PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786774}

W ułamku sekundy

Aus dem Nichts
7,1 15 308
ocen
7,1 10 1 15308
6,7 28
ocen krytyków
W ułamku sekundy
powrót do forum filmu W ułamku sekundy

Film to dla mnie prawdziwa emocjonalna bomba, a rola Kruger warta każdej nagrody, ale ja tu nie o tym. Naprawdę dziwią mnie te ataki, że pojawia się tu poprawność polityczna itd. Też jestem na nią wyczulony, ale to już u niektórych poszło w drugą stronę - tak jak jedni (i w dużej mierze Hollywood) są ultrapoprawni tak druga grupa wszędzie taką poprawność znajduje, nawet tam gdzie jej nie ma. Po pierwsze to chyba nic dziwnego, że Niemiec tureckiego pochodzenia kręci film o innych Niemcach tureckiego pochodzenia? Po drugie zupełnie nie widzę w tym tego co inni chyba zdają się dostrzegać, że niby reżyser próbuje odwrócić uwagę od zamachów radykalnych muzułmanów, bo o, naziści też robią zamachy. Zamachy nazistowskie, których ofiarami są mniejszości etniczne w Niemczech za sam fakt nie bycia rodowitymi Niemcami zdarzają się, a z racji pochodzenia samego reżysera jest to zapewne bliska mu sprawa, więc robi o tym film (przy okazji poruszając wiele innych aspektów, bo mamy i radzenie sobie z traumą i motyw (nie)sprawiedliwości sądowej). Naprawdę imo trzeba się mocno wysilić żeby zauważyć tu jakąś propagandę. No ale rozumiem, że w dzisiejszych czasach jak robić film o zamachach to sprawcami muszą być wyznawcy Islamu (takie filmy też powstaną, cierpliwości :)) bo inaczej będzie to propaganda.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Vangelisti

da się zrobić dobry film? da się :) a nie jak niektórzy o kierowcy autobusu, który pisze wiersze...

Idol85

Jeśli mówisz o Patersonie to się akurat nie dogadamy, bo to jedno z moich nielicznych 10/10 :)

ocenił(a) film na 7
Vangelisti

hehe to sie faktycznie nie dogadamy :D pojechalem na ten film w sniezyce na 22 do kina i nie moglem uwierzyc, ze ogladam film o gosciu co kieruje autobusem i pisze wiersze... nie zrozum mnie zle nawet po seansie planowalem z kolegami zrobic sequel o tym, ze np. robi prawko na ciezarowke albo przekwalifikuje sie na motorniczego :)

ocenił(a) film na 8
Idol85

Dokładnie tak

Vangelisti

W punkt... Pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
kkutz

Ale pierdoły naprodukowałeś. Aż oczy bolą.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Bo do jest lewacka propaganda multikulti i odwracanie kota ogonem, co sam swoim komentarzem robisz.

użytkownik usunięty
muguiying

Taa, kolejny powiedział co wiedział.

muguiying

Raz nie używaj słów,których znaczenia nie rozumiesz,dwa jak chcesz siè wypowiadać na pewne tematy to siè dokształcić w tematch Kurdów ich sytuacji,ich walk z ISIS,Jezydów,ich sytuacji,Fatimie,Aiszie,Chadżidżie,odłamów islamu(sunnitów,szyitów,kurdów,salafitów,wahabitów).Dokształć siè w temacie terroryzmu w ogóle,poczytaj dlaczego muzułmanie wierzâ w to,że Jezus był prorokiem,a nie Synem Bożym,w Koranie jest cała surra,co to jest surra,w jaki wspólny dogmat wierza chrześcijanie I muzułmanie,jakie sa zależności plemienne.Wtedy wypowiadaj siè czy to jest propaganda,lewactwo

katrinafw

Widzisz. To jest wlasnie to co obserwuje od paru lat. Na ch.. nam Europejczykom znać szczegóły na temat islamu? Powiedz mi, na cholerę? Ale nie mamy wyjścia ostatnio, co? Bo nas najechali, wszędzie zamachy, 'ubogacanie' gwałtami itp. A my niejako jesteśmy zmuszani by się doedukowywać. Tylko w imię czego? Jq wiem co to Salafici, Wahabi itd., że większość nie chodzi po icy i nie morduje, ale wiesz co? Jako Europejczyj, a już na pewno jako Polak, NIE MUSZĘ się zgadzać na tę inwazję i niech sobie sie te odłamy ścierają u siebie. Guzik mi do tego. I guzik tym dzikusom do Europy.
Ja wychodzę z założenia, że lepiej już do jednego worka z nimi. Nie mam czasu rozkminiać, który tam radykalny, który w miarę pokojowy. Oni w umyśle mają zakodowane pewne wzorce zachowań, m.in. nienawiść do chrześcijan i żadne umiarkowanie nie ma tu nic do rzeczy. Nie ma czegoś takiego w ogóle. Koran jwst jeden, o ile wiem, a te ćwoki interpretują go zazwyczaj dosłownie, mimo że jest xxi wiek. W Biblii jest sporo przemocy i negatywnych elementów, ale jakoś nikt nie chodzi po ulicach i nie wydłubuje oczu sąsiadowi, bo ten mu przypadkowo porysował auto gałęziami. Dzicz należy do dzikich krajów. Nic tu po nich.

xxadrianxx

xxadrianxx
Jazydzi nie są muzułmanami (stanowią największą ofiarę konfliktu w Syrii spośród etnosów/religii), Kurd również nie musi być muzułmaninem ani nawet (a raczej nawet bardziej) Arab i duża część osób, które stanowi tę "inwazję" uciekła z tamtych krajów ze względów na sekowanie ze względu na ateizm albo zmianę wyznania albo prześladowania religijne oraz etniczne <-- obawiam się, że nie tylko nie wiedziałeś nic nie wiedziałeś o Jazydach ale dalszej części też nie wiedziałeś. ciekawe kim dla Ciebie są te dzikusy? śniade osoby z bliskiego wschodu? jak chrześcijanin z Syrii może mieć zakodowaną nienawiść do chrześcijan?

i dziwisz się, że mogą Cię nie lubić (Kurdowie, muzułmanie, Jazydzi) - jeśli nazywasz ich dzikusami? żyj w ignorancji, rasizmie i promowaniu kultury i cywilizacji nienawiści.

pankracy724

hahaha a to dobre panie Pankracy, zapraszam pana do prostego zadania, proszę przejść po jakiejkolwiek ulicy Europejskiej z Koranem, nikt nie zauważy, a potem z Biblią i Krzyżem po ulicy kraju muzułmańskiego typu Iran itp, jak przeżyje pan dłużej niż 5 minut zanim obetną panu głowę i nasrają do szyi to panu osobiście pogratuluję, taki to miły kraj, nie to co ta nienawistna Europa.

Mothyff

To teoretyk. Jak przychodzi do praktyki to skazują na nią ludzi, którzy potem z takim elementem muszą radzić sobie na ulicach, a pan mędrek wtedy będzie siedział zamknięty w swoim domu i dalej teoretykował. Ja osobiście, szczerze, mam tych ludzi tam gdzie słońce nie dochodzi i jeśli robią problemy to powinni został odesłani tam skąd przybyli. Jeśli się urodzili już w Europie i są fundamentalistami islamskimi, to odebrać obywatelstwo, zostawić jako apatrydę i wywieźć na jakąś bezpańską wyspę. Krótko i na temat. Na świecie jest z 8 miliardów ludzi, więc szczypać się nie ma co. Element powinno się wyrywać z korzeniami - czym prędzej tym lepiej.

pankracy724

Jak napisałem 5 lat temu - nie obchodzą mnie różnice w Islamie. Islam nie należy do Europy i nie po to Sobieski z armią Chrześcijan przelewał krew by lewactwo wpuszczało całe tabuny bez jakiejkolwiek refleksji. W UK to jest nie do uratowania już chyba. Miasta jak Birmingham, Luton i wiele innych nie są nawet w większości brytyjskie pozwzgl. etnicznym. Tobie to nie przeszkadza? Mi tak. To są bardzo złe, niebezpieczne trendy. Temat jest bardzo rozległy, musiałbym zahaczyć o nację, której krytykować absolutnie nie wolno, więc zostawię cię z pytaniem: nie przeszkadzałoby ci słuchać muzułmańskich hałasów na co dzień dochodzących z opolskich, warszawskich czy kieleckich meczetów? nie przeszkadzałyby ci marsze tysięcy rozwrzeszczanych brodaczy z agresywnymi hasłami na banerach w Kłodawie, Skierniewicach czy innym Lubartowie? Tak. Dzicz. Islamska dzicz. Powtarzam po pięciu latach.
Inaczej jest z nieislamskimi mniejszościami z islamskich regionów świata. To często zupełnie inni ludzie, o skrajnie różnym, bliższym nam światopoglądzie. Nie generalizuj zatem mojej domniemanej 'nienawiści', ja dla bezpieczeństwa państwa i jego obywateli zakazałbym wjazdu do Polski komukolwiek z państw islamskich. I zakazał islamu, z wyłączeniem mniejszości już u nas zamieszkujących i zasymilowanych od pokoleń. I tyle, po kłopocie.

ocenił(a) film na 6
xxadrianxx

Wow gratuluję że dalej masz konto xd

DonVitoCorleone

haha pewnie, że mam, co mam nie mieć. Powinienem cię skądś kojarzyć? w tutejszym wątku nie widzę byśmy wymieniali komentarze. Wybacz, że nie kojarzę ;)

Vangelisti

Doprawdy. Jakoś filmów o zamachach islamistów, pokazujących prawdę o tej religii brak, a jeśli jakieś tam są to na pewno nie dostają nagród. Bzdury piszesz.

ocenił(a) film na 7
muguiying

Ujmę to tak: , Jedź do afganistanu, nakręć film wyśmiewający mahometa , puść go w tamtejszych kinach , i poproś o oscara czy jakie oni tam sobie nagrody rozdawają......złota koza czy co...., a jak wrócisz , ( jeśli wrócisz.... :D ) to nam opowiesz jak było :P

ocenił(a) film na 7
Vangelisti

Czyli ta twoja przydługa wypowiedź ma świadczyć że nie wszyscy muzułmanie to terroryści tak ? ;)

ocenił(a) film na 4
Vangelisti

Nie Niemiec tureckiego pochodzenia, tylko Turek niemieckiego. Mylisz podstawowe pojęcia.

Vangelisti

Zgadzam siè,bo najlepiej jak siè robi filmy,tylko takie gdzie ofiarami sa "tylko" biali zamachowcami panowie o śniadej cerze.Ci,którzy wèszà wszècie poprawność politycznà powinni siè bardziej dokształcić,bo nie zdaja sobie sprawy,że ofiarami islamskich terrorystów sà także muzułmanie,że islamista to nie muzułmanin,że różne odłamy islamu sà ze sobà skłócone,że Kurdowie walczà z ISIS,nie wspominajàc o ich sytuacji.Nie wspominajàc o jezydach.Powinni też dowiedzieć siè co to DAESH I wtedy jak już siè dokształcà mogà rozmawiač o poprawności politycznej,czy one wystépuje czy też.

ocenił(a) film na 7
Vangelisti

Ja bym jej palmy za te role nie dał . Nie była wgl wyrazista A aż chciało się czegoś miesistego . Kate Winslet by tu się świetnie sprawdziła. Kruger wgl nie była przrkonujaca w swojej roli . Taka klockowata była:/.

ocenił(a) film na 6
maciekb80

Może dlatego że Niemka?

ocenił(a) film na 7
DonVitoCorleone

E nie. Tutaj trzeba głębiej poszperac A czasu nie ma

ocenił(a) film na 1
Vangelisti

no właśnie filmy o "złych islamistach" jakoś nie powstają... stąd całe zamieszanie...

ocenił(a) film na 3
Vangelisti

Czekam na film w którym islamiści mordują ludzi na koncercie ale to takie nie poprawne politycznie że taki nigdy nie powstanie.
Teraz do filmu najlepiej dać parę mieszaną, jakiegoś homoseksualistę albo Niemca ratującego żydów lub arabów z rąk złych białych ludzi sukces murowany.

ocenił(a) film na 9
Vangelisti

Vangelisti 100/100

ocenił(a) film na 6
Vangelisti

Dokladnie, zamachy bombowe to domena wszystkich, nie to co pedofilia, ta reprezentują tylko księża :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones