PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767406}

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
7,9 223 876
ocen
7,9 10 1 223876
7,8 53
oceny krytyków
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
powrót do forum filmu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Klimat, scenariusz, aktorstwo świetna obsada. Każda scena to perełka. wszystko przesycone podskórnym humorem ale prawdziwe i wciągające. Więc do obejrzenia więcej niż raz, to na pewno. Perełka!

ocenił(a) film na 9
okiemserca

Początek roku i już pozamiatane? Więcej niż bardzo dobry, owszem, ale mam nadzieję, że ten rok jeszcze coś więcej przyniesie ;)

ocenił(a) film na 8
kto

Wydaje mi się, że kolega się odnosił do poprzedniego roku.

okiemserca

To prawda. Film - majstersztyk - nie mogę się doczekać, żeby go obejrzeć jeszcze raz na dużym ekranie :) Termin polskiej premiery to śmiech na sali.

ocenił(a) film na 8
okiemserca

Świetny film ale końcówka mnie rozczarowała, myślałem że go złapią.

ocenił(a) film na 8
Ergath

Ale spojler, a fuj...

ocenił(a) film na 8
Ergath

niby tak ale byloby to przewidywalne, poza tym wiekszosc narzekalaby na takie zrzadzenie losu
wiec chyba jednak zakonczenie jest takie jak powinno a film swietny

ocenił(a) film na 9
Idol85

Dokładnie,gdyby ten kolo z baru okazał się mordercą to byłby to zwykły banał wymuszony na siłę żeby tylko dać tak jakby pozytywne zakończenie.Zresztą szeryf posterunku(chory na raka) sam mówił w jednej ze scen,że w pewnym momencie przestępca sam się kiedyś wyda,gdzieś w barze przy alkoholu chwaląc się po pijaku kumplom co zrobił.A tak mamy zakończenie które daje do myślenia,kto jest mordercą ?,gdzie się podziewa ?,i czy główna bohaterka z byłym gliną zajadą tamtego innego gwałciciela ?.....................

ocenił(a) film na 3
okiemserca

a ja mam pytanie. czy to miał być film realistyczny? bo taki na pewno nie był. zobaczyłam absurdalne sytuacje (ale wcale nie w absurdalnej formie, która by to jakoś ratowała), które nijak nie mogłyby mieć miejsca w rzeczywistości (nie daję przykładów, bo nie chcę spojlerować), słodkie podsumowania, jednoznaczne postaci, czyli słowem zero pola do rozmyślań i rozważań. jak do tego dodam solidną porcję polit poprawnych zagrywek, to ręka sama leci do facepalmu. dla mnie film irytujący (więc jedyny plus dla w^urwiajacej głównej bohaterki, tzn. aktorki - dawna żadna postać nie sprawiła, że chce mi się jej zwyczajnie dać w ryj za głupotę i chamstwo), płytki, rozczarowujący. ale może to jakiś nowy gatunek, uj wie.

ocenił(a) film na 8
haaltia

Czy miał być realistyczny? Nie mam pojęcia,trzeba by się twórców spytać. Na pewno realizm nie odgrywa tu żadnej z kluczowych ról. Ja największych plusów filmu doszukuję się właśnie w bohaterach, określonych przez Ciebie jako "jednoznaczni". Jeżeli faktycznie udało Ci się ich od razu rozgryźć, to gratulacje, ale osobiście kompletnie nie spodziewałem się ani tego w jaki sposób zmieniała się w trakcie filmu główna bohaterka, początkowo kreowana na typową, wkurzającą bohaterkę czarnej komedii, ani przemiany oficera Dixona, który wydawał się klasycznym, filmowym sk****elem, czy nawet zakończenia epizodu z karłem, który z kolei wydawał się wątkiem czysto komicznym. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
tunker

Kurcze i tak i nie... [SPOJLER]
z jednej strony popełniłem błąd że zasiadłem do tego jak do kryminału w stylu "kto zabił i będziemy go szukać". Po jakiś 30 minutach wiedziałem, że ten film taki nie będzie i że mordercy też nikt nie znajdzie. Nie mam żalu o to, ale ilość absurdów zamieszczona w tym filmie to gruba przesada. Do momentu śmierci Harrelsona (sorry za używanie nazwisk aktorów) był to dla mnie film idealny, patrząc na obsadę dający nadzieje na coś wielkiego... i w momencie gdy założył worek wiedziałem, że wszystko się popsuje. Motyw śmierci komendanta mocno zaburza obraz, bo daje jakby do zrozumienia, że winny właśnie "ucieka"... błędny trop (nie mój, ale twórcy, który nie wiem do czego zmierza takim zabiegiem). Widząc na drugim planie Dinklage'a wiesz, że taki aktor nie może zostać pominięty... kolejny błędny trop (tym razem mój), wątek męża z dziewiętnastolatką też tutaj pasuje jak pięść do nosa, Rockwell robiący z siebie idiotę rodem z zielonej mili (wtf?) i jego przemiana po liście (żałosne)... szkoda, że na co dzień nie da się jednym listem resocjalizować idiotów. Wciskanie motywu "felernego zbiegu okoliczności" to jak dla mnie mocne nie porozumienie, porównania do Coen'ów mocno nie na miejscu, pojawienie się "niby mordercy" też wciągnięte z wielkiej czarnej du... dziury, a jego spotkanie przypadkowe z Rockwell'em to... no nie wiem co. Sama końcówka też jakaś taka... no pojechali sobie zabić kogoś i tyle. W ogóle ten typ co niby miał być mordercą i jego pojawienie w sklepie McDormand to już w ogóle kosmos głupoty, żeby chociaż słowem wyjaśnił ktoś jego obecność w miasteczku. Zabiegi zerżnięty z Coenów i tyle... żeby dawać za to złote globy i pewnie oscary. Chociaż obstawiam, że Oscary będą ale taki triumf jak na Globach już na pewno nie.
A teraz jak patrzę na ten film z innej perspektywy czyli nie czepiam się szczegółów, biorę pod uwagę obsadę i jak zagrali... a poza tym nie rozpatruję już filmu w kategorii kryminału to dostaję fenomenalny obraz, który ogląda się bardzo dobrze. Świetnie napisane postacie, dialogi, humor, klimat, reżyseria... wszystko jest na swoim miejscu, a wydarzenia, które mnie irytowały po seansie nabierają sensu... ale za próbę zerżnięcia od Coenów należy karny K i należą się minus 2 punkty. Czyli 8/10. Właśnie za to, że film daje mi do myślenia i zmusza do napisania czegoś tutaj jest dla mnie bardzo dobry.
btw. nie sądzisz, że to głupie, że jeśli sprawa została nagłośniona nikt nie przysłał odpowiednich ludzi do śledztwa? zwłaszcza, że tamtejsze wieśniaki jak widać nie mają pojęcia o tropieniu morderców. Tak... nie udało się nic ustalić po wydarzeniu, ale nie przeszłoby to jak w sprawę zaangażują się media.

ocenił(a) film na 8
___ice___

a właśnie... i ten niesmak. To dlatego, że oglądałem dość zabawny film (śmiałem się nie raz podczas seansu) w którym zgwałcono i podpalono nastolatkę.

ocenił(a) film na 8
___ice___

Co do początkowego nastawienia, to miałem podobne, ale nie było u mnie problemu ze zmianą go w trakcie filmu, a nawet bym powiedział, że zaskoczenie wynikające z innego stylu filmu, niż spodziewany działa na duży plus. Co do Rockwella, to myślę, że głównym impulsem do jego zmiany była śmierć komendanta, a list był tu tylko dodatkiem. Jeśli komendant dałby mu ten list nie popełniając samobójstwa, to moim zdaniem do tej przemiany by nie doszło. To jest też dla mnie główna funkcja śmierci Harrelsona w filmie. Jako postać wzbudzająca raczej sympatię pozostałych bohaterów, umierając skłania ich do refleksji i zmian, powodując przy tym, że ludność miasteczka jeszcze bardziej odwraca się od głównej bohaterki. Osobiście bardzo mi się ten zwrot akcji podobał i uważam, że wniósł sporo ożywienia do filmu. Pojawienie się "niby mordercy" byłoby dla mnie rozczarowujące, gdyby naprawdę był sprawcą, ale w takiej formie mi nie przeszkadza. Zakończenie też jak najbardziej ok, Bo w tym filmie najważniejsi są bohaterowie, z których każdy się zmienił i coś zrozumiał, a wątek kryminalny nie odgrywa głównej roli, więc jego domknięcie nie było dla mnie konieczne. Sam piszesz o inspirowaniu się filmami braci Coen, więc nie wiem, czemu porównanie ma być nie na miejscu. Co do nagłośnienia sprawy zgoda, może nie jest to jakoś rażąco absurdalne, ale prawdopodobnie przydzielono by w takim wypadku kogoś bardziej kompetentnego. Co do Oscarów, to na razie wydaje mi się najlepszy spośród nominowanych, ale jeszcze 3 filmy muszę nadrobić. A co do tego niesmaku... Sam nie lubię argumentów odwołujących się do filmów najwyżej ocenionych, ale naprawdę oceniłeś Fargo na 10, a w tym filmie Ci to przeszkadzało? Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
tunker

W kategorii najlepszego filmu to powinien być zwycięzca chociaż nie wszystko tez widziałem, ale nie ma tam jak dla mnie oprócz Kształtu wody jakiejś mocnej konkurencji bo Lady Bird, to jak dla mnie film głupi jak jego tytuł, ale bardziej nie jestem tego targetem niż jest zły. Bardziej liczę ze nagrody się rozłożą na kilka tytulow niż ze będzie taki wygrany jak na globach.
Generalnie staram się oceniać filmy obiektywnie, ale lubię popadać w skrajność jak mi coś nie przypada bądź przypada do gustu. Tak było z Fargo. Jak dla mnie to tak czy tak film na 9/10 ale że mi leży ma 10 i to z serduszkiem, bo trafia do mnie. I sami Coenowie potrafią zrobić raz na jakiś czas coś czym absolutnie mnie kupują. Fargo, Lady Killers czy To nie jest kraj dla starych ludzi.

ocenił(a) film na 8
___ice___

A i ja tam lubię jak zasiadam z myślą ze będę oglądał np horror a dostaje dramat. Sporo było takich filmów w ostatnich latach, które z różnych przyczyn zostały nieodpowiednio zareklamowane przez dystrybutora czy twórców. Babadook, Spring Breakers czy It Follows. Wyjątkowo dobre filmy z niską średnią tutaj. No i pod warunkiem ze film jest dobry, a nie że myślałem ze będzie dobry film a dostałem gniota :)

ocenił(a) film na 8
___ice___

Co do Fargo, to nie chodziło mi o to, że dałeś za wysoką ocenę, tylko że skoro film z tak dużą dawką czarnego humoru Ci się podobał, to dziwi mnie zdanie "a właśnie... i ten niesmak. To dlatego, że oglądałem dość zabawny film (śmiałem się nie raz podczas seansu) w którym zgwałcono i podpalono nastolatkę." Wydaje mi się, że Fargo idzie w tę stronę dużo dalej. A co do oscarów, to powinien dostać za film, scenariusz, Rockwella i MacDormand, czyli tak jak w przypadku globów. Więcej raczej nie przewiduję.

ocenił(a) film na 9
tunker

Mnie zastanawia ten "niby morderca", bo czy mężczyzna który wpadł do sklepu i rzucał króliczkiem za 7 dolarów to nie ten sam który potem w barze był i opowiadał o gwałcie i podpaleniu?
Twarz według mnie podobna, czy to może jakaś sugestia twórców? Choć zastanawiam się jeśli byłby winny po cóż jechałby do sklepu, ale z psychopatami i zaburzonymi nigdy nie wiadomo.

ocenił(a) film na 8
_pylcia

Zgadza się, to ten sam człowiek. Wydaje mi się, że to celowo podłożony przez twórców fałszywy trop, który później zostaje jednoznacznie odrzucony po badaniach DNA. To też wyraźna sugestia, że samo rozwiązanie zagadki kryminalnej nie jest tu najważniejsze. Ten "niby morderca" miał przede wszystkim podsunąć bohaterom jeden z dylematów moralnych.

ocenił(a) film na 9
tunker

Hm, pewnie tak, choć jeśli tak patrzeć to pojawienie się wtedy w sklepie jest niezrozumiałe, jeśli był wojskowym (nie był kumplem policjantów tamtejszych), chciał nastraszyć Mildred, mówił, że wróci.. Może na siłę doszukuję się sensu, ale po co niezwiązana osoba z Idaho miałaby się pojawić w sklepie i angażować w sprawę?

ocenił(a) film na 8
_pylcia

Może angażował się na tej zasadzie, że był z "tego samego Gangu", co sprawca poszukiwany przez bohaterkę. Ale to psychopata, więc doszukiwanie się sensu w jego działaniu faktycznie może być trochę na siłę :)

haaltia

A widzisz gdzieś na tej stronie lub w jakimkolwiek opisie "film dokumentalny"? Chyba pomyliły Ci się gatunki i oczekiwania... Są dramaty, kryminały i komedie znacznie bardziej obiegające od rzeczywistości. Mimo, iż rzekłbym nawet, że absurdalność jest podstawą geniuszu tego filmu. Niby mamy poważną sprawę, zagubioną matkę i symboliczne, tytułowe billboardy. Ale to tylko tło, nic w zasadzie o śledztwie nie wiemy. Komizm odgrywa tu moim zdaniem najważniejszą rolę. Wyśmiewany na każdym kroku jest nieszczęśliwy los, który nieskończenie wędruje pośród bohaterów. Może i zbyt dosadnie, ale jak dla mnie dosadność to urok czarnych komedii.

ocenił(a) film na 10
haaltia

film jest kreacją. Czymś mniej lub bardziej nierzeczywistym i wykreowanym. Mającym mniej lub więcej wspólnego z rzeczywistością. Domaganie się 100% realizmu od filmu jest nieporozumieniem. 100% realizmu to masz w życiu. Niestety.

ocenił(a) film na 5
haaltia

mam identyczne wrażenia z filmu jak "haaltia", chociaż wyżej oceniłem film.

okiemserca

mi się tylko ta z sarną nie podobała

ocenił(a) film na 7
okiemserca

Jeśli perełka to ładna na zewnątrz a pusta w środku...

ocenił(a) film na 9
pacyfista4

z filmami jest jak z walizką. Ile sam tam włożysz - tyle wyjmiesz. Dla wprawnego oka w środku całe bogactwo, a dla innego może i pusto...

ocenił(a) film na 7
okiemserca

A może na odwrót: dla wprawnego oka - pusto, a dla niewprawionego - bogactwo?

ocenił(a) film na 9
pacyfista4

Jesli ludziom chce się kłucić o filmie na forum to znaczy że jest wybity:-)))

użytkownik usunięty
okiemserca

"Wybity" jak Twoja ortografia.

ocenił(a) film na 9

no to rzeczowa opinia krytyka filmowego. :-D Chyba się nie podniosę z kolan buahahah

użytkownik usunięty
okiemserca

Jesli to nie przynosi Ci żadnej ujmy, to szczerze Ci współczuję.

ocenił(a) film na 8
okiemserca

"WSZYSTKIE PIENIĄDZE ŚWIATA"

What's your name? Who's your daddy? Is he rich like me?
https://www.youtube.com/watch?v=RBxK3CcOQD8
https://www.youtube.com/watch?v=Cww_SuwQBVs

ocenił(a) film na 1
okiemserca

"każda scena to perełka" sorry ale chyba idiotyzmów i niekonsekwencji działań, wszyscy żli ja jedyna sprawiedliwa ale jak mnie to dołuje że oni nie są za moją wyobrażnią tylko własną ot cały polot. Reszta to banały aby gawiedz się pośmiała lub puściła łezkę.

ocenił(a) film na 9
okiemserca

zgadzam się z Tobą. Faktycznie można się delektować każdą sceną. AKtorsko bomba. Może się nie podobać komuś kto lubi tylko dynamiczną akcję. Powolny ale przemyślany. Mi się bardoz podobał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones