PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571114}

6,7 10 1 161673
6,8 36
ocen krytyków
To
"Nie musisz spoglądać wstecz, by dostrzec te dzieciaki. Pozostaną częścią ciebie, tak jak kiedyś były... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Twórcy serwują nam ponaddwugodzinny film, znakomicie przy tym wyważony - w równym stopniu przerażający, co zabawny,  odegrany przez młodocianych aktorów bez grama fałszu i pretensjonalności. Znakomite są zdjęcia południowokoreańskiego operatora, urzekająca jest dbałośc o detale i towarzyszący ukazanym wydarzeniom duch - chyba najbardziej zresztą magicznej - epoki w dziejach kina.  więcej
Muschietti udowodnił, że wie, jak smakuje dobry remake i - co za tym idzie - jak zaskoczyć widzów spragnionych nowych wrażeń równocześnie nie zawodząc tych, którzy chcą godnej powtórki z rozrywki. więcej
W miasteczku Derry w prowincjonalnym stanie Maine zło budzi się co 27 lat. Podobnie jest w przypadku samej ekranizacji, 27 lat temu tańczący klaun Pennywise straszył miłośników twórczości Stephena Kinga na ekranach naszych telewizorów. W tym roku "To" nawiedziło ekrany naszych kin… więcej
"To" jest jednym z najlepszych horrorów ostatnich lat. Nakręcony na podstawie głośniej i cenionej powieści Stephena Kinga angażuje emocjonalnie i dostarcza sporej dawki strachu, a także śmiechu i wzruszenia. "To" po prostu trzeba zobaczyć. więcej
Muschietti zrobił sporo, żeby uwolnić film ze schematyczności, w której ugrzązł poprzednik z 1990 roku. Co prawda ekranizacja siłująca się z literackim pierwowzorem nadal może nużyć czy drażnić długim wstępem, ale film wyszedł daleko poza naiwną wyliczankę "kto następny?", czyniąc młodych bohaterów i ich historie ciekawszymi i bardziej poruszającymi. więcej