już się od tego odchodzi. Tokyo Drift trafiło do kin, jak ten sport przeżywał prawdziwe boom. Każda część trafiała w dziesiątkę, jeśli chodzi o trendy w motoryzacji. Teraz co jest modne - powrót do samochodów klasycznych - ale dla FF to nuda i brak pomysłu. Dlatego muszą ciągnąć kino akcji. na 1/4 mili już się nie ściga jak kiedyś, drifting jest już "ustatkowany" na świecie, także jedynie wyścigi płaskie. Coś znanego z gier NFS - ściganie od punktu A do B. Ale to też nie wystarczy bo cała seria rozdmuchała się do rozmiarów ratowania świata. Więc zwykłe ściganie odpada....

Mauna_Kea

A może tuning nie już modny, bo filmy tego nie pokazują? Ja się zainteresowałem tuningiem bo oglądnąłem Tokyo Drift, nie odwrotnie.
To, że wyścigi są nudne to nie problem wyścigów tylko sposobu w jaki F&F są kręcone, a konkretniej pracy kamery i montażu (przynajmniej tak na moje oko). Wczoraj oglądałem film Nightcrawler, w filmie pojawia się jeden pościg trwający kilka minut, ale pobił wszystkie F&F od czasów Tokyo Drift łącznie z takim NFSem. Wcale nie przeładowany efektami, ledwo kilka zakrętów w dodatku po generalnie pustych ulicach, ale za to dynamiczny, trzymający w napięciu, pięknie udźwiękowiony z komunikatami policyjnymi na czele, idealnie zmontowany w ładnej scenerii - no po prostu sycący, tak to powinno wyglądać. I nawet nie ma co porównywać budżetów...
https://www.youtube.com/watch?v=CVPocfP-qaI
Problem w tym, że Szybcy i Wściekli chce być bezmózgim blockbusterem, który idzie w schemat co film to "głupiej, głośniej, więcej", a mam wrażenie, że aktorzy zbierają się głównie po to, żeby powspominać stare dzieje w swoim gronie, pojeździć za darmo po świecie, porobić jakieś stunty kaskaderskie i dobrze się bawić. No nie dziwię się im, ale z profesjonalizmem to nie ma wiele wspólnego co widać potem na ekranie.
Zwykłe ściganie odpada? Co to za problem, zrobić reboot, jak z wieloma seriami teraz bywa. Pozamieniać aktorów i wrócić do korzeni.

ocenił(a) film na 8
kacperpl

obejrzałem i dla mnie był mega nudny.

ocenił(a) film na 5
kacperpl

kacperpl ma rację

kacperpl

Co się w rzuca w pościgu z linku?
-Bardzo realistyczny
-Bez muzyki co działa tylko na plus
-Sam koniec pościgu jest niespodziewany bo bohaterowie też są tylko widzami a nie głównymi uczestnikami
-Nie ma 30 tyś eksplozji
-Sama scena jest ogromnie napięta przez atmosferę"wiadomo co się stanie ale nie wiesz kiedy eskaluje"
Ogółem - nic tylko się zgodzić

Mauna_Kea

Tylko, że tuning stał się modny przez ten film właśnie

ocenił(a) film na 3
Mauna_Kea

Tuning jako taki dalej jest modny, tylko że styl się zmienił i to mocno. Rocket Bunny przeżywa swój renesans.

ocenił(a) film na 6
McFlyPL

na szczęście się zmienił... ludzie znajdują w sobie odrobinę gustu i nie obwieszają samochodów spojlerami i nie malują ich na różowo. chociaż to miało jakiś urok jeśli pod maską nie było 1.9 TDI.
coraz większą rolę odgrywa tuning fabryczny bądź akcesoria fabryczne. Do Renault Fluence można było kupić różnego rodzaju dokładki, końcówki itp w salonie Renault. Chociaż samochód średnio nadaje się do takich działań. Ale fajna felga + gleba zawsze były, są i będą w modzie.

ocenił(a) film na 3
Mauna_Kea

"Gleba" to w ogóle wyszła ze sportów motorowych. Przecież każdy samochód turystyczny jeździ na glebie, co na torze wygląda wspaniale, bo i szybki i świetnie brzmi.. Natomiast Janusze nocnych wyścigów chyba nie do końca wiedzą co robią, bo niektóre są obniżone aż to przesady.

ocenił(a) film na 5
McFlyPL

A potem są problemy z podjazdem na piętrowy parking xD

ocenił(a) film na 3
Stachu7

Potem taki ćwok jedzie nie do końca równą drogą 30km\h i blokuje cały ruch, bo się boi, że jego nakładki na zderzak z "empaketa" się porysują. xD

ocenił(a) film na 9
Krzychu_800

Wątpię że powrócą do starego schematu.Jeżeli mają w planach nagranie jeszcze 3 części to może stworzą tak długą fabułe że rozwinie się ona na 3 filmy.Na przykład pokonanie głównego Bossa może wymagać wielu działań w kilku miejscach na świecie tam będzie też miejsce na zwroty akcji,może jakaś zdrada w ekipie.Kto wie.

ocenił(a) film na 8
Krzychu_800

Niestety już zatrudniona obsada sugeruje raczej nawalanki ciąg dalszy. Wątpię by Statham i Johnson stali się nagle sponsorami ścigających się tuningowanych bryk :-)

ocenił(a) film na 10
Krzychu_800

Całkowicie się zgadzam z Tobą odnośnie tego co napisałeś o Brianie/Paulu Walkerze. Był również i moim ulubieńcem w całej serii, a szczególnie w 2F2F gdzie stworzyli świetny duet razem z Romem w gorącym Miami.

Jestem wielkim fanem serii F&F, wielkim fanem "Rodziny", ale nie wyobrażam sobie by nagle film skręcił z powrotem w kręgi nielegalnych wyścigów oraz tuningu. Bohaterowie serii są już tak doświadczeni przez wydarzenia z poprzednich części, że ww elementy mogą stanowić tylko małą składową fabuły nowej części, jak np wspomniane w 7 Race Wars lub w 6 nocne wyścigi w Londynie. Teoretycznie wszystkie kłopoty Rodziny za nimi. Wrogowie osadzeni lub nie żyją, Brian z rodziną żyją szczęśliwie gdzieś w oddali, Dom i Letty pewnie chcą w końcu spokojnie być ze sobą, być może podrasowując na nowo auta popijając Corone (o tak! chciałbym żeby taka scena się pojawiła w filmie:) ), a Tej i Roman na powrót pławią się bogactwem jak na przełomie 5 i 6 części.
Więc o czym miałby być film ? Zapewne znów echa przeszłości, nowa znajomość (Pan Nikt)... Jednak na razie nie widzę w twórcach odpowiedzialnego za poprzedni scenariusz Chrisa Morgana. A to może zwiastować, że Gary Gray (odpowiedzialny przecież za świetnego Negocjatora) nada ósemce swojego szlifu i pomimo zapewne bardziej sensacyjnej niż tuningowej/wyścigowej fabuły uda się mu połączyć klimat ukochanej przez bohaterów motoryzacji z.... pewnie kolejną trudną akcją.

frantic84

Z tego co pamiętam to w jedynce też chodziło o rozp*****nke... nie było części takiej by od początku do końca chodziło tylko o wyścigi chyba że Tokio drift... tu chodzi by było szybko z jednej akcji nas drugą i przy robieniu tego mam być wściekle czyli totalnym ro*****dol tu nigdy nie chodziło o wyścigi oczywiście w pewnym sensie

ocenił(a) film na 7
Krzychu_800

Ostatnio słyszałem ,że postać Braiana ma zostać odegrana przez Scotta Eeastwooda czyli syna Clinta ;)

Krzychu_800

Problem jest taki -
1. Pierwsze 3 filmy to była klapa, 2 i 3 to nawet się chyba nie zwróciły, 1 też cienko, ludzie mieli te filmy gdzieś
2. 4 pierwsze filmy zostały zmieszane z błotem przez krytyków.
3. Części od 2 do 4 zostały zmieszane z błotem przez widzów. 1 trochę mniej
4. Od piątej części kiedy namiastki durnej fabuły poszły do kosza i postawili na kino akcji łamiące fizykę, zatrudnili Rocka, seria zaczęła łapać pozytywne opinie krytyków, pozytywne od widzów i żyłą złota.

Podsumowując - nikt o zdrowych zmysłach nie wróci do schematu pierwszych części bo większość krytyków, ludzi uważa za syf i przez to zarobili by 1/10 tego co teraz. Musicie wiedzieć, ze z opinią ze pierwsze filmy są lepsze, w skali światowej jesteście w olbrzymiej mniejszości, a pod mniejszość nikt filmów nie robi (po za indykami zrobionymi za psie pieniądze w skali hollywood)

robhans

Ja mysle, ze szybcy i wsciekli powinni sie juz skonczyc .. Co nowsza czesc, jest co raz bardziej nie realistyczna, to juz podchodzi po SCI-FI. Juz pierwsza scena z siodemki mnierozlozyla, ale obejrzalem caly ze wzgledu na Jasona Stathama ;)

ocenił(a) film na 9
robhans

Jakoś cała seria F&F (w tym stare i nowe części) są super hitami, a to że mała ilość hejtujących osób się znalazła to nic nie wpłynie na film.
Jakby wszystkie części były jak 1 i 2 część, czyli tylko ściganki nielegalne itp, to wiało by nudą oglądać prawie to samo w 8 części, a więc by się wtedy też znaleźli hejterzy, zaś jak co część jest co raz to niespodziewane ,,coś" (ciągnięcie sejfu, skakanie między budynkami) to przynajmniej widzowie nie wiedzą co zobaczą następnego ,,nie możliwego".
W każdej części było ,,coś" nie możliwego, w większości hitowych filmów akcji jest coś nie możliwego, a więc jak ktoś pisze że jest to główna wada oceny danej osoby to znaczy że nie powinien oglądać takich filmów.
To tak samo jak filmy z super dobrymi efektami specjalnymi, a filmy z średnim poziomem efektów, gdyż znacznie bardziej prawdopodobne jest że film z lepszymi efektami będzie mieć lepszą ocenę.

Mnie kiedyś irytowało że w filmach akcji (die hard, F&F, filmy o bohaterach) mają to że w 99.99% główny bohater nie ginie, a nawet nie musi mieć żadnych super mocy, ani nie musi być bogaty (w filmie) lecz przeważnie wychodzi bez szwanku, tak więc to też można uznać jako SCI-FI gdyż odbiega to od realiów.

ocenił(a) film na 6
Eskim0s

w ostatnich częściach trochę odeszli od samochodów jako głównego wątku na rzecz rozbudowania fabuły. W pierwszych dwóch częściach można było się dowiedzieć trochę o samych wozach, w TD również. mam nadzieję, że 8 część będzie z goła inna niż 7 poprzednich. bardziej mroczna, motoryzacyjna, mniej efekciarska

ocenił(a) film na 9
Mauna_Kea

Pierwsze 3 części były bardzo skupione do aut itp i się zgodzę z tobą, lecz nie wyobrażam sobie aby przez resztę części też tak by było.
Rozumiem że trochę przeginają, lecz dzięki temu trudno przewidzieć co znowu zrobią nie normalnego, a co jeśli zrobią akurat w miarę normalną część ? :D
Jestem fanem F&F i nawet jak za 10 lat wyjdzie kopia filmu, lub podobny film tyle że o lewitujących pojazdach z np. roku 2080 xD to i tak to obejrzę bo lubię po prostu takie filmy :)

ocenił(a) film na 6
Eskim0s

ja również będę oglądał wszystkie części, nawet po 10 razy. ale wydaje mi się, że nadszedł czas na coś nowego, w miarę normalnego, by trochę zejść na ziemię. oczywiście nie wiadomo co by nie zrobili, hejterzy i tak będą narzekać, ale kto by się nimi przejmował

Eskim0s

Jesteśmy bliżej niż dalej do momentu premiery dziesiątej części Fast and Forious, która będzie zwieńczeniem dwudziestolecia całej serii.

robhans

troll

Krzychu_800

Najlepsze dla serii by był koniec bo powrót do nielegalnych wyścigów nie wchodzi w rachubę bo wiesz jakby to wyglądało że milionerzy się ścigają w nielegalnych wyścigach to już nie ten sam poziom , oni się zmagają z potężnymi przestępcami a nie jakieś mało dochodowe wyścigi , inna sprawa chodziło ci raczej o pierwsze 2 części bo Tokio to była tak naprawdę 6 część .

Krzychu_800

Albo skończyć się 4 odcinki temu :/

Krzychu_800

popieram pierwsze 3 czesci spoko, reszte strasznie naciagana

ocenił(a) film na 6
Krzychu_800

Jestem za ,ale myślę że najlepiej by było już to zakończyć .Teraz seria bardziej przypomina mi mad maxa tyle że we współczesności .

ocenił(a) film na 4
Krzychu_800

według mnie powinni przestać kręcić to "coś", szybcy i wściekli skończyli się na tokyo drift, kolejne części to już tylko "pazerni i nierealni"

Krzychu_800

Tak jest! Dobre czasy... stare dobre czasy... aż się tamte lata przypominają jak za gówniaka się marzylo O takich furach.. :)

---------------------------------------------

Mr Nobody TV

ocenił(a) film na 5
Krzychu_800

ale kto wtedy uratuje wszechswiat ?

Krzychu_800

Wysiadłem z pociągu Fast w Tokyo. Próbowałem obejrzeć czwórkę, ale nie wiedziałem o co kaman tam. Jak wyjaśnili odejście Walkera w siódmej części?

ocenił(a) film na 7
arcmarek

Ano tak, że Brian postanowił wycofać się z ekipy i zająć się rodziną. Zakończenie pokazuje to najlepiej, ale to trzeba zobaczyć.

Krzychu_800

Uważam, że w obecnym kształcie serii F&F nie da się wrócić do klimatu nielegalnych wyścigów i tuningowania aut. To już nie jest ten czas, by to jarało widownię. Niestety, teraz ludzie chcą oglądać sceny, w których auta przeskakują między budynkami lub gdy Rock ujeżdża torpedę ślizgającą się po lodzie.

Nie jestem fanem F&F ale lubię oglądać te filmy na odmóżdżenie, by pośmiać się z nonsensów :) Dwa muscle cary ciągnące na łańcuchach wypełniony forsą sejf - baaardzo prawdopodobne :) Ścigacz lecący bokiem przy uderzeniu w autobus, powtarzam, autobus, sprawia, że to ten większy pojazd wylatuje w powietrze ;) Nie mówiąc o fruwających czołgach, skokach do wody z gigantycznych wysokości, upadkach z paru pięter kończących się zaledwie złamaną ręką... jak tu nie kochać F&F :)?

Krzychu_800

Film jest średni ale najbardziej brakuje Paula jest o nim wspomniane dopiero pod koniec ale to i tak tylko imie zostanie nadane dziecku

Krzychu_800

Pomyśl nie będzie wyścigów nielegalnych bo to karalne przez policję albo cba

Patryczkuhejo

cda premium gosciu po co to placisz

Krzychu_800

Dzisiaj postaram się obejrzeć, choć nie oczekuję cudów. Na pewno będzie efekciarsko. To niezaprzeczalny fakt.

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 4
TonyMontana

Niestety najnowsza część jest słaba jak lato z radiem .
Wydany hajs w błoto

ocenił(a) film na 9
Krzychu_800

Obawiam się, że powrót do korzeni jest totalnie niemożliwy. Skoro Torreto zaczął wygrywać wyścigi na wstecznym to po prostu nie miałoby sensu .

Krzychu_800

W filmie o wyścigach muszą być wyścigi a nie jakieś kiczowate bijatyki i totalna rozpierducha. Mam nadzieję że w kolejnych częściach zobaczymy jakieś ujęcia z "spod zderzaka" inaczej zmierzch serii. A szkoda by było...

vicovaro25

Gdzie jest napisane, że to seria o wyścigach?

ocenił(a) film na 4
marcelina179

proszę cię co to za pytanie ?
1,2,3 ,4 i moze 5 aczkolwiek pierwsze trzy części na pewno to przecież filmy o kierowcach którzy siedzą w samochodach i się ścigają ...
if you know what i mean
chyba że o innej serii mówimy .

lolek2417

To czego oczekiwałeś po 8? Ponad dwóch godzin ścigaczki? No błagam.

ocenił(a) film na 4
marcelina179

czego oczekiwałem ?
czegoś lepszego - to napewno , a nie kolejnej produkcji która zostanie szybko odebrana przez widza i jeszcze szybciej zapomniana.

lolek2417

Na pewno nie przez każdego widza ;)

marcelina179

No na pewnie przez takich Januszów filwebu jak Ty co to mają okropny filmowy gust :D zeby takiemu przecietniakowi z banalna durną fabułą wystawiać ocene 10/10 czyli arcydzieło hahahahaha.To cos absurdalny blockbuster był.Jak z wyścigów i małych napadów przeszli do czołgów,łodzi podwodnych i ratowania świata przed bronią atomową to dopiero zagwostka xDDD.
A porządnym filmom jak Lęk Pierwotny tak niska ocena,w sumie tak patrząc to jesteś takim stereotypem kobiety oglądającej filmy,kiczowate infantylne romansidło Pasazerowie 7/10 ze juz o Planecie Singli i 8/10 nie wspominając hahahaha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones