PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657859}

Witaj w klubie

Dallas Buyers Club
7,8 181 268
ocen
7,8 10 1 181268
7,5 41
ocen krytyków
Witaj w klubie
powrót do forum filmu Witaj w klubie

Ten film bardzo pięknie ukazuje ścierwo jakim jest tzw. idea państwa opiekuńczego. Tysiące lat ludzie
leczyli się na własną rękę, rozwijali medycynę na zasadzie prób i błędów, Arabowie w VII w tworzą
pierwsze szpitale, i NIKT, ALE TO NIKT nie kontroluje co podaje się pacjentom. Dzięki temu występuje
zdrowa konkurencja, ten nie pomógł to idę do innego. Potrzeba jakiegoś leku? Ja go zrobię, i zarobię. I tak
to się toczyło i rozwijało, aż ktoś a dokładnie Karol Marks wymyślił, że ludzie to kompletni idioci, i
PAŃSTWO musi o nich zadbać. I tak powstało pierwsze LOBBY. Bo mały, chcący leczyć wynalazca leku,
nie ma tyle pieniędzy, wpływów itp. co gigantyczne korporacje, więc nie przepchnie swojego produktu przez
pieprzoną państwową kontrole, bo po drodze przekupieni urzędnicy 10 razy go zablokują. To samo tyczy
się wynalazków, REWOLUCYJNYCH, które nigdy nie ujrzą światła dziennego. Przecież jeśli nawet lek
zaszkodzi, to w dobie internetu, taka informacja rozejdzie się po świecie w 5 min. NIE BÓJCIE SIĘ
WOLNOŚCI!. To idzie o wiele dalej, dzisiaj Unia mówi nam co mamy jeść, jak mamy hodować zwierzęta,
co jest dla nas zdrowe co nie, jak wychowywać dzieci, i czego je uczyć, oraz w jakim wieku mają iść do
szkoły. Wszystkie 4 partie w sejmie są SOCJALISTYCZNE, chcą zrobić z Was zwierzątka, o które troszczyć
będzie się pan prezydent i premier. 40% waszej pracy pracujemy na państwo, to są całe lata Waszego
życia. W zamian dają nam grosze, a wmawiają, że mamy być wdzięczni, za stanie w kolejce 2 lata, szkoły
państwowe, w których uczymy się bezużytecznych rzeczy. Stwórzmy nowy piękniejszy świat, w którym to JA
pomogę TOBIE, a razem POMOŻEMY komuś innemu. Nie potrzeba do tego urzędników, taką propozycje
ma dla Was Nowa Prawica, Janusza Korwina Mikke. My nie damy Wam nic oprócz wolności, ale nie
będziemy Wam też nic zabierać oprócz minimalnego podatku ok 100zł miesięcznie. Bądźmy WOLNI, I
BOGAĆMY SIĘ I CIESZMY SIĘ ŻYCIEM, TAKIM JAKIE WYBRALIŚMY!

ocenił(a) film na 8
fandrej

absolutnie podzielam Twoje zdanie, choć zaraz pewnie znajdą się osoby dla których słowem kluczem Twojej wypowiedzi będzie "Janusz Korwin Mikke" i "Nowa Prawica".

Wielkie koncerny farmaceutyczne wypierają jak mogą medycynę naturalną i niekonwencjonalną, bo po prostu na tym stracą. I chuj, że ta druga jest bardziej skuteczna (taaa powiedzcie mi zaraz że jak trwoga to do "boga"). Nie wierzę w NIC co to niby "dobrego" czynią dla nas wielkie koncerny, politycy itd. CHODZI TYLKO O KASE. Dla przykładu marihuana, która jest bardzo skuteczna w stopowaniu rozwoju stwardnienia rozsianego jest praktycznie wszędzie nielegalna, zaś jeśli firmy farmaceutyczne wyekstrahują z trawki delta-9-tetrahydrokanabinol i połączą go z jakimś farmaceutycznym gównem (żeby wszystko trzymało się kupy), to wtedy powstaje zatwierdzony lek o nazwie Sativex (który w Polsce i tak jest nielegalny, Booooże, MÓJ KRAJ- TAKI PIĘKNY).

To nowy porządek, z którym nie jestem pogodzony i będę dążył do wygryzienia się z tego całego "barłogu". Jest zbyt mało świadomych ludzi, żeby coś z tym zrobić, ludzie mają fejsbuka, telewizje i inne ciekawe światy w których żyją. Wmówiono im, że to piękne.

Ch*ja to da, ale czasem muszę tak po prostu wylać swoje myśli, choć nikt tego nigdy, nigdzie nie doceni i niczego to nie zmieni. Ale ciul, napisałem tego posta dla autora tematu, żeby wiedział, że istnieją jeszcze ludzie świadomi. Znam zaledwie kilku (pff, policzę na palcach jednej ręki stolarza) takich ludzi i są to jedyne osoby, do których mam kompletne zaufanie.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
RasBialas

Napisałbym prywatną wiadomość, ale z jakiegoś powodu nie mogę. Stary masz pełną rację, wiem, że wyglądam teraz na typowego partyjniaka, który powie wszystko, żeby przyciągnąć wyborców, ale my nie chcemy władzy, my chcemy zmian. A co do narkotyków, masz 100% racji, jesteśmy za legalizacją WSZYSTKICH narkotyków, żeby nie przedłużać dam linka, który tłumaczy dlaczego: https://www.youtube.com/watch?v=asBp7JERoLw. Nie dawno zresztą Unia wprowadziła zakaz lecznictwa domowego, jak Wasza babcia pójdzie do sklepu, nazbiera mięte leczniczą, wyrobi jakieś lekarstwo, i chce to sprzedać 3 sąsiadkom, to mogą ją za to zamknąć. Państwo bierze miliony za to by korporacje miały monopol na KAŻDY ASPEKT WASZEGO ŻYCIA.

fandrej

Zgadzam się z wami w 100%. Państwo opiekuńcze jest dla nieudaczników. Niestety obawiam się, że ludzie za bardzo boją się wolności (mimo iż wydaje się to absurdalne, bo jak można bać się czegoś tak pięknego, jak wolność), żeby pozwolić zdjąć sobie kajdanki z rąk i nie będą głosować na Nową Prawicę. Większość ludzi boi się drastycznych zmian. Niestety.

fandrej

Za promowanie tej parodii polityka i tej pożal się boże partii powinieneś dostać bana! Na nową prawicę głosują głównie rozpieszczona młodzież, nie znająca życia i sama potrzebująca opieki W pierwszej wypowiedzi owszem jest sporo racji, ale burdel, który korwin proponuje jest tak absurdalny, że naprawdę żal mi jego zwolenników. Życzę powodzenia w dalszym rozwoju, za rok, dwa zrozumiesz jakim błędem jest popieranie największego hipokryty w polskiej polityce.

ocenił(a) film na 8
ulifont

Korwin faktycznie, nie daje ostatnio dobrego przykładu. Ale co do programu? Haha. Ten "burdel" który jest dzisiaj w Chinach, Hong Kongu, Indiach, Brazylii, i wielu innych super dynamicznie rozwijających się krajach świata pozwolił Ci kupić komputer przed którym siedzisz za taką a nie inną cenę. Polecam poczytać trochę o ekonomii a wtedy krytykować. Tylko i wyłącznie praca ludzi w warunkach wolnego rynku pozwala na wytwarzanie bogactwa. Jedyne co odróżnia nas od innych- inni chcą zabierać, brać marżę a później dawać, i ogłaszać urzędasów zbawicielami ciemnego ludu. My chcemy, żeby w ogóle nie zabierać. Dla dokładniejszych informacji polecam poczytać Misesa, Rothbarda, Hayeka, albo pooglądać wypowiedzi Miltona Friedmana.

fandrej

No fakt zapomniałem, że prawa człowieka to wymysł lewactwa.

ocenił(a) film na 8
ulifont

Wymień mi jedną, podkreślam jedną wymierną korzyść z istnienia śmiesznego dokumentu, zwanego Deklaracją Praw Człowieka i Obywatela, który zresztą sam w sobie jest sprzeczny? To nie wymysł lewactwa, to oderwany od rzeczywistości manifest utopii, którą była Rewolucja Francuska.

fandrej

Mówię o samej idei przestrzegania praw człowieka, które w wymienionych przez ciebie krajach są nagminnie łamane. Może od razu zachwalmy niewolnictwo przecież dzieki niemu kraj stanie się silny i będzie wytwarzać więcej i więcej. Wszystkie teorie i założenia są płytkie, a człowiek nieprzewidywalny.

ocenił(a) film na 8
ulifont

Bracie, wykaż mi w jaki sposób łamie się prawa człowieka w tych krajach? A zresztą skoro mówisz, że chodzi o idee, to jak można ją łamać? A jeśli o dokument, to proszę Cię... Zabawne przykłady: Art 12: "Nie wolno ingerować samowolnie w czyjekolwiek życie prywatne, rodzinne, domowe, ani w jego
korespondencję, ani też uwłaczać jego honorowi lub dobremu imieniu."
A co przepraszam bardzo robią instytucje publiczne np. szkoła? Jeśli rolnik ma syna, i chce mu dać swoje gospodarstwo i po gimnazjum samemu uczyć go pracy na roli, to jakim prawem państwo narzuca mi przymus szkolny? Polecam "Edukacja wolna i przymusowa" Murraya Rothbarda. Cieszę, się, że dyskutujemy przyjacielu, ale te prawa są sprzeczne same w sobie. Co to np. za równość wobec prawa (Art 7) jeśli socjal- demokraci chcą opodatkowywać bogatych na 75 %. To tak jakby bogatego za gwałt karać śmiercią a biednego ucięciem ręki.

fandrej

W jaki sposób są łamane prawa człowieka w Chinach? Ty się słyszysz? Poza tym pokaż mi tych szczęśliwych Hindusów czy Brazylijczyków ? Przeciętny obywatel jakby tylko miał okazję wolałby się męczyć z tymi złymi europejskimi socjalistami niż robić za miskę ryżu i się cieszyć bo jego kraj się rozwija przecież. Przymus kształcenia jest piękny bo ludzie to w głębi duszy lenie, a i zdarzają się pijacy, którzy będą woleć aby ich dziecko zamiast się uczyć o Newtonie, Chopinie czy Sobieskim uczyło się kraść, zbierać złom czy jeszcze co innego. Założenia partii korwina sa bardzo krótkowzroczne i ograniczone próbując za wszelką cenę ośmieszyć rzeczy oczywiste.

ocenił(a) film na 8
ulifont

Podaj konkrety, bo widzę, że jesteś naszpikowany nieaktualnymi informacjami. Nauczyciel w Chinach zarabia ok 6 tysięcy złotych, pracując w systemie 4 miesiące pracy + 2 wakacji. Do tego ceny tam są śmiesznie niskie, w mniejszych miastach (do 2 mln) 15 zł za pełne wyżywienie na cały dzień. Wklep w google: Polski nauczyciel w Chinach, wyskoczy Ci wywiad. Szwaczki w Chinach zarabiają w tej chwili tyle samo co w Polsce. Tej kraje rozwijają się z dynamiką o jakiej my możemy tylko śnić, w obecnej socjal-dyktaturze, a bzdury o "pracy za miskę ryżu" możesz włożyć między bajki. Brazylia- kraj, którego mieszkańcy bogacą się w niesamowitym tempie, ogólna stopa życia wzrasta z roku na rok. Do tego jest wolny od firmowanych przez rządy lobby naftowego, stąd na każdej stacji w Brazylii można tankować etanol, a samochody, które na nim jeżdżą są ogólnie dostępne. Poczytaj trochę przyjacielu, jesteś okłamywany na każdym kroku.

ulifont

napisałeś to tak jakby tutaj nie łamano "praw człowieka" :D

ocenił(a) film na 6
ulifont

Beke mam jesli ktos na serio wierzy ze jakas tam paria jest lepsza od innych. Gowno z cukrem czy gowno z sola i pieprzem to dalej gowno co nie? Smacznego. Tez kiedys blem takim naiwniakiem i wierzylem Korwinowi bo czasem gadal do rzeczy ale on i jego zamienniki beda tak gadac do konca zycia bo sa czescia systemu taka sama jak reszta.

Fajnie przeczytac czasem ze ktos tez to widzi i nie jest owca z folwarku. Pozdro

ocenił(a) film na 10
RasBialas

OBOJE PISZECIE WIELKA PRAWDZIWA PRAWDE!!! Jestesmy i zapewne bedziemy ofiarami skorumpowanych bardzo bogatych GRUP 3MAJACYCH WLADZE ktorzy zrobia wszystko by golic kase gdzie sie da... A tam gdzie sie nie da pojawia sie grupa LOBBYSTOW ktorzy dziwnym trafem nagle staja sie wielkimi kumplami z politykami a efek tego jest taki ze za chwile pomysly LOBBYSTOW staja sie dzieki politykom legalne. Korupcja goni korupcje a my szarzy ludzie jestesmy ich ofiarami. Jestesmy nie tylko okradani ale tez otruwani masa chemii ktora serwuja nam praktycznie w kazdym pokarmie i kazdym napoju. Jest to na reke FARMACEUTYCZNYM LOBBYSTOM bo u zatruwanych ludzi pojawiaja sie choroby typu RAK a co za tym idzie taki chory czlowiek bedzie chcial przezyc i postanowi leczenie. Leczenie jak wiadomo polega na przyjmowaniu roznej ilosci czesto mega drogich lekow na ktorych zarabiaja LOBBYSCI ci co chemia truja jedzenie a po nich LOBBYSCI z firm farmaceutycznych. I tak po krutce wyglada ten smutny proceder ktory trwa od wielu lat. Nie wierzysz mi to poczytaj sobie co robila niemiecka firma BAYER przed 2 WOJNA SWIATOWA i po niej i na czym sie dorabiali... Firma istnieje do dzis i jest jedna z najbogatszych firm farmaceutycznych na swiecie. Zaraz obok LOBBY trujacego jedzenie i LOBBY farmaceutycznego sa wielkie firmy bazujace na swiatowych konfliktach gdzie kreci sie ogromny biznes na sprzedazy broni i amunicji. Te LOBBY razem z rzadem jakiegos kraju przed konfliktem dokladnie planuja taka akcje a potem czerpia korzysci ze zbrojeniowki. JESTESMY NIESTETY ICH SZCZURAMI LABORATORYJNYMI I W TYM TEMACIE NIE ZMIENI SIE NIC BO SZANS NIE MA NA JAKIS WIELKI SWIATOWY PROTEST. Ludzie wiedza doskonale ze gdyby doszlo do ogromnych zamieszek i prob obalenia LOBBYSTOW i rzadzacych polala by sie krew bo majacy noz na gardle ludzie wladzy brutalnie by pacyfikowali takie grupy ludzi. Ten swiat nie zmieni sie nigdy puki czlowiek ma w glowie chec panowania nad swiatem i co za tym idzie ma marzenia o wladzy absolutnej. SMUTNE ALE PRAWDZIWE...

ocenił(a) film na 8
RasBialas

Święta prawda NWO się zbliża czy to sie komuś podoba czy nie !! http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/Globalny-spisek.htm

ocenił(a) film na 6
fandrej

calkiem podobał mi się twój bełkot, dopoki nie padło hasło z korwin- mikkem.

selenitas

Bo on właśnie te kwestie wyłuszcza w swoich poglądach. Łyso Ci, że człowiek którego nie lubisz ma rację?

filozof71

łyso ci, że po 2 latach człowiek, na którego głosowałeś, ze swoją "racją" nic nie zrobił? :P

fandrej

Super komentarz. Ja też byłem oszołomiony, że koleś musiał wyjechać do "brudnego i zacofanego Meksyku" żeby kupić to czego potrzebował. Głosujemy na Korwina.

użytkownik usunięty
fandrej

" ktoś a dokładnie Karol Marks wymyślił, że ludzie to kompletni idioci, i PAŃSTWO musi o nich zadbać."

Wszystko pięknie, ale to nie ma nic wspólnego z Marksem.

ocenił(a) film na 8

Jak to nie? Marks sprowadzając grupy jednostek do roli "mas pracujących" bezmyślnych i podatnych na manipulacje burżuazji, w miejsce dawnych grup nacisku, stawiał instytucję państwa, która miała tymże masom zapewnić dostatni byt dzięki redystrybucji dóbr. To co się dzisiaj dzieje, to nic innego jak kontynuacja jego myśli, różnica polega na tym, że neomarksiści zakładają odwrotnie do swojego mistrza- iż to świadomość kształtuje byt, i w związku z tym dążą do jak największego ogłupienia ludzi i uczynienia ich maksymalnie zniewolonymi przez system.

użytkownik usunięty
fandrej

"w miejsce dawnych grup nacisku, stawiał instytucję państwa, która miała tymże masom zapewnić dostatni byt dzięki redystrybucji dóbr. "

Taa, jasne. I dlatego pisał, że państwo powinno zniknąć. Nawet jeszcze Lenin tuż przed rewolucją to powtarzał.

ocenił(a) film na 8

Wiesz co to jest syndykalizm? Państwo- jako scentralizowany twór, sterowany przez burżuazję i uświęcony przez Kościół owszem miało zniknąć, ale w jego miejsce miał pojawić się nowy, władany przez proletariat/ masy pracujące twór, który był dokładnie tym samym, a nawet bardziej totalitarnym dziełem. Więc co za różnica?

użytkownik usunięty
fandrej

"Wiesz co to jest syndykalizm?"

Co ma syndykalizm do Marksa?

ocenił(a) film na 8

Marks zakładał iż środki produkcji trafią w ręce proletariatu, no z syndykalizmem może trochę naciągnąłem, prościej- kolektywizm, który w założeniu jest antypaństwowy, bo jakoby całe dobro świata, ma należeć do całej ludności, wspólnie, ale i tak ktoś musi tym wszystkim zarządzać i w ten sposób marksizm, sprzeczny sam w sobie, zakładał istnienie państwa centralnie sterowanego, którego zawoalowaną wersją są właśnie dzisiejsze państwa opiekuńcze.

użytkownik usunięty
fandrej

"marksizm, sprzeczny sam w sobie, zakładał istnienie państwa centralnie sterowanego"

Niczego takiego nie zakładał. Możesz zarzucić marksizmowi, że był utopijny i nie proponował żadnych realistycznych rozwiązań, ale nie to, że Marks był wielbicielem państwa, które się wszędzie wpiernicza.

ocenił(a) film na 8

O jena, czepiasz się kolego słówek. :) To tak jakby Marks lubił ropę naftową, ale nie był wielbicielem benzyny. Państwo centralnie sterowane, mimo, że nie zarysowane wprost w jego przemyśleniach. było nieuniknionych skutkiem realizacji założeń jakie przyjmował jako niezbędne do zmiany świata na lepsze. Jego rozważania i wypływające z nich wnioski, czy chciał czy nie były kamieniem węgielnym późniejszego stalinizmu i dzisiejszej socjal-patologii.

użytkownik usunięty
fandrej

Jakich "słówek". Napisałeś bzdurę, że Marks wymyślił, że państwo ma zadbać o ludzi, kiedy on kombinował odwrotnie. Możesz napisać, że nie wykombinował nic konkretnego, ale czemu robisz z niego "państwowca"?

"Jego rozważania i wypływające z nich wnioski, czy chciał czy nie były kamieniem węgielnym"

Na tej samej zasadzie, można "dowodzić", że Jezus Chrystus odpowiada za inkwizycję.

ocenił(a) film na 8

Nie, bo nigdzie na świecie, nie udało się marksizmu realizować inaczej jak przez interwencyjne państwo centralnie planowane a Chrystus dał jasne określone zasady, których nie idzie przekręcać w sposób niefałszywy.

użytkownik usunięty
fandrej

No więc Marks też dał określone zasady - że na przykład własność ma być uspołeczniona (wolny związek wytwórców) a nie upaństwowiona. Podkreślał tę różnicę. I podkreślał, że państwo to narzędzie walki klasowej, a w jego idealnym ustroju nie miało być nie tylko walki klas, ale nawet samych klas też miało nie być.

Czyli też go przekręcono.

Można zarzucać Marksowi utopijność i mało konkretne hasełka, ale nie to. że wymyślił państwo opiekuńcze, które się wszędzie wtranżala.

ocenił(a) film na 8

Hmm, muszę przyznać, że brak mi argumentów. Zwracam honor, mimo, że Marksa nie szanuje, bo pisał o problemach robotników itd. itp. a sam był utrzymankiem i nie przepracował jednego dnia, to przyznaję Ci rację, dzięki za miłą, intelektualną dyskusje.

użytkownik usunięty
fandrej

Marks to jedno a komunizm to drugie, tak jak Jezus i wyprawy krzyżowe, on był filozofem nie ideologiem żądnym władzy

ocenił(a) film na 9
fandrej

świetny film i świetny komentarz

fandrej

a ja wolę być niewolnikiem i żyć jako tako - gdybym nagle stał się wolny, tacy jak ty znaleźli by się w niebezpieczeństwie

szaleniecZnozemWtylku

Oj, tak "pięknie" by nie było, przestępstwa nadal byłyby karane.

ocenił(a) film na 8
fandrej

Takich komentarzy na forach brakuje. Świetnie ująłeś to co większość myśli, ale nie powie...

krzychu1526

Zapewniam cię, że większość tak nie myśli.

ocenił(a) film na 8
fandrej

Nie martw się. Z korwinizmu wyrasta się jak z pryszczy. Samo przejdzie.

ocenił(a) film na 8
Hyde911

Wiem, już wyrosłem. :) (to komentarz sprzed ponad roku) Ale nie dlatego, że Korwin ma złe pomysły, ale dlatego, że to marny polityk. Więc postawiona w komentarzu diagnoza wciąż aktualna, tylko lek inny.

Hyde911

Nie martw się? A kto ma sie martwić jak nie świadomi ludzie... Ty możesz mieć "wyje6ane" i pizgać sobie w gierki na nowym iPhonie, ale nie każdy daje sobie mydlić oczy i nie każdy daję się manipulować mediom.

fandrej

Zgadzam się w 100% i popieram. Ludzie to tchórze, poprostu boją się wolności i niestety jest to większość ogłupionego społeczeństwa, mają zamydlone oczka od reklam, nowości, technologii. Pysk w iPhona czy tableta i siedzi w tym swoim kolorowym światku nieświadom co dzieje się tak naprawdę dookoła.

Skillet

ludzie są wygodni i leniwi. lepiej jak państwo "da" mi, bo zabierze komuś innemu, pracowitemu i zaradnemu. pieprzone lewactwo i państwa opiekuńcze.

fandrej

"szkoły państwowe, w których uczymy się bezużytecznych rzeczy"... brutalne, ale prawdziwe
gdybym przez te lata, kiedy ryłam się do klasówek, splatała sznurki, to byłabym już mega mistrzem makramy i powroźnictwa
a tak umiem wszystko, czyli nic

ocenił(a) film na 6
fandrej

chciałem tylko dodać, że europejski system opieki zdrowotnej w formie jaką tu przedstawiasz zniszczył kościółek katolicki w swej dobroci paląc zielarik na stosie jako czarownice i znachorów jako sługi zła. Wiedza zdobywana przez wieki w większości poszła z dymem.

użytkownik usunięty
Gothfryd

"Wiedza zdobywana przez wieki w większości poszła z dymem"

Skoro te rzekome zielarki miały tak wielką wiedzę, to czemu średnia życia była wtedy o połowę niższa niż teraz.

Poza tym więcej czarownic spalili protestanci, a w takiej katolickiej Hiszpanii słynna hiszpańska inkwizycja w ogóle czarownic nie ścigała, zakazując oskarżeń o czary.

ocenił(a) film na 6

1. Inkwizycja była katolicka nie protestancka.
2. Średnia długość życia to nie to samo co maksymalna. W rzeczywistości ludzie żyli dość długo, ale przez wysoką śmiertelność podczas porodów/niemowląt średnia jest mocno zaniżona (pojęcie do zbadania: asymetria rozkładu w statystyce).

użytkownik usunięty
victorion

Chyba post Ci się źle wkleił, bo nigdzie nie pisałem, że inkwizycja była protestancka, a średnio długość życia to to samo co maksymalna.

fandrej

USA nie jest, nie było i nigdy nie będzie państwem opiekuńczym. Jeśli jesteś mądrzejszy od lekarzy, to bardzo proszę, nie leć do szpitala jak będziesz się czuć bardzo źle. Wszyscy jesteście tacy mądrzy odnośnie medycyny, prawa, wypadków lotniczych, religioznawstwa, a tak naprawdę nie wiecie nic, tylko powtarzacie bełkot "antysystemowców" i wierzycie, że wolny rynek jest lekarstwem na wszystko. Nie jest. Ten system, który istnieje nie jest dobry, ma wiele wad i potrzeba kogoś, kto się naprawdę zna na rzeczy i woli rządzących, żeby coś się zmieniło. Dopóki oby tych elementów nie ma, dopóty będzie jak jest. Natomiast takie bredzenie, że jesteśmy kontrolowani, że wszystko jest spiskiem, jest mało poważne, żeby nie powiedzieć idiotyzmem. New World Order, Iluminati, reptalianie -- och jakie to straszne.

ocenił(a) film na 8
sonathia

Zgadzam się w dużej mierze. Przeczytaj całą dyskusję. Komentarz jest sprzed 2 lat i w późniejszych komentarzach do posta sam go częściowo zanegowałem. Niestety... Korwinizm to utopia jak każda inna. Rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones