PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691862}

Teoria wszystkiego

The Theory of Everything
7,6 226 864
oceny
7,6 10 1 226864
4,9 29
ocen krytyków
Teoria wszystkiego
powrót do forum filmu Teoria wszystkiego

Dla Eddie Redmayne. Jego rola w filmie Teoria Wszystkiego to mistrzostwo aktorskie na najwyższym poziomie.

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

Podpisuję się...:)

ocenił(a) film na 6
wojciechowski2610

Absolutnie! Podczas całego seansu rzeczywiście czuć można było ten ból i trudności, genialny.

klauweg

No właśnie ja ty trudności ból nie odczułem, okej dostaje taką diagnozę ee to nic jedziemy dalej z koksem i nadal jestem tym uśmiechniętym chłopakiem tak to niestety w filmie odczułem ):

ocenił(a) film na 7
buterfly

Miał się użalać nad sobą przez kolejne lata? Starał się jeszcze coś osiągnąć i dalej czerpać radość z życia.

znamir11

Nie mówię o użalaniu się nie mniej własne ograniczenia, musiał przepracować, tego w filmie brakuje.

ocenił(a) film na 9
ChrisKrasz

Ja też się podpisuję! Obiema.

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

Tak,chyba nawet minimalnie lepszy od Keatona,zresztą w tym roku wszystkie nominacje za męską rolę trzymają wysoki wyrównany poziom.

ocenił(a) film na 10
ChrisKrasz

Również się podpisuję :)

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

Następnym razem zacznę zbierać podpisy i będę kandydował na Prezydenta :-)

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

Nie odkryłeś ameryki jakieś.

ocenił(a) film na 8
aronn

Taaa , wyglada że to ameryka :-)

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Felicity Jones zagrała równie fenomenalnie moim zdaniem :)

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Pewnie "Whiplash" i tak pozamiata ;)

ocenił(a) film na 10
ChrisKrasz

Czekam na 100% pewniaka. To MUSI być Oscar.

ChrisKrasz

Keaton był lepszy. Amen.

użytkownik usunięty
ChrisKrasz

nie posikaj sie to juz Dawid Ogrodnik w Chce się żyć lepiej zagrał

ocenił(a) film na 8

Ciężko o gradację. Założę się, że jak oglądałeś "Co gryzie Gilberta Grape'a", byłeś przekonany, że mało znany wtedy DiCaprio to autentyczny low IQ.

użytkownik usunięty
Bemol72

ale porównanie Di caprio jest genialnym aktorem a Redmayne nie musiał "grać" wystarczy patrzeć na jego facjate i juz widzimy niepeklnosprawnego

ocenił(a) film na 8

chyba mylisz fizis z kunsztem aktorskim

ocenił(a) film na 8

Weź się człowieku lecz. To że Redmayne wygląda jak wygląda nie ma nic do rzeczy. Patrzysz na wygląd czy na grę aktorską? Bo mnie interesuje to drugie, a prawda jest taka że Eddie zagrał po prostu fenomenalnie i tyle w temacie. Oscar jak najbardziej zasłużony i uzasadniony.

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

Pierwszy raz swoją rolą zmiażdżył mnie DiCaprio w "What's eating Gilbert Grape", po raz drugi dokonał tego Redmayne.

ocenił(a) film na 8
Bemol72

Dorzucę jeszcze Toma Hanksa w Forest Gump.

Bemol72

Ja chcę zaznaczyć że mnie dicaprio zmiażdżył pierwszy raz rolą w tytaniku, a drugi raz gdy się dowiedziałem że kapr to po czesku karp więc jak czesi mówią leonardo dikaprio to tak jakbyśmy my mówili leonardo dikarpio.

MALA_BETONIARKA

Szok. I co teraz będzie?

ocenił(a) film na 7
Bemol72

W międzyczasie był Daniel Day-Lewis w roli Christy'ego Browna:)

ocenił(a) film na 8
Mike Torch

Klawy avatar, Mr. Sheik Yerbouti :)

ocenił(a) film na 10
ChrisKrasz

Wspaniała kreacja aktorska, podobieństwo do Hawkinga wprost niesamowite, piekny film, dla mnie arcydzieło, tekst'' dopoki trwa życie jest nadzieja'' dodał mi otuchy, ze pomimo przeciwnosci i trudow w zyciu mozna dązyc do jakiegos celu i zycie moze byc piekne

ChrisKrasz

proponuje obejrzeć film Chce się żyć, polskiej produkcji świetny film o podobnym temacie, myślę że Dawid Ogrodnik nawet lepiej zagrał niepełnosprawnego i żadnego oskara nie dostał, bo polaczek :)

kamtor224

Wow, tak się zastanawiam czy to marny troll w większości przypadków czy naprawdę uważacie, że to była dobra rola? Pierwszy komentarz mnie już rozbił.
Swoją drogą widziałem gdzieś jakaś dyskusję, która traktowała o tym, że porównywano grę aktorską w rolach właśnie takich niepełnosprawnych. Najśmieszniejsze było to, że spora część ludzi uważa właśnie rolę tego Redmayne'a za jakaś oscarową. Bzdura totalna. To było tak słabe, że szok. Zawsze będę się czepiał gdy ktoś właśnie porównuje role w danej tematyce. Bo tak rola w absolutnie żadnym stopniu nie umywa się do ról takich jak: DiCaprio w "Co gryzie Gilberta Grape'a", DDL w "Moja lewa stopa" czy chociażby właśnie wspomniany Ogrodnik w "Chce się żyć". To były role wybitne. Ta była bardzo marna, aktor zagrał strasznie sztucznie. Niezasłużony oscar absolutnie, mając na uwadze, że pretendował do niego na przykład taki Keaton. Brak słów.

ocenił(a) film na 8
HorrGore

Rola bardzo dobra, nie było czuć na odległość że to tylko aktorstwo, odgrywanie roli. Ale dla mnie najlepszy był chyba Daniel Day - Lewis w Moja lewa stopa.

ocenił(a) film na 8
donlemon89

P.S. No i żal mi też Keatona że nie dostał nagrody, źle trafił z konkurencją.

ocenił(a) film na 9
donlemon89

Co do DDL w Stopie się zgadzam, to było mistrzostwo. Ale właśnie nie ma co tych ról porównywać, Eddie także się niesamowicie spisał, dla mnie był autentyczny i podołał zadaniu. IMHO he did Hawking's struggle justice.

ocenił(a) film na 3
ChrisKrasz

Oscar dla Redmayne'a to kpina, zwłaszcza w sytuacji gdy do nagrody nawet nie nominowano Timothy Spalla (Pan Turner), zresztą podobnież było w BAFTACH. Co tam się wyrabia?
Czy nagrody muszą zawsze dostawać postaci kryształowe, pozytywne, dobre? Taki Spall gra gbura, prymitywa nawet, ale nie zmienia to faktu, że jednocześnie wielkiego artystę i to obezwładnia.

AutorAutor

A Gyllenhaal to co? W "Wolnym strzelcu" zagrał cynicznego i wścibskiego bohatera. Mało kiedy mnie tak postać burzyła, co chyba równa się talentowi akorskiemu. Ale tak to bywa na Oscarach że takiego Carella, który zagrał drewno i sie nie wysilił nominowali, a Jake'a który wlożył ogrom pracy pominęli.

ocenił(a) film na 3
filmowy_laufer

Akurat Carrell był świetny, tak jak pozostali aktorzy "Foxcatchera", nawet wyjątkowo przecież drewniany Chaning Tatum. Problem z Carrllem był taki, że to w żadnym razie nie była rola pierwszoplanowa.
Gyllenhall też znakomity.
Symptomatyczne niestety staje się, że aktorzy którzy grają antypatycznych typów nie dostają wyróżnień, za to ci, którzy grają wielkie figury, do tego postaci pozytywne - tak.
To negatywna tendencja.
Brakuje laureatów pokroju Mickeya Rourke'a (Zapaśnik), czy Michaela Keatona (Birdman) właśnie, wygrywają za to: Sean Penn (Milk), Day Lewis (Lincoln), czy właśnie Redmayne.
To dziwne, bo jeszcze niedawno wygrywali Denzel Washington (Dzień próby), Forest Whitaker (Ostatni król Szkocji), czy Day-Lewis (Aż poleje się krew)...

AutorAutor

Chyba zapomniałeś o tego rocznej nagrodzie dla J.K.Simmons. Fenomenu postaci Carella w "Foxcatcher" nie zrozumiem nigdy i tyle :P

ocenił(a) film na 3
filmowy_laufer

To drugi plan, tam Akademicy są gotowi nagrodzić tzw. złoczyńców.
W pierwszym przychodzi im to dużo trudniej.

AutorAutor

No może i...

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Fakt . Choc moim faworytem byl Keaton to jednak E . R zasluzyl . Zal tylko ze za muzyke nie dostal ten film oscara . Dawno nie wsluchiwalem sie w filmie w muzyke tak jak w tym . Byla zaj..ista

maciekb80

Szkoda że scenariuszowo, mnie już tak nie zachwycił ):

ocenił(a) film na 10
ChrisKrasz

To fakt, genialnie zagrał. Oglądając ten film byłem pod ogromnym wrażeniem jego zdolności aktorskich. Brawo Panie Eddie :)

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

bardzo lubię tego aktora. Tutaj także mnie nie zawiódł. Bardzo dobrze zagrane, bravo

meryda_waleczna

Właśnie chyba rola Redmayna to największy atut tej produkcji.

ChrisKrasz

Eddie Redmayne jest genialnym materiałem na aktora wcielającego się w postacie nietypowe, autystyczne, ekscentryczne, zachowując przy tym obraz i opinię dobrego duszka. Świetnie radzi sobie z ogarnięciem granej postaci w sposób przekonujący. Od pierwszej części "Fantastycznych zwierząt..." kibicuję mu i liczę na więcej produkcji z tym sympatycznym dziwakiem w roli głównej. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones