PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750704}

Uciekaj!

Get Out
7,0 152 543
oceny
7,0 10 1 152543
7,4 50
ocen krytyków
Uciekaj
powrót do forum filmu Uciekaj!

... zwiastuna, bo można sobie zepsuć całą radochę z oglądania. Ten film to naprawdę błyskotliwa i dowcipna zabawa konwencją thrillera i biało-czarnymi stereotypami.

ocenił(a) film na 9
belmont33

Dokładnie! Nie widziałem zwiastuna i nie żałuję...zobaczyłem go po filmie i stwierdziłem, że to bez sensu bo już w połowie filmu dokładnie bym wiedział o co chodzi a tak dowiedziałem się dopiero o tym 15-20 min. przed końcem filmu.

ocenił(a) film na 8
mmatusz

Niestety, zwiastun obejrzałem 2 razy bo mnie zaintrygował i zaniepokoił, czyli dał takie odczucia jakie powinienem mieć przy filmie. Niestety już po obejrzeniu trailera wiedziałem jakie zamiary ma rodzina wobec Chrisa, że jest w tym element hipnozy i byłem prawie przekonany, że córka też jest zamieszana. Oglądając jednak obiektywnie, udając że nie widziało się trailera, film świetny !

ocenił(a) film na 7
senna94

Zawsze powtarzam,nie ogladać trailerów mimo,że kuszą.

ocenił(a) film na 8
senna94

Uff, dobrze, że nie widziałem zapowiedzi. Straszna głupota jeśli trailer chociaż trochę odsłania fabułę tego typu filmu ...

użytkownik usunięty
belmont33

"i biało-czarnymi stereotypami"

Nasuwa się od razu pytanie, jaka byłaby reakcja krytyki, gdyby to biały reżyser zrobił w identycznej konwencji gry stereotypami thriller, w którym Czarni z podobnych powodów porywaliby albo krzywdzili Białych, a na koniec dobry Biały zmasakrowałby wszystkich Czarnych. To dopiero byłby horror! (dla reżysera).

ocenił(a) film na 8

ale tu musi być trochę logiki
po pierwsze nasz bohater nie miał rodziców, rodziny
po drugie był czarny (mógł gdzieś zaginąć bez echa, trochę to stereotypowe ale tak jest)
po trzecie jego zawód to fotografie i tu mogą pojawić się nieuzasadnione wyjazdy itp.

córeczka raczej starannie dobierała sobie ludzi do porwania
czarnoskóry samotnik bez rodziny, przecież to jest idealna opcja

jeszcze jedno, w jednej scenie jak go starsza pani oglądała i macała było fajne pytanie "czy to prawda, że tam też mają dużo?", lub brat tej porytej laski "przy twojej budowie byłbyś maszyną do zabijania"
dlatego też odpadają Latynosi i inni przedstawiciele mniejszości USA, mają gorsze ciała do "kontroli"

belmont33

Powinni napisać o tym przy zwiastunie,skopałem sobie film tym soilerem.

ocenił(a) film na 8
belmont33

Zgadzam się w 100%. Obejrzałem film niedawno, bo pojawił się na Netflix, a kojarzyłem z Filmweb, że jest dobry. Nawet nie wiedziałem do końca czego się spodziewać. Nie zawiodłem się. Zwiastun zobaczyłem juz po obejrzeniu filmu. Zwiastun pokazuje wszystkie twisty wraz z zakończeniem. Dobija mnie fakt, że takie trailery stają się coraz bardziej powszechne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones