PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807157}

Ulepszenie

Upgrade
7,2 49 215
ocen
7,2 10 1 49215
6,1 14
ocen krytyków
Ulepszenie
powrót do forum filmu Ulepszenie

Bardzo ciekawy film i bardzo dobrze się ogląda od początku. Taki jakiś fajnie inny od otaczającej nas papki. Całość obrazu to wymieszanie dobrej gry, komiksu i filmu sf w jednym. Same widoki futurystycznego miasta i życia w bliżej nieokreślonej przyszłości robia wrażenie a do tego dodajmy jeszcze hakerów, sztuczną inteligencję i mamy stary przepis na coś nowego. Temat filmu niby oklepany, ale tutaj podany nam w zupełnie inny i smaczniejszy sposób. Może dlatego, że to co najprostsze sprawdza sie najlepiej, a nadmiar np efektów specjalnych i zielonego ekranu robi z filmu wielki rzyg. Tego tu nie ma, a ktos zadbał żeby widz dobrze się bawił. Film ogląda się fajnie i pomimo, że niektórzy z was mogą w trakcie przewidzieć jak skończy się film, to powiem że warto zostać do końca. Kto wie, może końcówka będzie inna?
Choć nie wróżę tej produkcji wielkich pieniędzy, a sam film spadnie z ekranów po tygodniu, to i tak warto zobaczyć kawałek fajnego i ciekawie zrobionego kina. Dla mnie ogromnym plusem było to, że nie znałem żadnego aktora i dlatego może ten film oglądało się dobrze. Bez wcześniejszych założen jak kto wypadnie.
Polecam zobaczyć ten film w wolnej chwili najlepiej na dużym ekranie. Jeśli będziecie oglądać w domu to polecam w słuchawkach lub przy dobrym kinie domowym bo muzyka i efekty dźwiękowe są bardzo ważne pry dobrym odbiorze.
Ocena 6 ******

ocenił(a) film na 9
ksdiamante

A gdzie go można obejrzeć ??

lotto14

Przyłączam się do pytania. Szukałam wszędzie...

ocenił(a) film na 7
niewiele_mowiac

yts.am ;)

ocenił(a) film na 8
niewiele_mowiac

Jest na cda

ocenił(a) film na 8
descolada

Netfl(e)x

lotto14

CDA

ocenił(a) film na 8
ksdiamante

Film w zasadzie niczym nowym nie urzeka.Ale ma w sobie to coś.Dobrze zagrany wykonany dobra muzyką kawał dobrego kina.

ocenił(a) film na 6
ksdiamante

Plus za zagadkę z ciekawym zakończeniem.

ocenił(a) film na 6
Chile

Jak mniemam, Stem umieścił świadomość gł. bohatera gdzieś w naprędce stworzonej dla niego VR. Niestety nie wiem, gdzie była matryca, w której ją osadził. Jakaś rozkminka?

ocenił(a) film na 6
Bemol72

Niestety nie:(

ocenił(a) film na 8
Bemol72

Mógłbyś trochę jaśniej?

ocenił(a) film na 6
ZGR

Mógłbym. Gdzie była matryca wirtualnej rzeczywistości, w której Stem umiejscowił jaźń gł. bohatera.

ocenił(a) film na 8
Bemol72

No przecież on go zamknął we własnym umyśle, wprowadził go w stan śpiączki. "Zablokował" jego jaźń sprawiając, że ciągle śni.

ocenił(a) film na 6
ZGR

No i podziękował Ci bardzo serdelecznie.

ocenił(a) film na 8
Bemol72

Proszę uprzejmie.

ocenił(a) film na 9
ksdiamante

Film świetnie wykonany ale najlepsze jest zakonczenie SPOILER: po takim zakończeniu scena w której budzi się w nocy nasz główny bohater gdy widzi dotykającą go żonę nabiera nowego znaczenia, komputer wychwycił to jako koszmar a ten podsunął mu pomysł "to nie był koszmar" i od tego momentu komputer już wiedział gdzie go zamknąć :) i to jest piękno takiego filmu, oglądasz scene niby bez znaczenia, która nabiera drugiego dna i znaczenia po obejrzeniu filmu dalej, piękne!

ocenił(a) film na 9
kowal1528

Ciekawa koncepcja :) Mam inną teorię -tak jak było to w filmie powiedziane, to nie był sen. Stem próbował już wtedy umieścić świadomość bohatera w wirtualnej rzeczywistości, na chwilę, w ramach testów, by ostatecznie ją zamknąć.

ocenił(a) film na 9
Daisy616

Bardzo ciekawe spostrzeżenia. Obydwie teorie mają jak najbardziej sens :)

ocenił(a) film na 8
ksdiamante

Święta racja, na małym ekranie tabletu czy komputera przy pierdzących plastikowych głośniczkach film na pewno dużo straci , w końcu to SF typu sensacja-akcja i taki film dostaje kopa na większym ekranie oraz dobrej jakości obrazu i dźwięku.

ocenił(a) film na 6
ksdiamante

SPOILER...Przynajmniej kończy się happy endem. Główny bohater odnajduje swoją ukochaną.

ksdiamante

No nie wiem czy taki fajny. Odnajduję w tym filmie "Venom".. hehe.. tak, bardzo podobny nomen omen do Hardego. Jak się biją dwa "cyborgi"( ?), widzę Matrixa, kiedy to Morfeusz uczy Neo kung fu i innych sztuczek ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones