PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557479}
6,0 73 307
ocen
6,0 10 1 73307
4,8 11
ocen krytyków
Tomb Raider
powrót do forum filmu Tomb Raider

Bez znaczenia czy ocenimy produkcje jako kontynuacje (prequel) czy odrebny film w swoim gatunku - wychodzi tylko przecietnie. Jako prequel, jak dla mnie, obraz radzi sobie slabo, a to za sprawa w glownej mierze Alici Vikander. Mi osobiscie nie przypadla jej rola do gustu. Grala jakos malo przekonujaco, sztucznie - i nie porownuje jej do gry Angeliny Jolie. Sam obraz jest mniej fantastyczny (jak wczesniejsze obie czesci), a bardziej przygodowy. I tutaj w przypadku tego gatunku - przygodówek - obraz rowniez radzi sobie dosc srednio. Na seansie nudzielm sie, produkcja malo mnie wciagala, ale wytrwalem. Ogolnie - dla fanow serii jest to pozycja obowiazkowa, ale reszcie odradzam... 5/10

Bambim

taki wlasnie sredniak ze scennariuszem w kierunku slabego. momentami przeladowanie nic nie wnoszacej akcji, troche udaje Indiane Jonesa, ale takze slabo to wypada.
do aktorki nawet sie nie czepiam, jako calosc film kierowany w target 12 lat.

ocenił(a) film na 5
El_Draque

Nic dodać nic ująć!

ocenił(a) film na 5
El_Draque

Popieram po raz kolejny dostaliśmy przygodówkę z cholernie słabym scenariuszem tak przewidywalnym że aż zazdroszczę ludziom którzy za takie wypociny inkasują gruby szmalec ;).Co do aktorki to akurat jedyny duży plus, dobrze dopasowali ją do nowych gier z cyklu TR.

ocenił(a) film na 4
El_Draque

I te niedociągnięcia, bezsensy scenariusza...

ocenił(a) film na 5
Bambim

Ja również mam takie odczucia. Film był tak nudny, że nawet go nie zatrzymywałem wychodząc do toalety:) Wiele mu brakuje do Indiany, mumii czy choćby skarbu narodów.

ocenił(a) film na 4
Bambim

W sumie szkoda jedynie aktorów Vikander , West , Goggins naprawdę warci są czegoś lepszego ...

ocenił(a) film na 7
Bambim

Ja bym powiedział, że film niedopracowany. Nic tutaj nie wybija się ponad przeciętność.

Historia nawet spoko - survival. Tyle że taki gatunek sprawdza się z kategorią R jak w MadMaxie gdzie krew się leje i jest brutalnie. Tutaj mamy kilka poważnych scen ale jakoś takbez przytupu.
Na plus mała skala wydarzeń - Lara nie ratuje wszechświata tylko ojca z wyspy, gania złodziejaszkó, ucieka rowerem itp. Drugi plus to rozwiązanie zagadki bogini śmierci-fajnie, że nie poszli w fantastykę/magię już w pierwszym filmie. Na minus słabo nakreślony charakter Lary i mało zabawnych momentów. Podstawą filmów Origin Story jest podróż bohatera, jego przemiana - tutaj tego raczej nie ma.

Od strony technicznej też bez rewelacji efekty, zdjęcia itp. Szkoda że JXL nie skomponował motywu przewodniego który kojarzyłby się od razu z Tomb Raiderem/Larą. Zobaczcie jak fajnie to działa w Avengers gdzie np pojawia się Kapitan i słyszymy jego motyw muzyczny.

Reżyseria też nie porywa - inscenizacja scen akcji -raczej nie zapadną w pamięć.

A teraz mój największy zarzut - wygląd Vikander. Przypakowała do roli i wyglądała strasznie. Wielkie bary i mały tyłek - postura męska.
Lara Croft to zawsze była ładna wysportowana laska z fajnym tyłkiem, a nie kanciasta bokserka. Angie w tej roli wyglądała 100x lepiej.
Mimo wszystko fajnie byłoby zobaczyć kontynuację z "prawdziwą" Larą Croft

dezertx

Nie rozumiem tego myślenia, by wszędzie wpychać kategorię R. Po co? Tomb Raider wcale jej nie potrzebował, bo brak brutalności nie jest problemem tego filmu. Problemem jest koszmarny scenariusz, którego zmiana kategorii na pewno by nie uratowała.

ocenił(a) film na 7
_Zero_

Gry mają target 18 lat, wcześniejsze też były przypakowane akcją tego typu, ale trochę mniej. Więc przedmówca ma rację. Chodziło jak zwykle o kasę oraz mamy z dziećmi

ocenił(a) film na 10
Bambim

Tsa bo jak nie ma biustu rozm D to 5/10
SEKSISTA szkoda że faceta po rozmiarze penisa trudniej ocenić zacznijcie nosić je na wierzchu skoro kobiety nie kryją biustu

ocenił(a) film na 5
Sellenixxx

Nie chodzi o biust, tylko o gre aktorska. Pomimo, iż Alicia grała w bardziej realistycznej przygodówce, a Angelina bardziej w akcji science-fiction, to właśnie ta druga miła w sobie jakaś charyzmę i tajemniczość, dzięki czemu bardziej pasowała do tej roli, niż Alicia

ocenił(a) film na 5
Sellenixxx

Szczerze mówiąc, to ostatnie dwie gry z serii Tomb Raider były ciekawsze i bardziej wciągające niż ten film. Niby były tam nawiązania do tego co znają wszyscy, którzy grali w TR ale czegoś zabrakło, ogólnie to wyszedł z tego taki misz masz. Wiało nudą, za mało napięcia, za mało zagadek do rozwiązania, za mało akcji, słabe dialogi, gra aktorska też bardzo przeciętna (powinni powierzyć główną rolę aktorce, która podkładała głos w grach). Ogólnie, mając w pamięci gry spodziewałem się czegoś lepszego, zawiodłem się.

mbm8

Przecież wszystkie gry były na tym samym poziomie co ten film. Przewidywalne widowiska przygodowe z żeńską wersją Indiany Jonesa. Całe kino przygodowe to misz masz, oparty na podobnym schemacie. I serio chciałbyś żeby główną rolę zagrała aktorka dubbingowa?

ocenił(a) film na 5
ReveAnge

Właśnie że nie były, bo więcej się działo, trzeba było walczyć z ''nieśmiertelnymi'', było więcej walk z ludzkimi przeciwnikami, było też skradanie się, różne bronie, polowania na zwierzęta, grobowce, zróżnicowane lokacje etc. Dlaczego miałaby nie zagrać ? Jest ładniejsza niż ta którą wybrali do filmu, ma lepszy głos do tej roli i jest rodowitą Brytyjką. Z pewnością poradziłaby sobie przed kamerą

mbm8

Może i ładniejsza ale w filmie grają aktorzy a nie modele. Weź pod uwagę że w grze możesz się bawić kilkanaście godzin więc jest tam miejsce na upchnięcie tych wszystkich atrakcji. Film ma 2 godziny i jak to wszystko pomieścić?

Sellenixxx

buahaha co za feminazistowska debilka, baby nie kryja biustu? kiedy ostatnio widzialas babe z cyckami na wierzchu na ulicy?

ocenił(a) film na 6
Bambim

W ogóle nie czuć, że to Tomb Raider, nawet ten z 2013 roku. Ot, film o dziewczynie, która popłynęła szukać ojca. Niby trwa 2 godziny, a zawartości jako takiej w nim nie wiele. Pierwsza godzina to przydługi wstęp zanim dziewczyna w ogóle znajdzie się na wyspie. Wolałbym by bardziej nawiązywał do gry, która była zdecydowanie mroczniejsza. Poza tym na statku była cała załoga, dodatkowe postaci mogłyby wprowadzić nieco kolorytu. A tak wyszło stosunkowo nijako.

ocenił(a) film na 5
sebogothic

Z 2003 miałeś na myśli?

Bambim

Rambo z dzyndzlem - takie mam skojarzenie podczas seansu. Nawet scena skoku na drzewa i rana taka sama. Tytanowa skóra i kości.

ocenił(a) film na 3
Bambim

Że też Ci starożytni Japończycy nie stworzyli cywilizacji podróżującej już w gwiazdach skoro tysiące lat temu budowali takie wspaniałe mechanizmy pułapki i tworzyli takie budowle.

ocenił(a) film na 5
Antywsjo

Są ludzie co serio wierzą, że starożytni Hindusi mieli bomby atomowe, więc wiesz...

Bambim

kontynuacje (prequel) ???

ocenił(a) film na 5
DanielOliwia

Rozwiń proszę...

ocenił(a) film na 6
Bambim

Fanom serii też sie nie podoba bo ja jestem fanem serii ale to z grami nie ma nic wspólnego

ocenił(a) film na 8
Bambim

Alicia zdecydowanie robi lepszą Larę niż Angelina. Mentalnie młodszą, zwinniejszą, bardziej skłonną do ryzyka. Szkoda że nie doczekaliśmy się kontynuacji, bo mało się dzieje ostatnimi laty w gatunku kina przygodowego...

Bambim

Warto obejrzeć czy poprzestać na Tomb z Jolie?

AndrzejChyra4

No Angelina Jolie była heroiną tak jak oryginalna Lara Croft z pierwszych gier a oni przerobili Larę Croft na girl next door którą nawet nie chcesz się zainteresować, która z całą pewnością nie jest heroiną i stałą się przeciętną postacią.

ChubakaCieLubi

Takie czasy, heroiny wyszły z mody, teraz się stawia na dziewczyny z sąsiedztwa, żeby każdy mógł się utożsamić. ;)

rose_demai

To jest słabe. To co mamy przerobić np Punishera w faceta z sąsiectwa by każdy facet mógł się z nim utożsamić. Nikt nie chce się z czymś takim utożsamiać. To jest ekstremalnie słabe.

ChubakaCieLubi

Zgadzam się, ale tak wyliczyli panowie w wytwórniach. ;)

rose_demai

Nie można być pięknym bo będą zazdrościć, nie można być bogatym ani silnym musi to być postać przeciętna ale jest jednak jedna rzecz dla której zawsze takie podejście odnosi porażkę, ludzie nie szukają słabości w grach filmach czy muzyce chcą czegoś wyjątkowego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones