PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30633}

Więzień nienawiści

American History X
8,2 304 958
ocen
8,2 10 1 304958
7,1 28
ocen krytyków
Więzień nienawiści
powrót do forum filmu Więzień nienawiści

Czułem zażenowanie podczas sceny meczu koszykówki w filmie.. czarni zostali tam pokazani w negatywnym świetle i jeszcze na dodatek biały nazista wygrał mecz robiąc reverse dunk, to chyba star trek jest dla mnie już bardziej wiarygodny XDDD

bukkas18

A i tak ogólnie to film według mnie świetny jedynie ta scena to żart jakiś xD

bukkas18

Dokladnie, to tak jakby czarni wygrali z bialymi w hokeja.

ocenił(a) film na 8
Pawlovsky

No fakt

ocenił(a) film na 9
Pawlovsky

"Dokladnie, to tak jakby czarni wygrali z bialymi w hokeja."

W podwórkowym meczu kilku gangsterów? Nie przesadzasz? Uważasz, że każdy czarny jest Michaelem Jordanem, a biali nie potrafią skakać?

ocenił(a) film na 10
tomek_spolski

Dobry komentarz

ocenił(a) film na 9
bukkas18

Ja mam inne zdanie na ten temat. Ten mecz nie był normalny, to było celowe działanie na psychikę tych czarnoskórych kolesi taka gra nerwów, którą niestety przegrali, wiadomo że w sporcie ważna jest psychika. Na pewno w normalnym meczu wygrali by. Zwróćcie uwagę na miny tych kolesi jak Derek ściągną koszulkę, oni już wtedy przegrali ten mecz. Może się mylę, ale wydaje mi się że własnie o to chodziło, a nie o to żeby w czarnym świetle przedstawić tych chłopaków.

Hanzo30

by wygrali albo wygraliby. Naucz się polska język. Trudna rzecz.

ocenił(a) film na 9
KLAssurbanipal

Masz racje trudna rzecz.

ocenił(a) film na 9
bukkas18

Widać, że nie masz cienia pojęcia o baskecie, to nie jest głownie czarny sport braszku

ocenił(a) film na 1
Smialy_

widac nie masz pojecia o czym mowi hanzo. przycupnij podumaj zajaż :D

ocenił(a) film na 8
Smialy_

to prawda, ale procentowo największe legendy z Jordanem na czele to jednak czarnoskórzy

ocenił(a) film na 7
Smialy_

jest głównie czarny, ale czasem jakiś biały w NBA też jest gwiazdą

ocenił(a) film na 10
bukkas18

Nie miałam wrażenia, że w tej scenie było cokolwiek nieautentycznego. Nie widzę powodu, dla którego czarni mieliby być niepokonani dla białych. To lokalne boisko. Poza tym Derek zdejmuje koszulkę, na piersi widnieje swastyka, co to oznacza? MANIFEST. Czarni tylko z wierzchu są tacy twardzi. Jak mają przy sobie ziomków, spluwy albo ziomków i spluwy.
Podobnie z białymi, nie ma tu rozróżnienia. Skąd przekonanie, że czarni są najlepsi we wszystkim? Bo niestety taki wysnułam wniosek z Twojego posta.

ocenił(a) film na 6
The_Dreamer_98

:p http://portalaktywni.com/aktualnosci/anatomia-czarnoskorych-ich-wyniki-w-spor/

ocenił(a) film na 10
matleyoshka

Słodkie pierdzenie.
Każda oczywistość podlega tak naprawdę dyskusji.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
matleyoshka

Z artykułu wynika, że czarni są dosyć wyspecjalizowani. Nie traktowałabym tego jako podstaw do kompleksów. Jedni są dobrzy w to, drudzy w tamto.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Ja akurat z kosza zawsze byłam noga, więc problemów nie mam, że za dużo widzę. Czasami niewiedza jest błogosławieństwem.
Co prawda widzę z kolei z pełną wyrazistością, jak kuriozalnie prowadzi rękę w nadgarstku Stallone w klawiszowej scenie w 'Krysztale górskim' (owszem, jest taka!), ale to już inne zmartwienie :))

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
LordRahl

Akurat ty jesteś Ejnsztajnem , co nie?

ocenił(a) film na 7
bukkas18

Dokładnie przecież wiadomo, że "Biali nie potrafią skakać".

ocenił(a) film na 10
bukkas18

Ciekawe, a Europa daje mocno w kość amerykańskim koszykarzom przecież. Wyjdzie ze stereotypowego myślenia...

ocenił(a) film na 7
Alexandra_Strunin

ale nie na Playstation?

ocenił(a) film na 7
Alexandra_Strunin

Ale ty wiesz że na tych mistrzostwach świata to nie grają Ci najlepsi ze Stanów bo im się to po prostu nie opłaca? Ryzykują kontuzją i tak dalej. Skład reprezentacji USA to zawodnicy trzeciego sortu XD

ocenił(a) film na 9
bukkas18

Sugerujesz, że każdy czarnoskóry człowiek jest lepszy w sporcie od białego? To było publiczne boisko i grający amatorzy - skąd wiesz, jaki był poziom umiejętności jednych i drugich? Masz bardzo mocno zakorzenione schematy.

ocenił(a) film na 10
bukkas18

Przecież nie każdy czarnoskóry gra w kosza jak Jordan ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
bukkas18

Dosyć rasistowsko to wyszło. Sugestia, że czarni są lepsi w kosza od białych

ocenił(a) film na 10
bukkas18

A czy według ciebie czarni mają zawsze być pokazywani w pozytywnym świetle? Ci w Ameryce mają tyle samo za uszami co naziole, poza tym, twój komentarz jest rasistowski, bo twierdzisz że czarni są w kosza lepsi od białych

CoButelka

Większość filmów i reklam z ostatnich lat przedstawia białych hetero w negatywnym świetle, ja czuję zażenowanie kiedy widzę szczęśliwą gejowską rodzinę w co drugim serialu kiedy w rzeczywistości statystycznie gej to chory na choroby zakaźne nimfoman na depresji, czuję również zażenowanie kiedy widzę w filmie parytet uczonych i wynalazców na korzyść murzynów którzy to w rzeczywistości statystycznie mają iq na poziomie naszych nastolatków.. ale nie wyrzyguje z siebie w komentarzach pod tymi filmami że uprawiają fantastykę rodem ze star treka... a odpowiedzi powyżej to już równia pochyła, tak trudno zobaczyć jakieś rozgrywki fizyczne w sieci, olimpiadę np i policzyć sobie ile jest tam czarnych?

ocenił(a) film na 7
bukkas18

To raczej proste.
Serio nikt nie zauważył, że opowiada o tym Danny i, że pewnie przez zarówno swoje poglądy jak i to, że brat był dla niego takim czy innym autorytetem to prawdopodobnie podkoloryzował to wydarzenie? To zostało podkreślone montażem, ale widocznie za mało dosadnie.

ocenił(a) film na 9
MygyBulla

Owszem, mógł upiększyć historię sportowego sterroryzowania czarnych, ale to nadal nie znaczy - bo taki jest główny wątek wpisu - że kilku białych amatorów nie mogłoby ograć kilku czarnych amatorów w uliczną koszykówkę. Poza wszystkim jest pokazane/zasugerowane, że Derek umie grać w koszykówkę. Myślę, że jedyna przesada to taka, że odgrażający się megagrubas chyba nie miałby szans na ogranie kogokolwiek, a już na pewno nie szczupłych i wysportowanych Murzynów. Ale z drugiej strony przecież prosi Dereka o pomoc.

ocenił(a) film na 8
bukkas18

Ciekawe czy też byś tak gadał, gdyby to czarni wygrali z białymi w turnieju matenatycznym...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones