PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779305}

To przychodzi po zmroku

It Comes at Night
5,5 25 958
ocen
5,5 10 1 25958
7,0 21
ocen krytyków
To przychodzi po zmroku
powrót do forum filmu To przychodzi po zmroku

8/10

ocenił(a) film na 8

Mocny dramat psychologiczny z elementami horroru oscylujący wokół zachowań ludzkich w obliczu zagrożenia. Trzyma w napięciu od początku do końca, pokazując jednocześnie tak niewiele. Komentarze na filmwebie typowe, ja nie wiem, naprawdę tyle z was nie może samo pomyśleć i ocenia coś, bo jest podpisane tutaj jako horror? Wypada wiedzieć, na co się idzie, a szczególnie, gdy wybiera się na film studia A24, które z mainstreamem za dużo nie ma wspólnego.

ocenił(a) film na 1
Kierokat

Hahaha, dopiero wróciłem z kina i czułem, że jak tu wejdę to znajdzie się paru ludzi, którzy ocenią film wysoko, doszukają się w nim sensu, który tylko oni widzą i będą wmawiać innym, że nie zrozumieli tego DZIEŁA. Ten film to jedna wielka szmira, a gość, który sklasyfikował go jako horror, to człowiek niepoważny. Ludzie wychodząc z kina klnęli, nabijali się. Czekałem 90 minut aż coś się zacznie dziać. Nie zadziało się nic. Obejrzyj sobie "Hidden". Tematyka podobna, a bije ten film na głowę. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
slawmm

W tym filmie naprawdę nie trzeba doszukiwać się sensu. On jest wyłożony na tacy. Świetnie zagrany, skłaniający do refleksji tyle, że nie jest to horror w dzisiejszym, powszechnym rozumieniu tego słowa. Twórcom trailera też należy się solidna bura za stworzenie złudzenia, że ten film jest czymś zupełnie innym niż naprawdę jest. Pomijając rozczarowanie wynikające z tego - powiedzmy - przekłamania, czy jest to tak fatalny film, żeby ocenić go na 1 (najgorszy jaki tylko można sobie wyobrazić)?

ocenił(a) film na 6
slawmm

Do dzieła to mu dużo brakuje. Sens jednak ma i masz rację, nie rozumiesz go.

ocenił(a) film na 6
Kierokat

Także zgadzam się, że ten film z horrorem ma niewiele poza kilkoma wrzutkami. Bardziej sklasyfikowałbym go jako dramat z elementami horroru. Ktoś kto spodziewa się ataków zombiaków, rozlewu krwi i innych podobnych rzeczy to tu nic takiego nie dostanie. Film opowiada o przetrwaniu w czasach epidemii jakieś zarazy. Film prowadzony spokojnie. Końcowa scena bardzo dobra, "nieamerykańska".

ocenił(a) film na 9
kwa007

Horror to film grozy z elemantami nadprzyrodzonymi - wszystko w tym filmie bylo. Trzyma w napiecoi caly czas i czlowiek boi sie nieznanego tego co xarax nastapi. Wg knie to klasyczny horror b straszny tylko wspolczesna popkultura wypaczyla to czym jest horror.

Czarli_3

To co przychodzi po zmroku?

wyjasnij, co bylo elementem nadprzyrodzonym?

ocenił(a) film na 9
El_Draque

Jak wyjaśnie nie będzię napięcia ;)

Czarli_3

to napisz ze spojlerujesz, jakos to przezyje, ciekawosc mnie zzera ;)

Czarli_3

Chyba nie doczekamy się jednak odpowiedzi. ;)

ocenił(a) film na 1
Kierokat

Sam pięknie napisałeś "wypada wiedzieć na co się idzie". Oglądam zwiastun - widzę zapowiedź horroru. Upewniam się spoglądając na gatunek - czysty horror. Więc idę jako fanka gatunku. Gdybym zobaczyła tam wzmiankę chociażby o thrilerze czy dramacie psychologicznym - nie poszłabym bo fanką tego gatunku już nie jestem. Więc chyba zrozumiałe, że widzowie będą zawiedzeni tak złym sklasyfikowaniem? Przy czym zaznaczę, że film zrozumiałam, wczułam się, doskonale wiem o jakich rzeczach traktuje, nieco mnie ruszył - ale zbyt mocno już cenię swój czas wolny by marnować go na takie dzieła.

ambiwalentna

to samo jest z komediami niestety, jak cos jest komedia romantyczna to na bank dramat obyczajowy...

ambiwalentna

Jak można dawać słabą ocenę filmu na podstawie "złego sklasyfikowania gatunku" ? Oh.. wait.. ambiwalentna to typowy troll i boot, który ocenia filmy na 1 albo 10, wszystko wiadome. Nie mam więcej pytań :)

ocenił(a) film na 1
Dudas91

Nie, ambiwalentna to osoba, która ceni swój czas wolny - a tego brakuje by bawić się w rozdrabnianie typu 3 czy 7 a potem weryfikowanie czy po paru miesiącach wciąż tak samo oceniam ten film bo niejednokrotnie nasz pogląd już jest zupełnie inny. Więc ku**a co? Wyciąga się średnią? Dziś albo mi się coś podoba, albo nie. W statystyce takie skale są dość częste - ale ty sobie nazywaj mnie botem, doprawdy niewiele mnie to rusza.

ocenił(a) film na 7
ambiwalentna

Z tym oceanianiem 1 albo 10 to sie nazywa lenistwo umyslowe a nie zadna k* ambiwalencja. Poza tym tego drugiego znaczenia chyba nie do konca rozumiesz - sprawdz w slowniku, wroc i zastanow sie czy chcesz tego okreslenia uzywac w stosunku do swojej osoby, no chyba ze robisz to swiadomie :) Podsumowuajc troll albo serio schizofreniczka :>

Kryan

Skala dziesięciostopniowa to nieporozumienie. Gdyby skrócić ją o połowę byłoby prościej i mniej sporów o to jak ktoś ocenia filmy. Bo na dobrą sprawę ja daję dyszki produkcją często zaledwie dobrym, tylko aby podnieść ich średnią zaniżoną przez tych rzucających jedynkami na prawo i lewo.

Ale kiedy widzę takie umysłowe spierdoIenie jak w przypadku Ambiwalentnej i ocenę przez pryzmat klasyfikacji gatunkowej, gdzie sam film staje się nieważny... argh, wkiurw nieziemski!

ambiwalentna

Film powinno się oceniać za to czy jest dobry czy kiepski a nie za to czego się spodziewało po nim. Wydaje mi się to dość oczywiste.

ocenił(a) film na 6
ambiwalentna

Więc film oceniłaś na 1 tylko dlatego bo to nie ten gatunek ? :D Brawo za (brak) inteligencję.

ocenił(a) film na 3
Kierokat

największą wadą tego filmu jest to, że ta historia jest BANALNA i do bólu PRZEWIDYWALNA. plus za budowanie napięcia, ale fabuła... nic ciekawego.

Kierokat

to nie jest zaden dramat tylko horror najpierw dowiedz sie czym jest horrror a czym dramat potem pisz

hercules38

Dowiedzialem sie i... to jest dramat.

El_Draque

nie to nie jest dramat to jest horror

ocenił(a) film na 6
Kierokat

Dobre podsumowanie.

ocenił(a) film na 8
Kierokat

Zgadam się, film jest ciekawy, na pewno nie można się na nim nudzić, a scena kulminacyjna ma bardzo pesymistyczny wydźwięk. Pokazuje, że w ekstremalnych warunkach nie ma przyjaźni, zaufania, jest natomiast podejrzliwość, paranoja, nawet szaleństwo. Można się zastanowić nad człowieczeństwem i wcale nie jest to doszukiwanie się sensu na siłę. Bardzo dobry obraz, choć rozumiem - fani typowych horrorów mogą być zawiedzeni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones