PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754841}

Twarz

5,9 25 145
ocen
5,9 10 1 25145
4,6 34
oceny krytyków
Twarz
powrót do forum filmu Twarz

Wczoraj o 10 rano byliśmy na premierze "Twarzy" na Berlinale. Film świetnie przyjęto, a juz wczesnym popołudniem wszędzie pojawiły sie recenzje. Wszezie włącznie z "Variety", The Guardian", nie mówiąc o polskiej prasie oczywiście. Wszędzie poza filmwebem. Pytanie - dlaczego?? Tak samo , ba co ja mówię, o wiele gorzej jest na festiwalu w Gdyni. Tam w ogóle ostentacyjnie zresztą, filmów nie recenzujecie w ogóle... Ktos wyjaśni szacowny filmwebie, co jest grane? Bo zastanawiamy się nad tym od dawna..... My, czyli ludzie zajmujący sie kinem. Domyślam się, że dzisiaj w wielkiej łaskawości swej , z dobowym poślizgiem o "Twarzy" napiszecie...Teraz to się wypchajcie. Zrobiła to juz cała światowa, branżowa prasa. Bardzo to smutne, zważywszy na fakt jak lubiane i doceniane jest kino Małgosi w Belinie.

ocenił(a) film na 3
joanna39_filmweb

Brawo Joasiu! Dzięki że o tym napisałaś. Na szczęście GW, Onet i cała reszta błyskiem film zrecenzowały wczoraj. "Variety" nawet wywiad ogromny z Małgosią zrobiło. Zazdroszczę, bo ja tym razem z kraju sledzę Berlinale. Pozdrawiam.

justykob

Bardzo słuszna uwaga, popieram. Chyba wszyscy to zauważliśmy już dawno. Dziwny stosunek do polskich produkcji, tych pokazywanych na festiwalach, włącznie właśnie z Gdynią. Ale badziewia w rodzaju Vegi są tu skwapliwie i błyskawicznie odnotowywane. Naprawdę dziwne zważywszy na to, że koledzy są jednak znawcami tematu i chyba wolą kino Szumowskiej niż nieszczęsne "Botoksy".

ocenił(a) film na 9
janusz_mackowiak

Cudze chwalicie a swego nie znacie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MakoR

Jak to dobrze zatem, że GW wychwala film dość umiarkowanie... Przynajmniej na razie.

ocenił(a) film na 6
joanna39_filmweb

@Joanna39 - Wygląda na to, że i tak mocno przeceniłaś drogich krytyków filmwebu - już koniec festiwalu, rozdanie nagród za pół godziny, a panowie w ogóle się nie pofatygowali, by zrecenzować film Szumowskiej. To jednak wielki obciach proszę panów. I smutno. Szkoda, bo cenię was jako fachowców.

anula_964

Cóż, tak się złożyło, że film Szumowskiej był ostatnim wyświetlanym filmem konkursowym... Chopoki najwyraźniej siły już nie mieli :(

anula_964

pewnie dostosują ocenę po, na wszelki wypadek jakby wygrała jakąś nagrodę, bo potem to już było by głupio, jak w przypadku Idy zmieniać ocenę na wyższą :)

ocenił(a) film na 4
dobryfilmowiec

Tylko że żaden z nich oceny "Idy" nie zmienił ;) Popielecki, Walkiewicz czy Muszyński do dziś mają tą samą ocenę.

Lukasz_Broda

tak, ale walkiewicz albo popielecki jeszcze w sezonie nagród jak ida zaczęła wygrywać, któryś z nich (ze wskazaniem na walkiewicza :)), nie pamiętam już który zmienił ocenę z 6 na 7 i lekko zabawnym tonem poruszyli ten temat podczas movie się albo omawiania nominacji oscarowych czy samych oscarów ;)

dobryfilmowiec

Cóż, ja też po drugim obejrzeniu podwyższyłem ocenę temu filmowi :)

ocenił(a) film na 7
joanna39_filmweb

Brak jakichś codziennych relacji/recenzji z Gdyni to jest kpina z polskiego widza

joanna39_filmweb

niestety jest sporo racji w tym co napisałeś. mam nadzieję, że coś w tej kwestii się zmieni w przyszłości. a teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko się cieszyć sukcesem Małgorzaty Szumowskiej w Berlinie ;)

joanna39_filmweb

trochę to smutne, ale co zrobić ... oby to się zmieniło

ocenił(a) film na 7
joanna39_filmweb

Gdyby nie "praca" kontrybutorów to na fw niczego by nie było, nie tylko recenzji, których ja akurat i tak nie czytam.

ocenił(a) film na 7
creep_

W normalnym trybie kolejkowym na dodanie recenzji, opisu czy zarysu filmu, trzeba czekać długie miesiące. Redakcja ma oczywiście możliwość dodania tego wcześniej, zwłaszcza jeżeli jest to notka kogoś redakcji

ocenił(a) film na 7
Neuromer

Wszystkich malkontentów zapraszam do pisania recenzji itp...bo jak na razie nie widzę żadnej w kolejce kontrybucyjnej do filmu

użytkownik usunięty
Neuromer

nie widzisz, bo "malkontenci" (w przeciwieństwie do redakcji) nie zajmują się tym zawodowo i nie otrzymują akredytacji na zagraniczne festiwale...

ocenił(a) film na 7

No niestety ...jak miliony innych, więc trza czekać aż ktoś z redakcji coś ulepi, albo posiłkować innym portalami.

joanna39_filmweb

FW recenzuje tylko filmy o super bohaterach...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones