PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797246}

Twój Simon

Love, Simon
7,1 31 916
ocen
7,1 10 1 31916
6,9 19
ocen krytyków
Twój Simon
powrót do forum filmu Twój Simon

Film dla amerykańskich trzynastolatków. Banał goni banał, historia i postaci skrajnie stereotypowe, cukierkowa i bzdurna fabuła! Idealna rodzinka (z - jak żeby inaczej - Jennifer Gardner na czele) ma w sobie tyle prawdy co familia z seriali typu "Gossip Girl" , koledzy i koleżanki Simona to papierowe kalki rodem z High School Musical. Rozwiązania scenariuszowe przewidywalne do bólu. Finał do przewidzenia od piętnastej minuty filmu (dla mniej domyślnych). Postać Simona i jego rozterki mają w sobie zero głębi. Tak płytko potraktowanego tematu coming outu w kinie dawno nie było. Jeśli jesteś dorosłym, myślącym widzem - to nie jest film dla Ciebie - będziesz się męczył prawie na każdej scenie. Reasumując - oceny bardzo zawyżone!

fullwypas

Daj spokój to nie miał być film ambitny i taki nie jest. Nie wiem czemu cię dziwi, że filmy dla nastolatków właśnie tak wyglądają? Poza tym to typowa amerykańska produkcja, a te są zwykle polukrowane. Nie zgodzę się, że produkcja przewidywalna, bo jednak dopiero pod sam koniec okazuje się kim jest Blue i nie masz co z siebie robić Sherlocka Holmes'a, który to niby wiedział przed 15 minutą projekcji....

Szukasz czegoś ambitniejszego dla dorosłych? Masz bardzo duży wybór wśród produkcji europejskiego kina LGBT.

ocenił(a) film na 4
mike__25

Takie „targetowanie”, o którym mówisz, nawet miałoby sens, gdyby na filmwebie był osobny ranking (czy kategoria) dla mało ambitnych filmów dla nastolatków (jak sam określiłeś). Ale takiego rankingu nie ma, więc film jest oceniany na równi ze wszystkimi innymi. Ostrzeżeń przed kinami te nie wywieszono. Zatem bądźmy obiektywni i porównajmy ten cukiereczek do naprawdę dobrych filmów ocenionych powyżej siódemki.
Masz rację – jest duży wybór ambitnych filmów LGBT – szkoda, że mają niższe noty niż nasz „High Gay Musical” – trochę krzywdzące, prawda?
Ps. Naprawdę musiałeś do końca czekać, aż się okaże, że to „ten przystojny”?

fullwypas

Love Simon to adaptacja powieści dla nastolatków o podobnym tytule, także z góry było wiadomo co to będzie i nie należało oczekiwać ambitnego dzieła ;) Pretensji to twórców filmu nie mam, dobrze, że powstają też takie produkcje dla grupy wiekowej, która dopiero wchodzi w dorosłość. Tym bardziej, że większość ambitniejszego kina LGBT to zwykle dramaty z dużą dawką brutalności i problemów dorosłych.
Książki jeszcze nie czytałem, tak więc nie byłem w stanie przewidzieć kim jest Blue. Osobiście liczyłem na blondyna szkoda, że jego wątek był krótki i w gruncie rzeczy nieistotny, a trailer obiecywał co innego. Tak więc dla mnie było dość duże zaskoczenie.

ocenił(a) film na 4
mike__25

Szanuję Twoje zdanie, ale nasze oczekiwania wobec tego filmu były różne, stąd też różnica w ocenie :) Pozdrawiam ;)

fullwypas

fullwypas, widzę, ze też "lubisz" serię scen, chwytów i motywów widzianych 1000 razy w innych filmach ;) żonglowanie tymi konwencjami irytuje do bólu, zawsze zastanawiam się kto jest debilem, ten który to nakręcił czy ci, którzy to oglądają i łykają w zachwycie? :/ Pozdro!

ocenił(a) film na 7
fullwypas

Polecam nie posiadać oczekiwań co do filmów przed ich oglądaniem. Sprawdzałem i pomaga :)

fullwypas

Wreszcie znalazłam podobna opinię do mojej. To był dramat. Dramat dla dojrzałego, myślącego widza. Brednie w stylu „kawa przed szkoła” itd., to nic w porównaniu do „MAM 13 LAT I ODKRYWAM, ŻE JESTEM GEJEM. UPEWNIAM SIĘ, BO ŚNI MI SIĘ HARRY POTTER!” Gniot.

Nataliiaa

„JESTEM GEJEM (...) BO ŚNI MI SIĘ HARRY POTTER!”

co "ciekawe" autorka powieści jest PSYCHOLOGIEM z wykształcenia i zawodu
https://en.wikipedia.org/wiki/Becky_Albertalli#Personal_life
"Born and raised in the Atlanta metropolitan area, with her sister Caroline, Albertalli lives there with her husband, Brian, and sons, Owen and Henry.[8] Albertalli attended college in Connecticut, and majored in PSYCHOLOGY, before moving to Washington, D.C. and gaining a doctorate in CLINICAL PSYCHOLOGY.[9] She worked as a PSYCHOLOGIST until 2012—when her first son was born—and subsequently decided to try writing a novel"

aż strach się bać pójść do takiej pani psycholog

Wladca_Piersicieni

ciekawostka była posłanka Anna Grodzka
też jest z wykształcenia i zawodu psychologiem...
https://polskatimes.pl/kandydaci-do-europarlamentu-2019-okreg-4-warszawa-listy-w yborcze-do-pe-koalicja-europejska-pis-kukiz15-wiosna-konfederacja-razem/ar/c1-14 076431

ocenił(a) film na 7
fullwypas

Można by spełnić postulaty z komentarza ale obawiam się, że nie wyszedł by z tego rom-com dla młodzieży. I w takich kategoriach go oceniam (ale zgodzę się z tym, że skala jest jedna więc Twoje podejście również jest słuszne). W sumie komentarz też można uznać za ok., tylko brakuje mi jednej rzeczy: "ale jest to rom-com więc świetnie wpisuje się w konwencję. Jeśli oczekujesz ambitnego kina odpuść i nie oglądaj. Jeśli szukasz czegoś lekkiego i odpowiada ci konwencja to oglądaj śmiało (albo nie oglądaj, bo nie wiem jak ten film wypada w swojej kategorii w Twojej oceni)".

Aaa i uważam się za widza myślącego tylko czasem nie mam ochoty na film, który czegoś ode mnie wymaga. Po prostu chce się zrelaksować (bo dzień był naprawdę ciężki), a film mi w tym pomaga - i to dobry film do tego.

Na koniec jak zauważono to adaptacja książki. W sumie zawsze można było jej nie przenosić na ekran ale jeśli ktoś już to zrobił to cóż pole manewru miał ograniczone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones