PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797246}

Twój Simon

Love, Simon
7,1 31 920
ocen
7,1 10 1 31920
6,9 19
ocen krytyków
Twój Simon
powrót do forum filmu Twój Simon

No i dycha.

ocenił(a) film na 9

Nie chcę się jakoś rozpisywać - po prostu dawno już tak bardzo nie pokochałem jakiejś historii. Film, który bardzo łatwo poczuć.

ocenił(a) film na 5
Kierokat

ja nie czuje wogóle

ocenił(a) film na 8
marcin_lendzion

i masz do tego prawo tak jak Kierokat do ocenienia go jako arcydzieło... Gust jest jak dupa, każdy ma swój

ocenił(a) film na 5
sobanek

no racja

sobanek

Czy to głównie dla nastolatków film?

ocenił(a) film na 8
miarara

i tak i nie. Ja nie kategoryzuję albowiem najpierw sami jesteśmy nastolatkami, a po latach sami je mamy :D

sobanek

No tak, skuszę się jutro na seans. Dzięki za odpowiedź :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
atlantyda75

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Co.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kierokat

a można wiedzieć, za co dałeś, temu filmowi 10-chę? Liczę na odp. Pozd.

ocenił(a) film na 9
Kierokat

Zgadzam się! Ten film jest genialny. Można się utożsamiać :)

ocenił(a) film na 5
Kierokat

ahh chciałabym się zgodzić, ale czytałam (nie)stety książkę i film pozostawia wiele do życzenia. Po trailerze myślałam że zamiana dementora na Lennona będzie najgorsza ale niee.. było tak źle, że podczas seansu bywało, że nie poznawałam Simona. Wielkie rozczarowanie :<

ocenił(a) film na 5
Kierokat

Drodzy geje...Przestańcie ten film oceniać na 10 tylko dlatego że jest o Was... bo nie o to w tym chodzi. Danie tak wysokiej noty tej pozycji filmowej to żart...

ocenił(a) film na 9
pawel1380

Drogi Pawle, nie mam pojęcia, czy ktokolwiek ocenia film ze względu na swoją orientację. xd

ocenił(a) film na 6
Kierokat

Ja myślę, że jesteśmy opłacani. Pytanie tylko, przez które lobby ;] Przecież to niemożliwe, aby komuś film o "takiej" tematyce mógł podobać się tak po prostu.

ocenił(a) film na 9
Norblin

Tak jest. Jak dałem filmowi dychę, to naglę usłyszałem sygnał z aplikacji bankowej. Patrzę - a mi dycha na konto wpadła! Nadawca: "Światowy rząd masoński, Tel Awiw".

ocenił(a) film na 7
Norblin

Mnie ten film też się podobał. To ustaliłeś już do którego lobby mam się zwrócić po wypłatę? XD

ocenił(a) film na 6
Arek_Freshmen

Ciii... (szeptem) Na priva ;)

pawel1380

Drogie homofoby, przestańce ten film oceniać na 5 tylko dlatego, że jest o geju... bo nie o to w tym chodzi. Danie tak niskiej noty tej pozycji filmowej to żart...

Kierokat

Na 10 zasługuje tylko wtedy, jeśli ktoś ma z tym filmem osobiste przeżycia, np. ogląda go w istotnym życiowo dla niego czasie. Wówczas jestem w stanie zrozumieć najwyższą ocenę. Pod względem produkcji, gry aktorskiej, scenariusza daleko do dychy.

ocenił(a) film na 9
mike__25

No dla mnie jest w jakiś sposób ważny, to tyle. :p

Kierokat

Rozumiem, osobiście miałem tego typu przeżycia z kilkoma filmami, którym dałem najwyższą notę, mimo, że technicznie na to nie zasługiwały. Niestety Love, Simon nie wywołał we mnie żadnych większych emocji, jednak się cieszę, że tego typu filmy pojawiają się w mainstreamie. Dużą jego zaletą jest również to, że nie jest jakimś wielkim dramatem z brutalnymi scenami jak większość produkcji LGBT zwłaszcza niszowych. Tutaj mamy dość lekką opowieść dla wszystkich grup wiekowych, dzięki czemu nie ma znaczka 18+

ocenił(a) film na 9
mike__25

No i właściwie to pierwszy taki film wprowadzony do aż tak szerokiej dystrybucji, w dodatku w pełni pozytywny.

Kierokat

Istotna informacja - w całości pozytywny. Chyba wybiorę się do kina.

ocenił(a) film na 7
Gimer1992

w sumie do końca nie wiadomo, testów w kierunku Hiv nikt w nim nie wykonywał ;)

diabol44

Hahahah, słuszna uwaga ;)

ocenił(a) film na 7
mike__25

A to ciekawe co mówisz, bo scenariusz jest akurat bardzo niezły. Wyraziste postacie, dobrze ustawiony konflikt w każdej scenie, wzorcowo przeprowadzona podróż bohatera. Jedyne czego można się uczepić to zbytniej cukierkowatości, ale to nie czyni z miejsca scenariusza złym, ma zbyt wiele zalet.

kosobi

"bo scenariusz jest akurat bardzo niezły"
--------------------------
scenariusz jest oderwany od rzeczywistości, więc zły - a przez to cały film jest zły

"Wyraziste postacie"
-----------------------
odwrotnie - nie wiadomo, dlaczego postacie się tak zachowują
Simon nr 1:
dlaczego ma obsesję, żeby ujawnić się koniecznie w liceum, a nie poczekać z tym do studiów,
np. jak twórca filmu dokumentalnego "Czy mówię jak gej?" ("Do I Sound Gay?", USA 2014)
https://www.filmweb.pl/film/Czy+mówię+jak+gej-2014-726127
albo jak główny bohater filmu fabularnego "Sposób na kobietę" ("Home of Phobia", USA 2004)
https://www.filmweb.pl/film/Sposób+na+kobietę-2004-131327
(ten film będzie dzisiaj o 21:00 w TELE 5, powtórka o 01:00 w nocy z piątku na sobotę)
Simon nr 2:
po co po ujawnieniu zaczął nosić "gejowskie" koszulki - skoro i tak wszyscy go "znali" (czyli rozpoznawali), w XX wieku pokazywali by go palcami ("to ten!"), teraz plotkarze przekazują sobie zdjęcia robione ukradkiem smartfonami
Simon nr 3:
skąd Simon wie, jakie koszulki są "gejowskie" - skoro Simon nie chodzi do klubów gejowskich?

Ethan - jest transseksualistą, czemu ujawnił się jako "gej"?
https://www.filmweb.pl/film/Twój+Simon-2018-797246/photos/766540

Blue nr 1:
korespondował 2,5-3 miesiące
milczał 5-5,5 miesiąca
skąd taka zmiana, że zrobił "Coming Out na 200 procent"?

SPOILER!
Blue nr 2:
po tym, co Simon napisał o sobie już w pierwszym mejlu,
Blue mógł się domyśleć, kim jest "Żak" - czemu Blue przeciągał korespondencję mejlową?

Leah:
mówiła, że chciała powiedzieć Simonowi, że go kocha - no to czemu nie powiedziała?

mike__25

Dokładnie tak! Oceny są bardzo subiektywne, a nie opiniami profesjonalnych krytyków (choć też z tym różnie bywa), więc jeśli film do kogoś dotarł, wyjątkowo poruszył itd., to ma prawo dać mu 10, a nie tylko dlatego, że "wypada", bo to np. dzieło oscarowe, więc nie chcę wyjść na buraka ;]

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
klajstus

Zgodze się ;D

baraqs

Jesteś zboczony.

Kierokat

I gdzie ta dycha?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones