PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663506}

Wicher

Ostwind - Zusammen sind wir frei
7,4 5 593
oceny
7,4 10 1 5593
Wicher
powrót do forum filmu Wicher

Piękne zdjęcia, ale fabuła momentami nie styka. Motyw z ukryciem konia nie trzyma się kupy. Serio, nikt nie zauważyłby? ;) Była też jedna wpadka z montażem - koń mokry, koń suchy, koń znowu mokry. Jednak miło się oglądało.

anuszka_ha3

W KAŻDYM filmie są tego typu niedociągnięcia, raz bardziej widoczne, raz mniej, ale są w każdym.

ocenił(a) film na 4
anuszka_ha3

Jest sporo takich niedociągnięć ;) np. raz koń ma na szyi jakąś linkę brązową, potem nic, a chwilę później czarne cordeo. Ogólnie miły film familijny, ale z układaniem koni i jazdą konną w rzeczywistości ma niewiele wspólnego ;)

anuszka_ha3

a podczas sceny skoku przez samochód w jednym z ujęć widać strzemiona i ogłowie, a w następnym jedzie na oklep z samym sznurkiem na szyi :/

ocenił(a) film na 4
anuszka_ha3

To kolejny, taki sobie, ckliwy amerykański filmiczek - 4/10 !!!

ocenił(a) film na 10
Szpila_1308

Amerykański??? Przecież to film niemiecki!!! Nie słyszałaś/eś języka aktorów??? :-o Właśnie tak cudownego filmu było mi trzeba!!!! Aktorka grająca Mikę zagrała fantastycznie,pełna naturalnego piękna i młodzieńczego wdzięku,a film? ... Cudny! Cudny! Cudny!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 4
Andreaszczecin

Oglądałem z lektorem nie zwracając uwagi na język i słusznie została mi zwrócona uwaga. Niemcy musieli pobierać pilne nauki u Amerykanów skoro odebrałem film jako twórczość amerykańska - pozostaję przy swojej ocenie. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
Andreaszczecin

może nie 10.. ale i nie 4... fajny film tak 6-7/10. Polecam

anuszka_ha3

Jeżeli szukasz błędów
Scena jak dziewczyna wsiada na traktor
Zobacz w zwolnionym tempie wali głowa w tylną ramę
W następnej scenie już siedzi prosto


Ale urwał

ocenił(a) film na 10
anuszka_ha3

Masz na myśli ukrycie konia u tego dziadka na podwórzu? No, nie była to duża wioska a taki koń jak biegał to byłby zauważalny nawet z daleka ale zwróć uwagę że ten dziadek był osamotniony, właściwie tylko Sam do niego przychodził, a on i tak był wtajemniczony. Poza tym staruszek mógł mieć jakąś stajnię gdzie wpuszczał Wichra np. na noc więc tak samo być może mógł go ukrywać na chwilę w "krytycznych" sytuacjach, nie wszystko musi być pokazane w filmie tak dosłownie. A co do tych wpadek montażowych to litości :) w każdym filmie można znaleźć tego typu drobne niedociągnięcia. Koń mógł mieć w jednym ujęciu grzywę uczesaną tak, a w następnym ujęciu, sekundę później, zupełnie inaczej, ale jakie to znaczenie dla odbioru całości? Po co psuć sobie przyjemność oglądania i analizować takie skrajne, ledwie zauważalne drobiazgi.

ocenił(a) film na 5
anuszka_ha3

Wpadki z montażem to norma, ale sam film ogólnie słaby. Mało porywający, totalnie oderwany od rzeczywistości jeździeckiej. Główna bohaterka raczej antypatyczna, relacja człowiek-koń mało tu przekonuje. Znam o wiele lepsze filmy o koniach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones