PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571114}

To

It
6,7 161 934
oceny
6,7 10 1 161934
7,0 40
ocen krytyków
To
powrót do forum filmu To

Odczucia po wyjściu z seansu, śmiałam się więcej razy niż pojawił się jakiś zaskakujący moment, żeby się przestraszyć. Myślałam, że to może przez własne poczucie humoru, jednak cała sala kinowa równocześnie wybuchała śmiechem w niektórych momentach, a szczególnie po tekstach Richie'go.

ocenił(a) film na 4
nocneradiotaxi

Teksty Richie'ego były kompletnie nieśmieszne, ale za to każda "straszna scena" sprawiała, że śmiałem się z zażenowania.

ocenił(a) film na 5
Megazupa

Całkowicie się zgadam! 'Straszne' momenty były tak żenujące, ze aż śmieszne.

majqa_

Mądrego to aż miło poczytać :D

ocenił(a) film na 8
majqa_

Popieram

majqa_


kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

ocenił(a) film na 8
Megazupa

a chociaż zrozumieliście film?

ocenił(a) film na 3
ThePanTroll

A co tam jest do zrozumienia powiedz proszę?

ocenił(a) film na 8
mk34

To może Ty odpowiedz, co jest takiego złego, że na 4??

ocenił(a) film na 3
ThePanTroll

Cała ta konwencja jest jak dla mnie słaba ale to kwestia gustu.
Momentami straszy, momentami bawi, taki chaotyczny miszmasz bez jakiegoś sensu.

ocenił(a) film na 8
mk34

co w tym było do zrozumienia? szkoda mi czasu na opisywanie Ci wszystkiego ale chociaż jedno ci napiszę: chodziło o pokonywanie własnych słabości i lęków

ocenił(a) film na 3
kowal1528

ahaa czyli ten morderczy klaun wcale nie istniał !?

mk34


kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

ocenił(a) film na 8
Megazupa

"Teksty Richie'ego były kompletnie nieśmieszne" - takie miały być :)

Megazupa


kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

Megazupa


kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

ocenił(a) film na 6
nocneradiotaxi

Podpisuję się pod tym :)

ocenił(a) film na 7
nocneradiotaxi

Filmu jeszcze nie widziałem, ale chciałbym podkreślić, ze książka Kinga tez nie przeraża. Jest to wg mnie powieść z elementami horroru, przygody, dramatu, psychologii, a także komedii. Jak ktoś nie czytał książki, a po filmie spodziewał się emocji rodem z "Rec" to na pewno będzie zawiedziony.

ocenił(a) film na 8
mleqs

Niestety. Większość ludzi myśli że to film w stylu REC lub Conjuring. A tutaj nic z tego. Film bardzo dobry. I Pennywise rodem z kart książki.

ocenił(a) film na 5
szpaQ83_2

Jeżeli film nie potrafi się sam obronić bez znajomości książki, to jest kiepski i tyle. "Lśnienie" zachwyca również nie znających książki, bo jest po prostu bardzo dobrym filmem. Amen.

ocenił(a) film na 9
Wad3r

Masz rację, chociaż myślę, że w tym przypadku problemu nie robi nie tyle materiał źródłowy, co kampania reklamowa, pokazująca film jako ten, przy którym gacie będą zmieniane co 5 minut, kiedy groza (która jak dla mnie wypada dobrze) tak naprawdę nie jest tutaj najważniejsza.

Wad3r


kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

ocenił(a) film na 9
mleqs

Dokładnie. Niektórzy nie powinni oglądać tego co akurat popularne, nie rozumiejąc tego czego się naprawdę ogląda. Jak dla mnie świetny film grozy wykorzystujący w przedni sposób motywy konwencją.

ocenił(a) film na 8
mleqs

Amen

ocenił(a) film na 9
mleqs

Również nie rozumiem ocen na nie. Ale każdy ma jakiś tam swój gust...lepszy lub gorszy. Dla mnie film był mega klimatyczny. No, jak można powiedzieć, że brak klimatu w takich momentach,gdy dzieciak w samopas buszuje po kantorku ojca (kantora) i jest świadkiem, jak obraz spada ze ściany i znika z niego postać, która nagle wyłania się z cienia albo jak inny podąża za ścieżką ustawioną z dziwacznych "jaj" do piwnicy biblioteki, w której zaczynają się dziać niewytłumaczalne rzeczy, albo jak oglądali w garażu slajdy i wtem wszystko wymyka się spod kontroli? Jeśli to nie jest klimat, to raczcie powiedzieć, co w takim razie uważacie za klimatyczne. Przykłady poproszę, bo na razie to tylko potraficie sączyć pianę i nic z tego nie wynika. Strach jest najlepszą pożywką dla upiorów - w ten sposób powinien być odbierany ten film, bo sporo w nim psychologii, a nie bezsensownej krwawej jatki. Mnie on niesamowicie przypomina inny film "Strach przed ciemnością", którego ocena, uważam, została mega zaniżona. No, ale to nie King, więc i film znacznie mniej popularny.

ocenił(a) film na 5
Morenita

Jeśli chodzi o krwawą jatkę to ten film tak był promowany, więc trudno się dziwić czego oczekuje przeciętny widz. Pennywise jak dla mnie świetny, ale aktorsko, bo jeśli idzie o postać to została spłaszczona do granic możliwości. Z bytu kosmicznego zrobili zwykłego potwora (o mięsko, jakie dobre). Scena w garażu, dobra, świetnie, ale ktoś zdecydowanie przedobrzył, gdy kazał kilku metrowemu clownowi wyskoczyć z ekranu. Epizod z obrazem i krzywą damą, błagam, CGI biło po gałach aż strach. Jedynie z tego co wymieniłeś to scena w bibliotece broni się najlepiej, ale jest słabo umotywowana. Ben siedzi w bibliotece i czyta o Derry, bo tak.
Dla mnie osobiście najbardziej klimatyczne momenty to Georg biegający po domu w nocy, to kartka o zaginięciu, którą czyta Richie, to łazienka we krwi której nie widzą dorośli, to odwracanie wzroku przez dorosłych w samochodzie i czerwony balon, a nie j*b wielki clown klimat jak nie wiem co.
A z innych minusów to:
- Henry świruje z dnia na dzień
- Żarty Richiego są żenujące (lekko mówiąc)
- Akcja rozkręca się w mgnieniu oka i zapieprza do ostatniej chwili, wszystko tłumaczone jest w biegu, a relacje między bohaterami są prowadzone po łebkach (i nie obchodzi mnie rozmiar oryginału, chyba scenarzysta wie do czego startuje)
To tak na szybko.
Zapraszam do dyskusji innych niech też się wypowiedzą.

ocenił(a) film na 9
Szlagier69

Nie zapominajmy, że to jest dopiero pierwsza część, więc nie wiadomo co zrobią z Pennywisem (bo myślę, że nie popełnią tego samego błędu co miniserial) i nie wiadomo czym tak naprawdę będzie.

ocenił(a) film na 7
Milka124

Jaki znów błąd w miniserialu?
To było kosmicznym bytem, jego właściwa postać najbardziej zbliżona była do pająka.

ocenił(a) film na 9
pluszek_644

To co piszesz jest prawdą, jednak o ile w książce ten cały wątek był dość ciekawy (zwłaszcza jak połączymy to z uniwersum Mrocznej Wieży) i było to tak uzasadnione, że chociaż może ten wątek ostatecznie rozczarować, to jednak ma on "głębszy" sens że tak to ujmę. W miniserialu niestety, z powodu pewnych ograniczeń ten wątek bardzo uproszczono, przez co oglądając można pomyśleć "aha, ten cały stwór to ostatecznie wielki pająk". Przynajmniej ja tak odbieram.

ocenił(a) film na 7
Szlagier69

Masz rację, żarty Ritchiego są chamskie (nic takiego w książce nie istnieje)
Akcja musi się rozwijać, i tak mamy ponad 2 godziny filmu.
Henry świruje od początku filmu.
Rytuału Chud nie da się przełożyć na język filmowy

ocenił(a) film na 9
pluszek_644

Czy ja wiem, czy Rytuału nie da się przełożyć na język filmowy. Taką Grę Geralda teoretycznie jest bardzo ciężko przełożyć na język filmu, a jednak film Netflixa okazał się porządną adaptacją powieści, jak i porządnym filmem w ogóle. Gdyby zrobić z To drugi, większy miniserial, może byłaby możliwość przedstawienia Rytuału Chud.
Swoją drogą podobno w drugiej części filmu mają być flashbacki z dzieciństwa, to może tam jakoś spróbują to przedstawić.

ocenił(a) film na 5
pluszek_644

Jak dobrze pamiętam to rytuał Chud polegał na gryzieniu języka rywala i opowiadanie dowcipów (brzmi to tak dziwnie, że niemal jestem pewien że coś pochrzaniłem), mogliby spróbować w tę stronę, proste rozwiązanie żywcem wyjęte z książki (nie mówię, że takowe się tam pojawia), ale do kina w tej postaci pasujące. No bo pomyśleć jak taki Bill bierze do ust jęzor Tego to... Scena tak odrażająca, że aż genialna (zresztą tak wyobrażałem sobie ten rytuał czytając książkę - dziwne, może troszkę).
Co się tyczy Henry'ego to świruje on owszem, na początku jest to w miarę unormowane szaleństwo rośnie powoli i starannie, aż tu nagle jeb i biega taki z nożem za grupką dzieciaków.
Czy tak wygląda szaleństwo? Nie wiem, ale jedno jest pewne nie da się uchwycić tak dramatycznej przemiany za pomocą 2h filmu, nie ważne jakby się do tego przymierzać.

Szlagier69


wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be', czyli pierdoły spod stodoły.

ocenił(a) film na 5
kotbury

Serio? Po 4 latach dajesz mi taki wysryw? Nie starczyło ci intelektu choćby na odrobinę konstruktywnej krytyki?

ocenił(a) film na 8
nocneradiotaxi

Owszem sttraszne to nie było, ale wdg mnie film fajnie zrobiony

nocneradiotaxi

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones