PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780107}
6,9 1 721
ocen
6,9 10 1 1721
6,8 5
ocen krytyków
W czterech ścianach życia
powrót do forum filmu W czterech ścianach życia

Film "W czterech ścianach życia" przenosi nas do Syrii i trwającej tam wojny domowej. Kilkuosobowa rodzina wraz z sąsiadami, ukrywa się w obserwowanym przez snajpera mieszkaniu. Wydarzenia obserwujemy głównie z punktu widzenia pani domu, która chroni swoje dzieci oraz ojca i młodej sąsiadki, która chce uciec razem z mężem i dzieckiem.

MOCNE STRONY filmu:
- napięcie rosnące już od samego początku, aż do samego końca
- tragiczna atmosfera, w której codzienność przenika się z walką o przetrwanie i nieustającym strachem
- świetna gra aktorska, zastraszenie ma ogromny wpływ na psychikę bohaterów i jest to dobrze zagrane
- sceny niczym z drugiej wojny gdy ukrywano Żydów, w dzisiejszym świecie z telefonami czy Internetem szokują jeszcze bardziej
- pomimo niezbyt wielkich pomieszczeń w jakich dzieje się akcja, zdjęcia są dobre i oryginalne, momentami możemy się czuć jak jeden z mieszkańców

PODSUMOWANIE:
To jeden z najlepszych filmów jaki ostatnio widziałem. Wbija w fotel i wyciska łzy. Nic mnie tak nie poruszyło od czasu "Wołynia".

Zapraszam na mój facebookowy blog "Krótkie opinie filmowe": https://www.facebook.com/Krótkie-opinie-filmowe-356667228072322/

ocenił(a) film na 7
orzeh8

Mocną stroną jest również realizm scen.

ocenił(a) film na 9
orzeh8

Film rzeczywiście znakomity. Często sceptycznie podchodzę do nagród mocno upolitycznionego Festiwalu w Berlinie z wyraźnym skrętem na lewo. Ale tym razem berlińska nagroda publiczności w pełni zasłużona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones