PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750704}

Uciekaj!

Get Out
7,0 152 203
oceny
7,0 10 1 152203
7,4 46
ocen krytyków
Uciekaj
powrót do forum filmu Uciekaj!

To nie jest klasyczny horror, bardziej dreszczowiec z elementami komediowymi.
Ciekawy pomysł a w czasach remaków, adaptacji komiksów i gier komputerowych to już dużo.
A co do tematyki.
Kinematografia zawsze jest odbiciem problemów społecznych a jako że podziały rasowe są w stanach bardzo mocne nie ma co się dziwić że sporo filmów na ten temat powstaje.

Blizzard_warning

Kiedy przyjechał radiowóz, to myślałem, że wysiądzie dwóch potężnych czarnych z bliznami wokół czaszki, zaciągną gościa na tylne siedzenie, i odjadą w nieznanym kierunku.

ocenił(a) film na 7
PiXel7

Dokładnie! Pomyślałem prawie to samo, bo spodziewałem się białych, zaangażowanych w tę całą sektę, stróżów prawa.
To, że problemy społeczne na tle rasowym nadal istnieją w USA wiadomo nie od dziś, ale ileż można ładować to na duży ekran? W dramatach, czy obyczajowych jeszcze ujdzie, ale w thrillerze? Przecież kandydatem "na mięso" mógł być każdy, nie tylko czarny.
Swoją drogą i jedni i drudzy nie są święci, a mam wrażenie, że w filmach ciągle to czarni są (głównie) poszkodowani.

Robson_77

Moje pierwsze wrażenia tego filmu na tle ostatnich prowokacji do konfliktów międzyrasowych na uniwersytetach w USA to jakby ktoś podsycał nastrój a przynajmniej dołożył do ognia pozostawiając taki nastrój w psychice widza. Wszystkie białe postacie są złe, wszystkie czarne są dobre i pokrzywdzone. To tylko film, ale z taką zbieżnością to bym się zastanawiał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones