PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754841}

Twarz

5,9 25 144
oceny
5,9 10 1 25144
4,6 34
oceny krytyków
Twarz
powrót do forum filmu Twarz

Jestem świeżo po premierze. I odczuwam pustke nie tylko w głowie jednakże co najważniejsze w duszy. Jaki byl sens tego filmu ? i co wyniósł do mojego zycia ? Czegoś mnie nauczył ? Bylem świadkiem przez ostatnie dwie godziny , chaotycznej fabuły, cynicznego ukazania polskiego społeczeństwa które jest pełne perwersji , ciemnoty , wulgaryzmów i braku pohamowania w alkoholizacji. żadna osoba (możne prócz siostry głównego bohatera) nie została pozytywnie zapamiętana przez widza. Odczuwałem iz Kościół jest ukazany w sposób prześmiewczy jako organ nieumiejętny i oderwany od rzeczywistości. W Berlinie, , nowoczesnk"( w znaczeniu marksistowskim) krytycy przyznali ze ten film obrazuje dzisiejsza Polskę jako naród ksenofobow , prostakow i pijakow. Dziekujemy droga pani reżyser. Ciezko nazwać to sztuka gdyz sztuka powinna isc w parze z rozwojem cywilizacji i obrazować nasza kulturę a nie oszpecać w sensie negatywnym gdyz nawet turpizm moze zachwycać

AntoniWieniawa

Twarz jest najważniejsza.
Stąd celne, acz wulgarne określenie: fajna dupa z twarzy, czy bardziej subtelne: w oczach tkwi siła duszy; związki frazeologiczne: patrzeć na kogoś wilkiem, źle jej/jemu z oczu patrzy, czy brytyjskie stupid faces.
Angielka Naomi Campbell zapytana swego czasu, co dyskwalifikuje dziewczyny już na wejściu w jej agencji modelek, odpowiedziała bez wahania - głupie twarze.
Figura, sylwetka, to pewien standard poniżej którego dziewczyna zejść, nie może jeśli chce być zawodową modelką, ale głupia twarz, puste spojrzenie, matowe oczy, za którymi nie kryje się nic - to jest najgorsze.
Oczywiście jest też powiedzenie nie oceniaj po okładce i ono też jest prawdziwe.
Ale jeśli twarze coś ukrywają, to już prędzej inteligencję. Głupota jest naoczna.
Z drugiej strony na tzw. tajemnicę też nie wolno się nabierać, bo kończy się to refleksją: Zakochałem się w tobie, bo myślałem, że jesteś tajemnicza, a ty miałaś depresję, jak twoja matka
Prawdziwe pole minowe!

ocenił(a) film na 8
AntoniWieniawa

disco polo hahaha chyba disco polo nie słyszałeś... !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones