PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 527 179
ocen
8,4 10 1 527179
8,0 39
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

Widziałam niezliczoną ilość razy i mogę powiedzieć jedno - kocham tą trylogię :))

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Nie tylko ty :)

ocenił(a) film na 10
Zbychu_fw

Twoja ulubiona postać??

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Moją jest Tom Bombadil może wszystko w każdej chwili ale mu sie nie chce bo go to nie obchodzi :D

ocenił(a) film na 10
Raz3e

Hah, szkoda, że o w filmie nie zrobili ;/

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Polecam przygody Toma prawdziwy :) Wprawdzie są to wiersze ale jako prwadziwy fan każdy musi je przeczytac :)

ocenił(a) film na 10
Raz3e

W takim razie już stoją w kolejce do czytania

Lou_5

Nie sądzicie że zrujnował by on w filmie klimat, jaki udało się zbudować Nazgulom?

ocenił(a) film na 10
asa111

Może... w ogóle jestem ciekawa dlaczego Tom nie zniszczył tego pierścienia? Kurde, przecież ten gościu potrafił wszystko. Była o tym mowa w książce? Nie pamiętam...

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Nie prosili go ale raczej wiedzieli, ze tego nie zrobi to jest bardzo tajemnicza postać ale ja widzę go jako neutralną siłę. Mimo dużej potęgi nie miesza się w sprawy ludzi,elfów chociaż zła nie toleruje i pomaga w potrzebie. Ale gdyby dać mu pierścień to tak jak pisało w książce (nie pamiętam, której) prawdopodobnie zgubił by go olewając sprawę :)

ocenił(a) film na 10
Raz3e

A może był tak potężny iż miał dar wizji i wiedział jaką drogą musi podążyć pierścień jedyny a on nie może zakłócić jego przeznaczenia swoją osobą.

ocenił(a) film na 10
Raz3e

Czy pojawia się on tylko w pierwszej części władcy pierścieni? Chodzi mi o książkę, bo nie pamiętam, a przeczytałabym sobie jeszcze raz sceny z jego udziałem.

ocenił(a) film na 10
Lou_5

W książce uratował hobbitów przed wierzba :)

ocenił(a) film na 10
Raz3e

Aaaaa, pamiętam :)

ocenił(a) film na 10
Raz3e

A czy ja wiem? W książce "drużyna pierścienia" Tom trzymał w swojej dłoni pierścień i nie zrobił on na nim żadnego wrażenia. Nie uzaleznil go, nie otumamil, nie spowodował, że stoczył się na złą stronę mocy. Po chwili oddal pierścień Frodowi i po krzyku. Bez mrugnięcia powieka. Właśnie dlatego postać Toma tak fascynuje. W całej trylogii była to jedyna osoba, która nawet na moment nie zadrzala przed Sauronem. To postać o niewyobrazalnym potencjale. Az dziw, że Tolkien tak słabo ja rozwinął. Wielka, Wielka szkoda...

Lou_5

To ogólnie dość nieszczęśliwa postać jeśli chodzi o kanon Śródziemia.
Niby "licentia poetica", ale moim skromnym zdaniem Tolkien niesłusznie wprowadził w tak dopracowany świat postać, która do niego nie należy.

ocenił(a) film na 10
asa111

Cóż, i tak pojawia się on tylko kilka razy

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Moja ulubiona postać ?? Hmm... szczerze mówiąc, ciężko mi jednoznacznie określić. Przede wszystkim Gandalf, Frodo, Sam, oraz Aragorn. Później reszta osób z drużyny pierścienia, oraz Saruman. Dopiero co oglądałem Drużynę Pierścienia na Tvn-ie i muszę powiedzieć, że film wciąż tak samo mnie zachwyca, jak lata temu, gdy byłem jeszcze dzieckiem. Genialne aktorstwo, muzyka, oraz efekty nie dają o sobie zapomnieć i wciąż potrafią urzec, pomimo upływu lat. Do trylogii Władcy Pierścieni wracam mniej więcej co rok, aby zachwycać się tym filmowym arcydziełem. :)

ocenił(a) film na 10
Zbychu_fw

Ach.. i zapomniałem jeszcze o Gollumie - genialnie wykreowana postać.

ocenił(a) film na 9
Zbychu_fw

Dokładnie:)

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Tak. Książkę przeczytałam dawno temu. Czekałam na film bojąc się, ze mnie zawiedzie. Nie zawiódł. Film wspaniały, mimo kilku różnic co do książki. Często wracam do niego. Teraz Hobbit i WP na TVN w piątki :) Obejezalabym jeszcze Sillmarilion ale nie nakręca.

ocenił(a) film na 10
renata_35

Niekiedy, gdy czytałam książkę myślałam że jej nie skończę, strasznie mi się dłużyła, ale dałam radę. Było warto ;))

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Trochę dluga, ale fajnie się czytało. A czytalas przed, czy po filmie? Bo to też roznica. Jak sie czyta po obejrzeniu filmu, to może sie dlużyć.

ocenił(a) film na 10
renata_35

Masz rację, bo właśnie czytałam po obejrzeniu filmu

ocenił(a) film na 9
renata_35

To jest fajne, że film dorównuje książce, co nie jest częste. Super klimat

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Marzę żeby ktoś zrobił podobny film nie miałem okazji być na władcy pierścieni w kinie brakuje mi kontynuacji władcy pierścieni oglądam prawie codziennie władcę pierścieni powrót króla ale marzę żeby jeszcze ktoś zrobił coś podobnego

ocenił(a) film na 10
Lou_5

ja jak obejrzalem trylogie wladcy pierscieni ogladam to codziennie prawie kocham trylogie wladcy pierscieni

ocenił(a) film na 9
Lou_5

Ja również

ocenił(a) film na 10
Lou_5

ja ja ubustwiam nie moge zaczac dnia jak chocby raz nie obejrze tej trylogi dziennie przynajmniej 1 filmu

ocenił(a) film na 10
Lou_5

Ja też!

ocenił(a) film na 10
Lou_5

ja niejestem w stanie policzyc ile razy widziałem cała trylogie chyba lepiej filmów jako trylogia kazdego z osobna juz sie nie da zrobic

ocenił(a) film na 10
Lou_5

ja ubustwiam te trylogie ogladam cała trylogie codziennie na cda prawdziwy fan oglada codziennie a nie tak jak niektórzy 1 czy 2 razy w ciagu roku trylogia władcy pierscieni nigdy mi sie nie znudzi po tym poznac mozna dobry film ze nigdy sie nie znudzi tak sie powinno robic filmy zeby widz za kazdym razem jak oglada film chciał obejrzec ponownie i tak w nieskonczonosc

ocenił(a) film na 10
Lou_5

odpowiem ci tak samo jak zbychu fw nie tylko ty jeden kochasz te trylogie on ci odpowiedział troche inaczej nie tylko ty a ja dodałem fanow filmowej trylogi władcy pierscieni jest ogromna liczba nacałym swiecie w milionach osób podobnie jak ksiazek hobiita tez duzo ludzi lubi ale hobit jest nieporównywalnie gorszym filmem

ocenił(a) film na 10
Lou_5

no pomylilem sie hobbit jest nieporównywalnie gorsza trylogia a przy okazji duzo osób rozp

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones