PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 507 647
ocen
8,3 10 1 507647
8,2 39
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

Bohaterzy

ocenił(a) film na 10

Genialny film. Nic dodać, nic ująć :)) Tak by the way, wolicie Boromira czy Faramira??

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Faramir <3

Lou_5

Zdecydowanie Faramira - postać lepsza, ale i mająca czas na lepsze rozwinięcie.

ocenił(a) film na 10
asa111

Z wyglądu - Boromira (mój ulubieniec z gry o tron), z charakteru - Faramira... Jestem rozdarta...

Lou_5

W Grze o Tron też za długo (niestety) nie zabawił,
a co do rozdarcia wygląd-charakter - standardowy problem w większości filmów :"D

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Ale i tak najlepsi są, gdy są razem. Widziałaś wersję rozszerzoną? Kiedy Boromir mówi do niego "little brother". Są tacy kochani <3

ocenił(a) film na 10
LadyLannister

Hmm, chyba tak :) Szkoda że Boromir umiera..

Lou_5

Obaj. Nie umiem zdecydować. Przy śmierci Boromira zawsze mam ciarki.

ocenił(a) film na 10
Anakin_Skywalker

Ja też. To jedna z lepszych śmierci Seana Beana ;)

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Trudno powiedzieć, obydwoje są wspaniali. Jako konkretni bohaterowie ale też i jako bracia. Uwielbiam ich :3

ocenił(a) film na 10
Lou_5

W filmie Boromira bo Faramir został ukazany przez Jacksona jak pokraka ostatnia. A u Tolkiena był świetnym wojownikiem. Wybieram Boromira bo był silny,waleczny, inteligentny, odważny a to co zrobił z nim Pierścień.. To samo spotkałoby prawdopodobnie Faramira.

ocenił(a) film na 10
worldstrongestman

I w książce i w filmie Faramir nie wziął Pierścienia, choć mógł. W książce w ogóle tego nie pragnął, w filmie niestety przedstawili to trochę inaczej ;)

Ale nie krytykuję Boromira, bo obaj bracia robili to, co uważali za najlepsze dla swojego kraju. Boromir chciał Pierścień tylko do ochrony Gondoru i walki z Sauronem, nie dla swojej władzy.

ocenił(a) film na 8
worldstrongestman

"W filmie Boromira bo Faramir został ukazany przez Jacksona jak pokraka ostatnia" - co masz tutaj na myśli?:)
To, że Faramir nie był zdecydowany? Że nie wiedział czego chciał? Że uwolnił Hobbitów?

ocenił(a) film na 10
raf_filmweb

Może źle się wyraziłem. Chodzi mi o to że po pierwsze dawał na każdym kroku się przytłaczać swojemu ojcu, był osobą uległą, nie potrafił wypowiedzieć własnego zdania. Nawet w kwestii hobbitów przekonała go dopiero kwestia Sama w końcówce. Boromir też ma swoje wady, jest ich całe mnóstwo ale dlaczego mnie bardziej przekonuje? Bo był władcą jakiego wielkie królestwo ludzi potrzebowało. Silny, zdecydowany, odważny, potrafiący za sobą ponieść tłumy. To że później stał się słaby to już wpływ pierścienia. A aktorsko też uważam że Sean Bean zagrał mistrzowsko

ocenił(a) film na 8
worldstrongestman

 Nie napisałem, że się źle wyraziłeś. Po prostu ciekawiło mnie co znaczy Faramir pokraka:)    W ogóle samo to słowo wywołuje u mnie śmiech, bo jest śmieszne, śmiesznie brzmi:)            Co do samego Faramira to jasna sprawa, nie wypada się nie zgodzić.                                                                            "A aktorsko też uważam że Sean Bean zagrał mistrzowsko". Mam dokładnie to samo.                                         To zresztą mój ulubiony aktor z całej trylogii. Choć przyznać trzeba, że większość obsady (jeśli nie  cała) jest świetna i gra znakomicie. Po prostu aktorzy są trafieni w 10.

ocenił(a) film na 10
raf_filmweb

Aktorzy którzy zagrali nie byli przypadkowi. Nie było tu anonimowych twarzy i dlatego chyba do gry aktorskiej ciężko się przyczepić

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Nie mogę się zdecydowac, którego lubię bardziej. Obaj są świetnie wykreowanym postaciami, które budzą u mnie autentyczną sympatię. Bardzo podoba mi się ich wzajemna relacja, brak zazdrości i rywalizacji ze strony Faramira i to, że Boromir nie traktuje go lekceważąco, choc teoretycznie, zważywszy na jego charakter, takie zachowanie byłoby u niego bardzo prawdopodobne, natomiast jego brak tylko nadaje postaci Boromira głębi. Zawsze, czy czytam książkę, czy oglądam film, mam nadzieję, że Boromir jednak przeżyje i zawsze muszę się roczarowac. Choc z drugiej strony, może to dobrze, że zginął? Co on by robił, gdyby wróg został pokonany? Walczyłby z jakimiś nieznaczącymi buntownikami? Przecież on żył dla wojny. Lepiej stało się dla Gondoru, że to Faramir został namiestnikiem w czasach pokoju, nadawał się do tego o wiele bardziej. Żałuję tylko, że w filmie tak ucięli wątek Eowiny i Faramira (a w kinówce jest on tylko ledwie zasygnalizowany podczas koronacji) - ich miłośc jest w książce naprawdę piękna i bardzo romantyczna - o wiele bardziej podoba mi się ich romans niż te hollywoodzkie doklejone sceny z Aragornem i Arweną, których w ogóle nie ma w powieści.

ocenił(a) film na 8
Lou_5

Nie mam absolutnie nic do Faramira - fajna postać, dobry aktor...ale u mnie zdecydowanie wygrywa Boromir. Dla mnie jest on najlepszą postacią z całej Drużyny Pierścienia (drużyny jako kompanii, a nie części filmu). Choć w sumie jakby się tak zastanowić, to może i najlepsza postać z całego filmu, a nawet z całej trylogii. Na pewno postać Boromira była mi najbliższa ze wszystkich w filmie (trylogii) ze względu na aktora, którego po prostu bardzo lubię i cenię, i którego najlepiej znam (widziałem z nim najwięcej filmów , w porównaniu do pozostałych aktorów z WP). Domyślam się, że przez swoją sympatię do konkretnego aktora, mogę być, czy nawet jestem nie obiektywny, no ale każdy ma własne kryteria:) Dodatkowo "Boromir" czyli Sean Bean występuje również w mojej drugiej ulubionej produkcji obok Władcy - serialu "Gra o tron". Tak więc bez dwóch zdań Boromir:)

ocenił(a) film na 10
Lou_5

zdecydowanie boromir aktor sean bean to bardzo utalentowany aktor lepszy niz david wenham grajacy faramira

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Jako postać Faramir wydaje się sympatyczniejszy, a aktorów lubię obu, a Beana cenię jeszcze bardziej bo starszy i więcej super ról zagrał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones