PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767406}

7,9 10 1 223798
7,8 53
oceny krytyków
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Na drodze prowadzącej do miasteczka Ebbing w stanie Missouri stoją trzy niewykorzystywane od dekad... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Gniew krzewi gniew" – te słowa nawet po wyrwaniu z groteskowo – humorystycznego kontekstu, w jakim pojawiają się u McDonagha stanowią esencję myśli, która nieprzerwanie płynie z ekranu w ciągu... więcej
Kiedy ogląda się "Trzy billboardy" nie sposób nie dostrzec literackiego rodowodu twórcy "In Bruges". Dialogi są błyskotliwe, dowcipne i ostre. McDonagh to scenariuszowa ekstraklasa! Jeden z recenzentów wspomniał, że dzieło McDonaghawygląda trochę jak "Manchester by the Sea" wyreżyserowany przez Tarantino i faktycznie jest w tym ziarnko prawdy. więcej
Od ostatniego filmu Martina McDonagha – "Siedmiu psychopatów" – minęło pięć długich lat. Teraz wreszcie, brytyjsko-irlandzki reżyser powraca z filmem "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". I trzeba powiedzieć jasno: opłacało się czekać. Film ani na moment nie przestaje ekscytować i pozwala widzom przeżyć morze zmieniających się emocji bez wymuszonych zwrotów akcji czy nieodpowiedniego humoru. więcej
Martin McDonagh przedstawia widzowi swoją wariację na temat kina zemsty. Zgodnie z jego wcześniejszym dorobkiem, plasuje się ona gdzieś pomiędzy realistycznym dramatem obyczajowym, a ekscytującym kinem gatunkowym. Główna bohaterka sama nie bierze spluwy i nie tropi zabójców swojego dziecka, ale też nie siedzi bezczynnie w domu, płacząc w oczekiwaniu na informacje od uczynnego detektywa. Wychodzi więc z tego taka tragikomedia odnośnie granic moralnych i tego jak ważne w życiu jest być dobrym człowiekiem. więcej
Choć film ten początkowo nie zapowiadał się na produkcję, która oferuje rozgałęzioną fabułę, a nawet sam jej tytuł nie stanowił chwytliwego filaru marketingowego, myślę, że odwiedzenie kin sprawi, że wiele osób, tak jak ja, będzie mile zaskoczonych. więcej