PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181220}
7,3 304 995
ocen
7,3 10 1 304995
5,8 20
ocen krytyków
Transformers
powrót do forum filmu Transformers
h4r

Ty, patrz - faktycznie :)

użytkownik usunięty
h4r

przekaz emocji. całkiem inaczej wyglądałby film produkowany dla widowni składającej się z autobotów :) nic dziwnego, że Bay robi furorę w tym biznesie

ocenił(a) film na 4
h4r

Można by książkę napisać o ilości idiotyzmów w tym filmie.

ocenił(a) film na 8
h4r

Transformersy nie są maszynami, tylko biomaszynami, po za tym było gdzieś wytłumaczone, że dopasowują rozmiar obrazu, czyli przybliżają, zmieniają ostrość itd.

mistrz_sheldon

Powiekami ostrości się ne reguluje :)

użytkownik usunięty
h4r

jestem w stanie sobie wyobrazić taki mechanizm

użytkownik usunięty
h4r

Skoro są organizmachmi biomechanicznymi, prawdopodobnie w ten sposób również czyszczą swoje sensory, tak jak my ;) ewentualnie jako istoty zmiennokształtne dopasowali się zarówno do ziemskich pojazdów, jak i samych ludzi. Skoro język ludzi poznali z Internetu, być może za część komunikacji uznali też mruganie oczami.

trafiłeś w sedno sensu z tym czyszczeniem. jestem w stanie zaakceptować taką tezę.

ocenił(a) film na 5
h4r

są żywymi bytami... tylko składają się z części "maszynowych" mają nawet dusze "iskrę" wiec nie wiem co cię dziwi kolego :P

Humalien91

"nie wiem co Cię dziwi" hahahaha możę to, że o autobotach nie ma zbyt wiele informacji w szkolnych książkach od biologii, na Wikipedii też ciężko znaleźć rzetelne informacje. Nawet naukowcy, którzy miesiące spędzają na ich obserwacji mają wiele różnych teorii. Żałosny komentarz. Wszystko co tu piszecie to są tylko teorie, gdybania. Więc powtórzę jeszcze raz tekst roku: "[...]mają naert dusze, więc nie wiem co cię dziwi kolego" hahahahaah masakra

Zoh1n

ale ty jesteś upoślędzony, po 2 latach musze mówić takim ludziom jak wy że to tylko film i taka była koncepcja, a mruganie itd miało ukazać jakieś emocje bo takie sytuacje wystepują w całej trylogi? co za zmasakrowany naród

Humalien91

Jeszcze pociągnę. Składają się z części "maszynowych" jak to nazwałeś czyli są martwą materią, w naszym obecnym rozumieniu nie mogą więc być żywymi bytami. Samochód również ma swoją "duszę" czyli silnik i benzynę, która go napędza, która też może być odpowiednikiem ludzkiej krwi. Czy to czyni z niego żywy organizm? Bardziej trafnym byłoby stwierdzić, że te śmieszne robociki-samochodziki mają pewien rodzaj samoświadomości ale nie widzę podstaw by nazywać ich żywymi bytami...

ocenił(a) film na 5
Zoh1n

Sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. Transformery podobnie jak ludzie mają taką podwójną naturę, materialno-duchową. I jak człowiek jest przedstawiany w kulturze dwoiście, jako ciało i dusza, tak samo w mediach, kreskówkach Transformery oprócz mechanicznego ciała mają też "Iskrę", która decyduje o ich indywidualnym "Ja", a jej zgaśnięcie jest tożsame ze śmiercią danego transformera. Taka metafora duszy. Bardzo szczegółowo przedstawiono to w serii "Beast Wars". Tylko że tam transformery maja jeszcze żywe, organiczne powłoki (przekształcają się w zwierzęta). W postaci zwierząt nawet mogą jeść, więc... zdecydowanie są to żywe istoty. Żywe, samoświadome i inteligentne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones