PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754841}

Twarz

5,9 25 145
ocen
5,9 10 1 25145
4,6 34
oceny krytyków
Twarz
powrót do forum filmu Twarz

jak w temacie. serio, myślicie że ktoś się na to nabierze? Mam wierzyć, że wszyscy hejterzy komentujący tutaj byli na Festiwalu w Berlinie, że tak zapalczywie się wypowiadają? śmiech na sali
+ wszystkie negatywne wątki na głównej stronie - sprawa śmierdzi na kilometr. Dla mnie to wygląda jak hejt na zamówienie. Przykre, że ludzie robią takie rzeczy. Pozostaje wierzyć, że prawdziwa sztuka obroni się sama.

torinho

mam nadzieję*

ocenił(a) film na 8
torinho

Ja też mam taką nadzieję - poczekajmy na premierę.

Bella_88

serio, przykro się robi jak się patrzy na te komentarze. Ale cóż, Internet przy swoich zaletach jest pełen niebezpieczeństw, jak właśnie takie sztuczne nagonki. Szkoda.

torinho

Cześć, jak idzie śledztwo ? Czy wykryłeś już kto opłacał ten hejt ("Dla mnie to wygląda jak hejt na zamówienie") ? Czy to bezpośrednio na rozkaz Putina czy raczej Ci trzej naziści z lasu ? Bardzo mnie to ciekowi. Proszę podziel się wynikami. Ty i ja znamy prawdę.

mars700

hejo, śledztwo trochę przycichło, musiałem porzucić jej na rzecz innych rozrywek xD
Ale po chwili refleksji uznałem, że to nie zamówienie - to po prostu przejaw ignorancji filmwebowiczów ;)
Niby opłacone ataki troll-hejterów to żadna nowość, ale to chyba jednak nie w ten przypadek ;)

torinho

W Berlinie? Ja dziś byłam na seansie w Białymstoku. Kino Forum. Polecam.

sun_flower7

zakładałem ten wątek jeszcze przed premiera i pokazami przedpremierowymi ;)

torinho

jak widać dla polskiej publiczności Srebrny Niedźwiedź to nie jest wyznacznik sztuki filmowej ... przykre

dominika_pajak_2

żadna nagroda nie oznacza od razu że to co ją otrzymało jest dobre

ocenił(a) film na 6
Aspheris

słusznie! :)
Choć dla niektórych to główny wyznacznik jakości (jak nie jedyny) ;D

dominika_pajak_2

Przykre by było, jakby ludzie sugerowali się subiektywnie przyznawanymi nagrodami:)

dominika_pajak_2

Jakimś dziwnym sposobem zagraniczne nagrody jeśli chodzi o polskie filmy dostają głównie filmy, które pokazują Polaków w złym świetle.

Mavelius

np? Konkrety? Czy tylko kompleksy?

ocenił(a) film na 1
dominika_pajak_2

Dla Ciebie to by "Ciacho" było wybitnym filmem jakby dostało Srebrnego Niedźwiedzia. Nie ma to jak samodzielne myślenie. Właśnie takich rodaków nam trzeba. Boże, widzisz i nie grzmisz...

torinho

taka nowa moda, paskudne

torinho

Bardzo ciekawe, też się nad tym zastanawiałam :/

ocenił(a) film na 8
torinho

Zamówienie, nie zamówienie - polscy widzowie wiedzą najlepiej, i to już na poziomie castingów :D

ocenił(a) film na 4
torinho

Ocenianie filmu na podstawie trailera to mega ignorancja, ale... ale jeżeli film będzie podchodził do sprawy przeszczepu twarzy i całej otoczki wokół niej to tak, jak zostało to "zapowiedziane" w trailerze, to będzie to wielka nieprawda i ignorancja, ale ze strony reżyserki. Trzymam kciuki, żeby tak nie było.

torinho

Nie rozumiem tego całego hejtu i to jeszcze przed premierą filmu (?!). Filmy Szumowskiej zawsze wzbudzają dużo emocji,ale po co tak szkalować jak film nie miał jeszcze swojej premiery?

julianauhu

też nad tym ubolewam, ale jest tego coraz więcej

ocenił(a) film na 5
torinho

Prawackie bydło przystąpiło do ataku. Typowe :)

Grifter

Lewackie prostaki plują na swe gniazdo, (wielbiąc cudze), ubierając 'gunwo' w zachwyt 'sztuki'. Typowe :D

ocenił(a) film na 5
Teenzet

Nie wiem nic o lewactwie, wiem za to o prawackim, które zjeżyło się nie oglądając nawet tego filmu :)

Teenzet

Teenzet a oglądałeś film?

torinho

'Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i referat będzie mało' -jak powiedział Sofronow :P
Nie oglądałem (tylko zajawki w kinie widziałem), dlatego nie dałem też oceny, ale czasem widzę/ potrafię dostrzec trend jaki mamy, kto jest kto i w co wierzy, co robi i pod kogo -po jednej i po drugiej stronie.

Teenzet

Pierwszy komentarz: Lewackie prostaki plują w swe gniazdo
Drugi komentarz: Erudyta!
Istny z Ciebie Teenzecie bohater dynamiczny, filmwebowy Jacek Soplica!

torinho

Widać zbytnio dostosowuje się/ przeżywam wypowiedź na którą odpowiadam.
Kolega wyżej wspomniał o 'prawackim bydle', także wedle swych poglądów (nie jedynych i nie najwyższych!), odpowiedziałem... Ty zadałeś konkretne, uzasadnione i rozsądne pytanie o oglądanie filmu przeze mnie...
Czasem tak to już jest.

Teenzet

Jakieś konkrety czy tylko tak gównem będziesz rzucał?

Grifter

Lewica cierpi na ojkofobię i to mocno. Stąd ten film się wam podoba.

Mavelius

Lewica, która w tym kraju nie istnieje. Żaden "antypolski" film tego nie zmienił, więc nie ma sensu się bulwersować.

ocenił(a) film na 1
wertherTom

Dla wertherTom lewica to tylko jak są łagry i ludobójstwa. A nie jakieś socjalizmy...

ocenił(a) film na 7
torinho

Troll to poważne słowo, ja tych co hejtują mimo, że nie wiedzieli i nie zamierzają, ale swoje wiedzą nie gloryfikowałbym na trolli, to są zwykłe Janusze.

ocenił(a) film na 1
torinho

Nic nie śmierdzi, po prostu nie mieści ci się w pale, że wielu ludzi ma dość ciągłego szczania na Polskę i wyraża swoją szczerą dezaprobatę

m_listkiewicz

w tym filmie nie ma szczania na Polskę, jest szczanie na pewne ludzkie zachowania, które moga pojawić się tak samo w Polsce jak i w każdym innym kraju!

ocenił(a) film na 7
torinho

Dokładnie!
W ogóle nie myślałem o jakiejś urażonej dumie podczas seansu. Przecież to zwyczajni ludzie byli – w każdym narodzie znajdują się niedobrzy ludzie. Ci hejterzy chyba by chcieli, żeby akcja działa się w Etiopii lub Panamie. Zapominają, że to jest film o polskiej wsi, w polskim języku, to i oczywiste jest, że postacie będą Polakami.
A to wcale nie oznacza wyśmiewania się z Polski.
Równie dobrze bohaterami mogli być murzyni lub wikingowie – nie ma to większego znaczenia, istotna jest fabuła.

ocenił(a) film na 1
torinho

miejsce Polaka jest w Polsce, - po co takie teksty dobitnie komunikujące o kim jest ten film skoro to film uniwersalny? Po co nawiązywanie do pomnika Chrystusa w Świebodzinie, do polskiej religijności? Dlaczego dyrektor festiwalu Berlinare po seansie mówi: "dzieki Małgosi Szumowskiej mamy wgląd w polskie społeczeństwo"
Wybacz, ale nie kupuję takiego gadania, ten film nie jest o ogólnoludzkich zachowaniach, ten film jest o polskich zachowaniach, oczywiście skrajnie je wykrzywiając

m_listkiewicz

Ty maciarenko, nie kłam

torinho

nie mam nic do obrazu Polaków czy coś (bo takie głosy w opiniach o filmie się często pojawiają) ale sam film dla mnie nie bardzo trzymał się kupy. zwyczajnie nie miał momentami sensu. chociażby jakim cudem bohater zmasakrował sobie twarz spadając z rusztowania z wysokości i to tyłem? przecież przy takim wypadku niemożliwym jest dostanie takich obrażeń. Grzegorzowi Galasińskiemu maszyna do pakowania kostki brukowej "wciągnęła" twarz. tu? od upadku to powinien połamać kości, nie stracić skórę z twarzy.

ocenił(a) film na 5
mila715

Coz jak zrealizujesz scene filmowa w ktorej maszyna do ukladania kostki brukowej wciaga twarz glownego bohatera i publicznosc zostanie na swoich miejacach i nie ucieknie z kina to bede pelen podziwu! Czasem w kinie chodzi o poetyke nie realizm, takze kiedy Tomasz spada z rusztowania to tak jakby zapadal sie w czelusciach i mrokach samego Jezusa, ktory jest odzwierciedleniem przywar naszego spoleczenstwa, zyjacego czesto na pokaz i pozbawionego refleksji nad prawdziwym znaczniem religii! Ogolnie rzecz biorac nagroda zostala przyznanna na wyrost srebrny niedziwedz to za wysoki laur dla filmu tak przejaskrawionego, ktory nie oddaje pelni swoich czasow. Bo pani rezyzer chciala ujac odzwierciedlic nasze przywary, ale gdzies sie w tym wszytkim zagalopowala i wyszla jedna wielka kalumia. Pewne problemy podjete w watkach fabularnych nie sa juz współczesne, zostaly przez spoleczenstwo przepracowane. Obraz nie pelny choc momentami punktuje bardzo celnie w nasze narodowe wady. W ogolnym rozrachunku uwazam, iz film zostal odebrany za granica lepeij z prostego powodu wrecz banalnego niech przykladem bedzie np. niby uwazana za brudne nieczyste zwierze. Kiedy swinia taple sie w blocie na swoim wlasnym podworku i jak ktos nakreci film o jej blotnej kapieli, a potem go obejrzy ktos kto swini niecwidzial na oczy to wyrobi sobie raczej negatywna opinie. Tak samo z ukazaniem naszej tzw. polaczkowatosci w barwach czarnych o najczarniszych po czarne do samej czarnosci. Problem nie zostal ujety szerzej i to jest bolaczka tego dziela!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones