PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797246}

Twój Simon

Love, Simon
7,1 31 920
ocen
7,1 10 1 31920
6,9 19
ocen krytyków
Twój Simon
powrót do forum filmu Twój Simon

Dobry film.

ocenił(a) film na 8

Film wartościowy. Co prawda nie jest wielkim dziełem filmowym - raczej typowym filmem młodzieżowym. Główną zaletą filmu jest kompozycja: wielopłaszczyznowość przy jednowątkowości. Nie mamy wielu powierzchownie dotkniętych tematów, lecz jeden: ukrywanie i ujawnianie swojej orientacji, któremu możemy się przyjrzeć w różnych perspektywach: wobec siebie samego, rodziny i jej poszczególnych członków, przyjaciół, kolegów i nauczycieli ze szkoły. Dodatkowo spojrzenie na problem zmieniają wydarzenia z życia bohaterów.
Film zawiera kilka błyskotliwych dialogów i ciekawe myśli. Ujęcia są lekkie, łatwe i przyjemne.
Polskie tłumaczenie jest dobre. Uchwytuje sens dialogów, dlatego może być rozdźwięk między słyszanymi słowami oryginalnymi a polskimi napisami, np. ,,Blue" tlumaczone jako ,,Smutny", lub ,,Love, Simon" jako ,,Twój, Simon", które odpowiadają treści fabuły i płynnej polszczyźnie.
Film nie zawiera nagłych zwrotów akcji, za to przełamuje ckliwe schematy zawarte w innych filmach o podobnej tematyce.
Ostatnią zaletą, o której chcę napisać, jest, zapewne wynikające z młodzieżowego charakteru, brak erotyzacji obrazu, dzięki czemu uwydatnione są (we wszystkich ukazanych relacjach) głębsze uczucia i potrzeby bohaterów.
Myślę że związani z tematem: geje, ich rodziny i przyjaciele, odnajdą się w fabule, wzruszą i pocieszą, zaś młodzież, nauczyciele i wszyscy inni będą mogli przyjrzeć się trudnościom, z jakimi zmagają się młodzi geje, i zastanowić się nad postawą i stosunkiem do nich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones