PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 527 169
ocen
8,4 10 1 527169
8,0 39
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

Hobbit gorszy

ocenił(a) film na 9

LOTR jest wspaniały.

użytkownik usunięty
MumciurMaster

Odkryłeś Amerykę Mr. Kolumbie :D

ocenił(a) film na 9

Wiem

użytkownik usunięty
użytkownik usunięty
MumciurMaster

Ponownie zaginął post

użytkownik usunięty
użytkownik usunięty

4

ocenił(a) film na 8
MumciurMaster

Dobra robota Kapitanie Oczywisty! Świat uratowany.

ocenił(a) film na 9
Anthrax91

Hell yerba!

ocenił(a) film na 9
MumciurMaster

yeah*, xD

ocenił(a) film na 10
MumciurMaster

Gdyby nasi politycy byli tacy konkretni i treściwi,to życie w tym kraju stałoby się dużo prostsze :)

użytkownik usunięty
Anthrax91

like :)

Anthrax91

To ja też dodam od siebie swoje trzy grosze:

Ludzie, Hobitty, Elfy, Krasnoludy, Trolle, Orkowie, Magowie są dob­rzy i źli, od­ważni i tchórzli­wi, szlachet­ni i god­ni po­gar­dy. [...] A naj­dziw­niej­sze jest to, że naj­częściej wszys­tkie te cechy na­raz goszczą w jed­nej tylko istocie. I do­piero wówczas jest on całością. Całością za­razem silną i słabą, godną sza­cun­ku i godną współczu­cia. Ta­ki właśnie jest człowiek. Wiel­ki i mały jednocześnie.

Bo coś ta­kiego jak zbioro­wa Na­tura Człowieka nie is­tnieje. Jest tyl­ko na­tura po­jedyn­czych, in­dy­widual­nych osób. Jeśli będziesz mieć swo­jego psa, po pew­nym cza­sie będziesz mogła dużo po­wie­dzieć o psach w ogóle. Ale gdy zap­rzy­jaźnisz się z jed­nym tyl­ko człowiekiem, na­dal nie będziesz nic wie­dzieć o rodza­ju ludzkim.

Człowieko­wi zaw­sze się wy­daje, że kiedyś było le­piej tak jak w przypadku Władcy Pierścieni i Hobbita. Chodzi mi o porównanie. To nieko­nie­cznie praw­da, bo nie umiemy do­cenić nasze­go dziś tak jak tego filmu

użytkownik usunięty
amenra

nudzisz już... zacięła ci się płyta???

żal się kamilowi a nie mi. mnie takie teksty nie ruszają. weź sie za coś pożytecznego. ile razy można dostawać bana i ile można miec multi kont? powtarzam ci nie bądź kamilem stalkerem

ocenił(a) film na 10
MumciurMaster

wiadomo

MumciurMaster

Twoje komentarze wymiatają - proste, szybkie i zrozumiałe :D

ocenił(a) film na 9
DR16

No wiadomo, po co się produkować z recenzją, jak można wyrazić opinie w paru zdaniach.

użytkownik usunięty
DR16

hehe :D

ocenił(a) film na 10
MumciurMaster

To ci odkrycie :D

ocenił(a) film na 10
MumciurMaster

Hobbit mógłby być porównywalny, gdyby go tak nie rozwlekli, ale w LOTR i tak jest więcej wątków i ciekawych, zróżnicowanych, niepowtarzalnych postaci, czego, szczególnie w tej ostatniej kwestii, niesamowicie brakuje w Hobbicie. Krasnoludy zlewają się w jedną masę, a cała ta podróż jest miałka i nudna.

Aldirien

Materiału było na jeden film, ewentualnie dwa, a nie 3

użytkownik usunięty
MumciurMaster

To jak porównywanie miodu z fekaliami.

MumciurMaster

Dla mnie Hobbit, robiony z mniejszą starannością (mam na myśli fabułę) chcieli zrobić tak żeby ludzie tylko to brali. Władca z kolei ma złożona fabułę i dlatego jest taki świetny.

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

Hobbit to była cienka książka i naprawdę zadziwiające jak zrobili z tego tak długi film. Poza tym i fabuła książki była plytsza. To książka dla trochę młodszych czytelników. Dopiero we Władcy Pierścieni Tolkien "rozwinął skrzydła". "Wladca Pierścieni" to dzieło dopieszczone w każdym szczególe. I to zarówno książka, jak i film.

użytkownik usunięty
filmowy_laufer

Dokładnie. LOTR ma glębie, oglądałem kiedyś 3 części w krótkim czasie, przezycia niesamowite miałem. Hobbit to juz głównie rozrywka (aczkolwiek w dobrym wydaniu) i co tu dużo mówić - wtórność.
Cały ten wątek z zejściem do Mordoru buduje takie napięcie, że to jest niesamowite, po prostu mistrzostwo. Zresztą wątków tu jest co nie miara, które się spajają w tej częsci. Chyba muszę odświeżyć za niedługo, całość. Wybitny film.

użytkownik usunięty
filmowy_laufer

Zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 10
filmowy_laufer

to swieta prawda hobbit nie ma tak skomplikowanej fabuły jak wladca

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
MumciurMaster

Moim zdaniem Hobbit i Władca Pierścieni są równie dobrymi produkcjami

ocenił(a) film na 10
Nekromanta21456

Litości... Nawet nie ma czego porównywać. Hobbit(film) jest płytki i groteskowy. Jedzie na sukcesie WP i jest tylko taka śmieszna bajeczka w którą wpompowano masę kasy. Szczerze to nie spodziewałem się Jacksonie,że zrobi to aż tak źle :/ Doskonale wiedział,że to przyniesie grube miliony bo odnosi się do WP.
Chciałbym kiedyś dożyć ekranizacji np Dzieci Hurina :(

ocenił(a) film na 7
Samewise

Szczerze, ja nie mam zastrzeżeń do hobbita ani do władcy pierścieni. To czy film się podoba jest kwestią gustu, akurat dla mnie film jest świetny, choć przyznaję iż pominął masę istotnych szczegółów. Mimo wszystko nie jest tragicznie

ocenił(a) film na 10
Nekromanta21456

Od lat jestem fanem LOTR'a i mimo,że kocham to uniwersum to do Hobbita nie mogę się przekonać :/ Nie ma takiej wyjątkowej iskierki. No ale jest jak jest :)

ocenił(a) film na 7
Samewise

Pustkowie Smauga (oczywiście hobbit) moim zdaniem bije na głowę wszystkie inne części hobbita jak i dwie pierwsze części LOTR-a, powrót króla jest na tyle dobry, że oba filmy są u mnie na równi

ocenił(a) film na 10
Nekromanta21456

No co kto woli... Ja tam wole dobra historie i klimat - coś czego Hobbit moim zdaniem nie ma w ogóle. A efekty specjalne w ogóle mnie nie kręcą bo to zmora obecnego kina jak i gier. Ludzie widza fajne efekty i od razu dla nich film ma 10/10 bo są wybuchy i akcja... Strasznie smutne. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Nekromanta21456

żartujesz sobie? Żaden Hobbit nie dorasta do pięt Drużynie Pierścienia

ocenił(a) film na 7

No widzisz, wg mnie dorasta. Pewnie sądzę tak dlatego, że film oglądałem dawno, a Hobbita zaledwie 2 miechy temu

użytkownik usunięty
Nekromanta21456

nie nie dorasta.

ocenił(a) film na 7

może czas sobie odświeżyć co nie co

ocenił(a) film na 10
Nekromanta21456

oglądałeś hobbita niedawno i chyba dlatego masz takie wrażenie. Ja na początku stawiałem Hobbita i WP w jednym rzędzie, ale to chyba tylko dlatego, że czekałem niecierpliwie na ekranizację Hobbita jak chyba każdy fan dzieł Tolkiena. Jednak Władca Pierścieni jest filmem nieporównywalnie lepszym od Hobbita. Hobbit jednak nie zachował klimatu WP.

ocenił(a) film na 7
xjaworx

być może masz rację

ocenił(a) film na 10
Nekromanta21456

Nekromanta21456 ha ha usmiałem sie mylisz sie strasznie porównujac władce pierscieni i hobbita na równi ze obie trylogie filmowe sa równie dobre zartujesz sobie teraz trylogia wladcy pierscieni niewazne czy druzyna czy dwie wieze czy powrót króla sa filmami 100 razy lepszymi od hobbita hobbit nie zachował tego ducha tolkiena tak jak WP Hobbit nie ma tego klimatu WP i w hobbicie wszystko komputerowo a w WP tworzono wiele scen efektami praktycznymi kostiumy orków miecze topory ubrania zbroje tarcze budynki detale itp i to jest super hobbit to nic w porównani z WP hobitta ogladałem z 10 razy trylogie a władce pierscieni ogladałem kazda czesc czy druzyna czy dwie wieze czy powrot króła kilkaset tysiecy razy tak naprawde władca pierscieni powrót króla ogladałem 546 razy w tym roku na cda wiem bo liczyłem i to wersje roszerzona co trwa 4 godziny

użytkownik usunięty
Samewise

popieram poza Niezwykłą Podróżą dla mnie najlepsza część Hobbita

ocenił(a) film na 10
MumciurMaster

Wiadomo :D

ocenił(a) film na 10
MumciurMaster

Hobbit może Lotr'owi lizać owłosione stopy... hobbitów.

ocenił(a) film na 10
MumciurMaster

Tak lepszy ale to nie oznacza ze hobbit jest zły. Druzyna jest dużo lepsza od Niezwykłej Podróży. Pustkowie jest najlepsza z Hobbita i dorównuje Dwóm Wieżom. Bitwa Pięciu Armii nie jest taka zła jak wiele osób mówi ale mimo wszystko Powrót Króla był poważniejszy przez co bardziej przypadł mi do gustu.

użytkownik usunięty
Sizimtriox

kpisz sobie

ocenił(a) film na 10

Czyli uważasz że hobbit jest lepszy od Władcy Pierścieni? Kpisz sobie :P

użytkownik usunięty
Sizimtriox

nie... Uważam że Powrót króla to najsłabsza część LOTR

ocenił(a) film na 10

Szanuje twoje zdanie. Każda część LOTR jest arcydziełem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones