PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=768201}

Uczeń

(M)uchenik
6,4 2 887
ocen
6,4 10 1 2887
6,6 7
ocen krytyków
Uczeń
powrót do forum filmu Uczeń

6/10

ocenił(a) film na 6

Niezły film... zachowanie ludzi wobec głównego bohatera strasznie dziwne... tak dziwne, że aż niemożliwe w normalnym świecie... chociaż z drugiej strony w Rosji ? Tam wszystko jest możliwe. 6/10 !

ocenił(a) film na 8
reptile2006

Dlaczego, uważasz, że zachowanie ludzi, wobec nawiedzonego ucznia było dziwne?

ocenił(a) film na 6
Basia_19

Według mnie było zbyt pobłażliwe, po prostu głupie... powinien zostać skierowany na jakieś badania, nie wiem jakaś pomoc psychologa, powinno się konkretniej zachować wobec tego ucznia a nie przymykać oko na jego zachowanie.

ocenił(a) film na 6
reptile2006

mi też ich reakcje wydawały się takie, no nie wiem sztuczne, ale po pierwsze jak już ktoś tu napisał warto to rozumieć bardziej symbolicznie, może trochę jak oportunizm, może hipokryzję, a poza tym o ile dobrze kojarzę reżyser najpierw wystawiał to w teatrze, ja bardzo mocno czuję tu rodowód teatralny, tę pewną umowność i sztuczność... genaralnie film na początku mi sie niezbyt podobał, po przemyśleniu o wiele bardziej:)

ocenił(a) film na 5
reptile2006

Zgadza się, ich zachowanie było skrajnie dziwne, ale jak ktoś pod spodem zwrócił już uwagę - powodem może być "teatralny" rodowód tego dzieła, pewna umowność i przesada, oraz symboliczne przesłanie walki nauki z religią, czy też chorego umysłu jednostki, charyzmatycznej jednostki, która potrafi zmanipulować większością tak, że uznają jej racje za słuszne, może to nawiązanie do totalitaryzmu. Jednakże brzmi to wszystko ciekawiej, niż w istocie wyszło, film męczy ciągłym cytowaniem Biblii i przerysowaną grą aktorską, nie kończy się naprawdę mocnym akcentem tak, jak się spodziewałam.

ocenił(a) film na 6
reptile2006

Film należy rozumieć symbolicznie bo na pewno nie jest o wyjątkowo religijnym nastolatku, który wszystkim próbuje wmówić swoje racje, a o konflikcie wiary z nauką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones