PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750704}

Uciekaj!

Get Out
7,0 152 203
oceny
7,0 10 1 152203
7,4 46
ocen krytyków
Uciekaj
powrót do forum filmu Uciekaj!

Czy zauważyliście, że poza rolą, którą odgrywała przed swoim partnerem, główna bohaterka była małą dziewczynką? Tak jakby coś poszło nie tak w jej dojrzewaniu i została umysłowo, psychicznie na poziomie dziecka.
Wybierając kolejną ofiarę, siedzi przy kompie, je kolorowe chrupki, popija mlekiem, a przy łóżku cały czas stoi pluszowa zabawka. W ogóle widać, że ma zrytą psychę tym całym udawaniem, puste oczy, pusta twarz bez wyrazu (choćby przy rozmowie z agentem TSA ;) przez telefon), gra tylko głosem.
Jak myślicie, z czego to może wynikać?

ocenił(a) film na 7
natkurka

Myśle że ona i jej brat też byli hipnotyzowani przez matke. Ta scena kiedy brat przy kolacji czepia sie bohatera a matka mówi jedno słowo i jemu nagle zmienia sie wyraz twarzy i odstępuje. Możliwe że od dziecka im prała mózg też.

ocenił(a) film na 9
SC10n

Toż to matka była szefową tego całego bajzlu. Znakomity film. Waham się pomiędzy 8 a 9 - może ciutek za dużo ale dam mu 9/10 !!!

Szpila_1308

Też mi się wydaje że Rose była zahipnotyzowana, ale dopiero później po uwięzieniu Chrisa, bo wcześniej gdy byli sami, przed wyjazdem do rodziców zachowywała się spontanicznie i naturalnie i nie miała żadnych wyrzutów sumienia że go zwabia do pułapki, także tu jest mały zgrzyt scenariuszowy. Bo czy to możliwe żeby być przez 5 miesięcy z zahipnotyzowana dziewczyną i nic nie zauważyć xD?
Natomiast synek mi się wydaje, że nie był zahipnotyzowany, po prostu wdał się w rodziców i tyle. Ale Rose wg mnie też uczestniczyła z własnej woli w tym rodzinnym procederze.

ocenił(a) film na 7
gnomen

Przecież on nie był pierwszym, którego zwabiła. Cała rodzina była zryta, zaczynając od dziadków, którzy stworzyli tę całą "wymianę", jak ona była jeszcze mała. Nie byli zahipnotyzowani, zwyczajnie od małego żyli w sekcie z bratem. Była wyprana z emocji względem obiektu, jak cała rodzina, bo byli do tego przyzwyczajeni. Zachowywała się naturalnie, bo zwyczajnie grała - jak szuka kluczy matka żadnego sygnału nie dała, a ona z miejsca, sama z siebie zmieniła sie z odgrywania dobrej dziewczyny w to, kim normalnie jest.

ocenił(a) film na 8
natkurka

Zgadzam się z przedmówcą - Rose i Jeremy wydawali się być prawie całkowicie pod kontrolą matki. Do tego wydaje mi się, że wybór piosenki, której słucha, może być znamienny (może to być też moja nadinterpretacja) - "Time of my life", którą chyba każdy kojarzy z "Dirty dancing". Jeśli pójść moim skojarzeniem, Rose odpowiada postaci Baby, tak samo ukochanej córeczki rodziców, która ich zdaniem powinna dzieckiem pozostać i żyć według ich planu. Rodzice Rose mentalnością idealnie wpasowaliby się we wczesne lata sześćdziesiąte i ośrodek wypoczynkowy z DD.

ocenił(a) film na 8
natkurka

Na samym początku widzimy jak długo się zastanawia jakie ciastko wybrać,po za tym pełna zgoda.

ocenił(a) film na 7
natkurka

Zwyczajnie z tego, że od małego żyła tak naprawdę w sekcie. Już dziadkowie zapoczątkowali tę "wymianę", więc to jedyne co rodzeństwo znało. Cała rodzina, od dziadków, po rodzeństwo była zryta w tym temacie. Nie była dziecinna dla mnie, po prostu była wyprana z emocji całkowicie, bo to, co robiła było dla niej normalne.

ocenił(a) film na 4
natkurka

Objawy pasują do dysonansu poznawczego czyli stanu głębokiego zaskoczenia danej osoby faktami, nie pasującymi do wdrukowanych schematów pojęć.
Prawdopodobnie "triggerem" był feminizm na uczelni, na której studiowała dziewczyna.

użytkownik usunięty
natkurka

Jeśli od małego jesteśmy przyzwyczajani do uboju czy strzelania do setek lisów to to dla nas pryszcz, więc to możliwe zeby bez hipnozy polowanie na ludzi też uważać za nic strasznego.

natkurka

Mało masz do czynienia z kobietami i to widać, kobiety co genialne manipulatorki oraz prowokatorki, nawet bez hipnozy.
Biała laska, leci na Ciebie cały czas, Ty jesteś czarny, podobają Ci się takie. Miłość(której tak naprawdę niema)to tylko reakcja chemiczna w Twoim mózgu, daje Ci, "motyle w brzuchu" i sam się czujesz zahipnotyzowany, druga sprawa, biała laska miała dużą wprawą w uwodzeniu facetów i kobiet, udawała lesbijkę, hetero, myślę że dla rodziców poprzez indoktrynację oraz poczucie bezpieczeństwa(spójrz że ona miała wszystko co chciała, była rozpieszczana pod każdym możliwym względem)tego że nie musi nawet pracować, została z nimi ponieważ jej jedynym zadaniem w życiu było: uwodzenie, a na tym kobiety się znają od tysięcy lat, nie była zahipnotyzowana bo nie musiała.
Z kim przestajesz takim się stajesz.....jak byś mieszkał w rodzinie patologicznej gdzie codziennie jest wóda, na 90% będziesz pił, i zostaniesz alkoholikiem, jak Twój ojciec nie wiem, składa modele samolotów oraz interesuję się militariami, sam złapiesz bakcyla, jak Twój starszy gra w gry sam zaczniesz w nie grać razem z nim... itd. To jest kolektyw zbiorowy, tutaj laska miała wszystko bez wysilania(ona to traktowała zero-jedynkowo, jak pracę, a przy okazji seks z takimi muskularnymi facetami.
A mimo to o seksie mało mówiła, ponieważ ona ta traktowała jak pracę.
Czy była pod hipnozą? na pewno już nie teraz, w młodości na pewno. Ponieważ dziecko mentalnie czuję że coś zrobiło źle, nawet jak boi się do tego przyznać. Więc mamuśka trochę jej mózg wyprała, aby nie czuła hamulców. Tak działa Sekta, ale tak samo działa rodzina....każda...głowa domu....każe.....reszta wykonuję.
Jak Ci ojciec każe pomalował płot, mieszkanie, zrobić pranie, wynieść śmieci, uczyć się bo zostaniesz matołem, to to robisz prawda?
Jak Ci matka, powie że Twoi kumple mają na Ciebie zły wpływ i zabroni Ci się z nimi spotykać jak masz naście lat, to masz po przyjaźni...
Taka jest prawda...niestety. Tutaj Sekta a raczej cała loża masońska kieruję prawdopodobnie całym światem, przecież mamy nawet na przyjęciu Japończynka który na 100% jest ubabrany w tą chorą grę tych chorych ludzi. Więc zabicie tak naprawdę tej rodziny, nic nie dało. Oni byli pionkami włącznie z córeczką.

Solaris_fw

Tutaj masz więcej.

Mało masz do czynienia z kobietami i to widać po wypowiedzi, kobiety to genialne manipulatorki oraz prowokatorki, nawet bez hipnozy. Kobiety często wykorzystują tzw. "karty ofiary" szczególnie to widać, po tych wszystkich fałszywych oskarżeniach na facetach w dzisiejszych czasach,(chora na głowę Amber i Depp)itd po tym jak kobietom dało się większe prawa, zaczęły się oskarżenia o molestowania, bicia, większość oczywiście to bujdy na resorach, w celu zagarnięcia ewentualnych pieniędzy, intercyzy, majątku.
Pamiętaj, kobieta zrobi wszystko dla pieniędzy.
Tutaj mamy podobną sytuację, tak naprawdę, tatuś jest córeczki alfonsem, sutenerem, szefem, ojcem przełożonym, lekarzem, i nie wiadomo co jeszcze z nią robił. W takich sektach występują praktycznie wszystko co jest niedozwolone moralnie ani etycznie.
Dajmy na to:
Biała laska, leci na Ciebie cały czas, Ty jesteś czarny, podobają Ci się takie. Miłość(której tak naprawdę niema)to tylko reakcja chemiczna w Twoim mózgu, daje Ci, "motyle w brzuchu" i sam się czujesz zahipnotyzowany, druga sprawa, biała laska miała dużą wprawę w uwodzeniu facetów i kobiet, udawała lesbijkę, hetero, myślę że dla rodziców poprzez indoktrynację oraz poczucie bezpieczeństwa(spójrz że ona miała wszystko co chciała, była rozpieszczana pod każdym możliwym względem)tego że nie musi nawet pracować, została z nimi ponieważ jej jedynym zadaniem w życiu było: uwodzenie, a na tym kobiety się znają od tysięcy lat, nie była zahipnotyzowana bo nie musiała.
Z kim przestajesz takim się stajesz.....jak byś mieszkał w rodzinie patologicznej gdzie codziennie jest wóda, na 90% będziesz pił, i zostaniesz alkoholikiem, jak Twój ojciec nie wiem, składa modele samolotów oraz interesuję się militariami, sam złapiesz bakcyla, jak Twój starszy gra w gry sam zaczniesz w nie grać razem z nim... itd. To jest kolektyw zbiorowy, tutaj laska miała wszystko bez wysilania(ona to traktowała zero-jedynkowo, jak pracę, a przy okazji seks z takimi muskularnymi facetami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones