PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=519906}

Venom

6,8 142 441
ocen
6,8 10 1 142441
4,2 23
oceny krytyków
Venom
powrót do forum filmu Venom

ok...

ocenił(a) film na 4

Fan: Niemożna zrobić filmu o Venomie bez Siper-mana.
Sony: Potrzymaj mi piwo. ( I tak oto powstał zwiastun bez spider-mana i bez venoma ;)

szuler2

Najlepsze, że bez Spidermana moce Venoma nie mają kompletnie sensu. Przejął je będąc najpierw na Parkerze przechodząc na Brocka. Nie lubię takich zmian, które niszczą logiczny sens.

penetrator1981

Ale co ty pi1234sz ? Venom ten w filmie nie ma zadnej umiejetnosci od spidermana. To czysty venom w 100%. I wgl co z tego ze nie ma spidermana skoro venom robi duze show i jest pelno akcji ? Taki byl zamiar filmu, stworzyc film o venomie, pokazac go z lepszej strony bo spiderman3 spieprzyl wszystko

Zuzmati

To z tego że Spider-man był pierwszym nosicielem symbiota. Ten film to venom wyssany z palca. Nie ma historii venoma bez Spider-mena.

bartosz148

Spider-man nie całkiem był pierwszym nosicielem Venoma, czytając komiksową historię o Venomie, na jakiejś stronie było, że pierwszym nosicielem, ale i tak krótkim był Deadpool (seria komiksowa Amazing Spider-man Secret Wars z lat 80); jedynie co wtedy Venom od niego przejął to jego psychikę; Symbionty ponoć tam od początku były zdrowe na umyśle, tylko, że są podatne na przejmowanie właśnie mocy (jak od Spider-mana), lub osobowości (jak połączył się z Flashem Thompsonem to na powrót stał się dobrym symbiontem)

ocenił(a) film na 2
Predator17759090

Deadpool's Secret Secret Wars nie było nigdy do końca kanoniczne. A obecnie Marvel całkowicie zmienił origin Venoma i odciął go od Battleworld i Secret Wars. Więc w obecnym kanonie Venom nie ma nic wspólnego z Deadpoolem :p

Son_of_Zeus

czyli w tym uniwersum osobowość Venoma jest wrodzona

ocenił(a) film na 9
Predator17759090

Symbiotem

Himiteshu

SymbioNtem

ocenił(a) film na 9
erebeuzet

Nie, ktos sobie pozniej takie tlumaczenie wymyslił głupie, w bajkach i komiksach starych jest normalnie symbiot, gdzie masz w oryginale N? Symbiote po angielsku

Himiteshu

W polskim tłumaczeniu występuje n bo to organizm zyjacy w symbiozie. Jest to określenie biologiczne

ocenił(a) film na 9
erebeuzet

Co ma wspólnego słowo symbioza z symbiote? Tłumaczenie symbiot na 100% bylo po prostu spolszczoną wersją słowa symbiote

Himiteshu

Ma tyle wspólnego, że z angielskiego symbiote to w języku polskim synbiont

ocenił(a) film na 9
erebeuzet

Jestem po filologii angielskiej, specjalizacja tłumaczeniowa i to, że jakiś baran (tłumacz) sobie tak wymyślił po kilku latach to nie znaczy że tak sie powinno to tłumaczyć. Całe życie było SYMBIOT, potem ktoś wstawil durne N. Nie wiem, nie pamietasz bajki Spider-Man z lat 90?

Himiteshu

Pamiętam. Czytałem też komiksy. Ale nawet w słowniku stoi jak byk symbiont. Nie będę się wykłucał bo gra nie warta świeczki. Pozdrawiam

bartosz148

Lepiej obejrzeć nową historię niż ekranizację komiksu skoro i tak znasz już oryginalną fabułę.

vbazyl

I tą wypowiedzia bezwzględnie przekonałeś mnie do obejrzenia Venoma.
Ubolewam 8)

ocenił(a) film na 9
bartosz148

Poczytaj komiksy dziecko

Zuzmati

Ale jaką logikę ma symbiot bez Spider-mana? Jego pajęczy wygląd i moce były efektem połączenia z Parkerem. Nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia dlaczego Venom w tym filmie miałby być pająkiem. To symbiot, który przejmuje cechy nosiciela. To tak jak do mleka dodasz budyniu z tytki i masz budyń, nie zrobisz go z samego mleka, musisz mieć proszek. Pozatym symbiot na Brocka wszedł prosto z Parkera. Po co tak komplikować fabułę. Tak jak Deadpoola zniszczyli w X-men Geneza i potem zrobili reboot postaci w "deadpool" bez sensu.

użytkownik usunięty
penetrator1981

A czytałeś komiksy? Jest wiele symbiontów, nie tylko Venom, a wszystkie mają tak czy inaczej podobny wygląd chociaż nawet o SpiderManie nie słyszały. Jest dużo komiksów gdzie Venom jest główną postacia, a Spidermana nawet nie ma. Venom z filmu nie strzela sięcią z ręki jak Spiderman, nie ma pająka na piersi, więc to ma sens. To, że wcześniej została ustalona jakaś geneza nie oznacza że nie można jej zmienić na może coś lepszego.

http://pl.marvel.wikia.com/wiki/Lasher_(symbiot)
Spider man--> Venom--->Carnage i pozostałe Symbioty wytworzone z Venoma.

Spidermana rozmienili na drobne, nie wiem ile filmów już powstało, ale na pewno zasługuje On na taką dobrą serię jak Avengers i rozkorzenienie wtedy na osobnych bohaterów np. Venom.
Niestety Kasa, kasa i widowisko.
Jako osobny film, po prostu "Venom" pewnie może być, jako ciekawostka do obejrzenia.

bartosz148

Sony to chciwy fiut. Zrobił na szybko słaby reboot z Garfieldem, na który nie da się patrzeć. Skoro już odstąpili Spidey'a, to powinni to zrobić z całym inwentarzem. Ale niee.... Muszo mieć swoje uniwersum, bo tera każde studio ma swoje uniwersum! I dalej brną w te swoje Sony-srony-verse, i zamiast poprowadzić Venoma jak McFarlane przykazał ( wątek z symbiotem z innej planety, wątek z upadkiem kariery Brocka aż do finału na dzwonnicy i narodzin Venoma jak należy ) będziemy mieć Venoma który z uparciem maniaka na poziomie Groota powtarza tylko wszystkim wokół jeden - we are Venom! No zajebiście, pokażcie mi widza który nie wie jeszcze kim jest kurva Venom. A ta informacja - jak się nazywa monstrum które ich stukło - na pewno jest cholernie niezbędne wszystkim zbirom w mieście. Dzięki temu będą mogli się później pochwalić, że dostali bardziej efektowny wperdol. Bo przecież sklepał ich na tyle kulturalny stwór, że raczył się przedstawić. A sam wygląd Venoma? Ślisko-perłowy design z dziwnymi oczami, symbiotem który zamiast mieć oleistą konsystencję, wygląda jak pozlepiane czarne smarki, no i oczywiscie brakuje ikonicznego znaku na klacie - bo przecież Venom jest silny i niezależny i nie potrzebuje Spidey'a żeby egzystować zarówno z Brockiem jak i jako symbiot sam w sobie, bo Sony chciwy ciul wie lepiej skąd się wziął, i pisze od nowa historię ktora była tak zayebista ze była klasą samą w sobie w świecie komiksu XD

sznapsiarz

Nie jestem zadowolony z olania genezy Venoma, natomiast samo wykonanie jest bardzo dobre co pokazuje ostatni trailer. Nareszcie Venom jest potezny, ma fajny glos iogolnie nie ma sie do czego przyczepic. "We are Venom" mowil tylko we wczesnych trailerach, sekwencja z japonczykiem w sklepie jest sporo dluzsza i w stylu Venoma.

penetrator1981

No nie powiedziałbym. We wczesnych komiksach, tych z TM-Semic do dostania u nas ( kurva za mały byłem żeby je kupować kiedy wychodziły, dzięki Bogu za miejskie biblioteki i alegro xd ) Venom był właśnie taki lejący się jak ropa naftowa, z rowmomierną fakturą ciała itd. Teraz w komiksach robią z niego grube, czarne smarki ze szczęką większą od reszty ciała... Słabe to strasznie. A ten tekst We are Venom chyba chcieli wylansować w Sony na nowe ikoniczne "Im Batman..!" No ale kiepsko to im idzie, samoluby łase na wlasne uniwersum za wszelką cenę...

ocenił(a) film na 9
sznapsiarz

Z Garfieldem to był włąśnie najlepszy Spiderman

Ty widac czytales dwa, w tym jakies nowe gowna. Tak jak ci kolega ponizej napisal. Kazdy symbiot pochodzi od Venoma w tym ten najpopularniejszy Carnage. Komiksy czytalem jeszcze za TM-Semic, nie wiem czy wogole wiesz co to bylo?

ocenił(a) film na 4
penetrator1981

Co racja to racja. Sony psuje uniwersum Marvela. Wpierw psując wyciśniętego na siłę przez producentów Venoma w Spider-man 3, potem tworząc dwa filmy z Garfieldem w roli człowieka pająka. Oddając MCU pałeczkę (czego owocem był znakomity Homecoming) uratowali w porę filmowy pajęczy tyłek. Teraz, idąc za niekonsekwencją, znów idą w zaparte i pokazują coś nowego. Pominięto Parkera, wątek Brocka, któremu odechciewa się żyć itd, dodano nowe symbionty, które przecież są "dziećmi" Venoma w komiksowym uniwersum itd. Czyli wszystko to, co stanowiło genezę Venoma. Lecz nie można spisywać tego filmu na straty. Strażnicy Galaktyki też w znacznej części różnią się od oryginału. Lecz to podziałało i sprowadziło wielu nowych fanów. Lecz należy pamiętać że SG to film MCU, a Venom to dzieło Sony. Doskonałe efekty specjalne, Tom Hardy w głównej roli, Venom który wygląda jak potwór, na którego czekaliśmy (już pominąć pająka na piersi). I patrząc na nowy trailer coraz przychylniej patrzę na nowy eksperyment Sony. I oby był udany.

Venom może istnieć bez spidermana? Ciekawe.
Szczególnie że geneza jego nazwy jest "odpajęcza" i mówi o tym co najgroźniejsze w pająku czyli Venom-Jad.

ocenił(a) film na 8
penetrator1981

Chyba nie jesteś w kuchni sprawny. Budyń można zrobić z żółtek, mleka,masła i cukru. nie trzeba używać chemii.

ocenił(a) film na 8
penetrator1981

Chyba nie jesteś w kuchni sprawny. Budyń można zrobić z żółtek, mleka,masła i cukru. nie trzeba używać chemii.

ocenił(a) film na 4
unieczko

No tak, bo proszek składający się ze skrobi, cukru i jakiegoś aromatu to "chemia". A cukier stołowy (C12H22O11) to już nie jest "chemia"... Zamiast się przy*dalać do ludzi, zainwestuj trochę czasu w edukację, zamiast klepać brednie.
Plot Twist: każdy produkt żywnościowy to mieszanina różnych substancji chemicznych bazujących na strukturze węglowej. Tak więc definitywnie TRZEBA używać CHEMII żeby zrobić budyń...

unieczko

Anyway wciąż z samego mleka budyniu nie zrobisz, jak już wcześniej było pisane, więc laska niepotrzebnie się tu próbujesz wymądrzać.

ocenił(a) film na 9
Zuzmati

Dobrze napisane, piwko

użytkownik usunięty
penetrator1981

O nie! Co z logiką w filmie z uniwersum w ktorym radioaktywny pająk ugryzł nastolatka a ten zaczął chodzić po ścianach?
No ja tez wole zeby bylo logicznie jak w komiksach

głupi jesteś, bo tu chodzi o ekranizacje komiksu, a nie fizyke kwantową czy supermoce... ręce opadają...

użytkownik usunięty
braindead138

Taaaaaaa
Ja jestem głupi

Logika =/= poza naukowe/naturalne zjawiska. Kolejny, co tego nie rozumie...

użytkownik usunięty

I z czego się cieszysz? Z własnej niewiedzy?

użytkownik usunięty
Ziomaletto

Z Twojego kija w dupie i niewiedzy

ocenił(a) film na 4
Ziomaletto

To ty chyba nie odróżniasz spójności logicznej wykreowanego świata od zasad naukowych. Każde uniwersum kieruje się jakimiś wewnętrznymi, spójnymi zasadami logicznymi. Nie ma tutaj znaczenia to na jakich zasadach ta logika funkcjonuje, nie muszą one opierać się na nauce. Widocznie nie rozumiesz czym jest logika. Dobrze wykreowany świat fikcyjny opiera się na jasnych i spójnych zasadach logicznych - na tej podstawie można właśnie ocenić jakość przedstawianego obrazu. Jeśli wewnętrzne zasady takiego świata sobie zaprzeczają, znaczy się że został leniwie, kiepsko stworzony. Proste. Kolejny, który nie rozumie takich banałów.

ocenił(a) film na 10
Arthass04

bla bla bla... to że TY byś chciał żeby to był film z komiksowego uniwersum spder-mana, zrobiony dla fanów, to nie znaczy że nim jest.
Czy tak ciężko pojąć, że to jest jedynie historia zainspirowana komiksami???

ocenił(a) film na 4
rafael87

Ale mój post w tym momencie nie dotyczył w ogóle kwestii, o której piszesz... Może warto zapisać się na jakiś kurs czytania ze zrozumieniem?
Tak więc klasyczne "atakowanie chochoła" z Twojej strony.

ocenił(a) film na 10
Arthass04

masz całkowitą rację, sorry :D (byłem zbyt podjarany filmem).
+ wpis o chemii w budyniu świetny :)

ocenił(a) film na 4
penetrator1981

Zgadzam się w 100 % Tak naprawdę pojawienie się tej postaci bez pajączka traci sens chociaż to że usunęli symbol i zastąpili czymś innym było dobrym posunięciem. Natomiast patrząc na zwiastuny mam mieszane uczucia. Za każdym razem kiedy wychodzi jakaś produkcja od Marvela bądź Sony to mamy tą świadomość czego możemy mniej więcej się spodziewać. Tutaj jest mnóstwo możliwości i nie wiemy co z tego może wyjść. Najbardziej co mnie zszokowało to kategoria wiekowa. Liczyłem na odrobinę rzezi,brutalności w końcu to bohater,który jest do zdolny do czegoś takiego,a tu pyk i Pg-13
Teraz jedyne co nam pozostaje to czekać i przy okazji śledzić kolejne newsy

ocenił(a) film na 9
penetrator1981

Oczywiscie ze mają, Pająk mu dał tylko symbol i pajęczynę, symbiot sam w sobie jest bardzo potężny

ocenił(a) film na 5
szuler2

w trailerze nic wam nie powiedzieli, że te "moce" nie wzięły się od spidermana. Trailer ma kilkadziesiąt sekund a Wy chcielibyście żeby pokazali wszystko? :P

ocenił(a) film na 8
DeathDesire

Chodzi raczej o to, że nie mogą się wziąć te moce od spidermana ponieważ przez porozumienie wytwórni (spiderman w marvelu) Sony nie ma prawa dołączyć do universum marvela, a tam znajduje sie obecny spiderman. Sony własnego spidermana nie ma (z resztą nigdy w kinie nie było miejsca dla dwóch różnych spidermanów na raz), więc nie ma sensu nawiązywać do oryginalnej genezy Venoma, a ta właśnie nie moc nie podoba się ludziom.

Ja bym tylko chciał dać Venom te 8/10, bo lubię tą postać i lubię Hardego.

ocenił(a) film na 7
stronghaste

nawet venom smigam na sieciach jak spider man , jestem ciekawy jak bedzie to wygladala , moim zdaniem brakuje pajaka na klacie zdecydowanie venom jest za czarny.

mastachaz

dziwne że nie dostałes bana za rasizm :)
venom jest za czarny
ciekawy wniosek

ocenił(a) film na 7
Mariusz_Rajewski

popatrz na rendery z pajakiem na klacie to zrouzmiesz hahah :) panie na codzienn mam kontak z czarnymi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones