PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657859}

Witaj w klubie

Dallas Buyers Club
7,8 181 192
oceny
7,8 10 1 181192
7,4 41
ocen krytyków
Witaj w klubie
powrót do forum filmu Witaj w klubie

Kazdy kto ocenia ten film nisko i te wszystkie komentarze typu "zasnalem na tym filmie" ... to swiadczy tylko o waszej ignorancji i glupocie oraz braku wiedzy o skali problemu jakim sa firmy farmaceutyczne i pseudo leki jakie nam wciskaja. Oby zadne z was nie zachorowalo na prawdzowa chorobe jak rak czy inna nieuleczalna bo wtedy wspomnicie kazda scene z tego filmu jak bardzo trafial.on w sendo.
Tylko mowie. Darujcie sobie komentarze bo i tak tu nie zagladne. To byl monolog.

MTygrysek

Ty nie zaglądniesz, ale inni to czytają. W 100% popieram to co napisałeś! Firmy farmaceutyczne to BIG FARMA, która dla kasy wciśnie człowiekowi każdą truciznę, byle tylko na tym zarobiła!!! W leczeniu nie chodzi o wyleczenie tylko o leczenie jak najdłużej się da i o KASĘ!!! DUŻO KASY!!!

ocenił(a) film na 6
Radieth

Co za naiwny, infantylny belkot... Ziolkami bedziesz leczyl AIDS czy najbardziej agresywne formy raka? Do szkoly - biologia na poziomie liceum. Pewnie ze ludzkosc nie zna wystarczajaco skutecznych srodkow walki z rakiem czy AIDS, a postepy sa zdecydowanie wolniejsze niz bysmy sobie tego zyczyli... Tylko co z tego? To nie powod do szerzenia kretynskich teorii spiskowych, niewiedzy czy wrecz ciemnoty i zabobonu. Biorac pod uwage fakt, ze leczenie raka to tak naprawde mniej lub bardziej selektywne "zabijanie" wlasnego organizmu, trudno oczekiwac cudow. Postep w leczeniu jest ewidentny, chociaz bardzo mozolny i kosztowny. Rak to nie grypa czy zapalenie pluc.

ocenił(a) film na 9
grizley

Każdy lekarz powie Ci, że większość leków jest nastawionych na leczenie objawów, a nie przyczyn. Jest to podyktowane oczywiście chęcią zysku w myśl zasady: "nie zabija się kury znoszącej złote jaja". Rynek farmaceutyczny to gigantyczny biznes, zarabiający kupę hajsu więc z logiki wynika, że nikt tam nie będzie się spieszył aby znaleźć rozwiązanie które przyniesie mniej zysku niż metody(leki) już dostępne. Twój post jasno wskazuje, że dla Ciebie świat jest czarno-biały, a jest jeszcze dużo odcieni szarości o których trzeba pamiętać.
Jeżeli populacja ludzi będzie dalej rosnąć w takim tempie jak teraz to za 20 lat nie będzie już co jeść więc warto się zastanowić czy akurat nie ma już wynalezionego leku na raka/aids? a może ktoś zdecydował, że po co przysparzać problemów naszej planecie? że taki lek przyniósłby więcej minusów, jak plusów?
Tyle uczonych na świecie i tak zaawansowana technologia i przez tyle lat nie potrafią znaleźć rozwiązania???
Nie przyznasz mi racji i uznasz ten post za bełkot ale co tam? i tak musiałem spróbować Cię uświadomić :)

ocenił(a) film na 6
peliniusz

Nie uswiadamiaj mnie, nie pouczaj, bo pojecie o Pharmie / Biotechu, to Ty masz z forum gazety.pl, a jednak sporo blizej jestem tego sektora i wiem jak funkcjonuje. Owszem, Pharma ma taki wizerunek jaki ma i jak kazde przedsiebiorstwo posiadajce akcjonariuszy czy inwestorow jest zorientowana na zysk i przychody, a nowe projekty sa oceniane pod katem tychze parametrow. Ale twierdzenie, ze ktos "schowal magiczny lek na wszystkie formy raka" jest infantylna bzdura, na poziomie szkolengo madrali, co to wszystko wie i rzadzi w piaskownicy.

Do szkoly i porozmawiamy. Chcesz leczyc przyczyny? Prosze bardzo, opracuje stabilna, skalowalna metode selektywnej manipulacji materialem genetycznym doroslego czlowieka, wdroz do zastosowan klinicznych uwzgledniajac efekty uboczne, czynniki ryzyka i kwestie bioetyczne i wtedy podyskutujemy o leczeniu przyczyn. Leczenie przyczyn bedzie sie wtedy sprowadzac do naprawy wadliwych kopii genow, co w polaczeniu z selektywnym i intensywnym leczeniem "objawowym" powinno skutkowac pelna wyleczalnoscia wiekszosci "rakow".

I bylybym wdzieczny, gdyby wszechwiedzacy rodacy przestali za przeproszenie pie****** w kwestaich o ktorych nie maja pojecia. Ulatwiloby to wszystkim zycie.

ocenił(a) film na 9
grizley

Tak się składa, że 8 lat pracowałem w farmaceutyce i co nieco wiem o rodzimym rynku leków ale oczywiście musisz odpowiadać agresywnie bo myślisz, że jak ktoś ma teorie spiskową to już od razu pieprzy jak potłuczony. Tak jak myślałem, szkoda gadać. Jesteś tak nadęty, że Twoja wizja świata jest jedyna i nie ma innej heh. pozdro

ocenił(a) film na 6
peliniusz

o rodzimym rynku lekow??? tj. o czym konkretnie? o pastylkowaniu Rutinoskorbinu? bycmoze, bo do tego sie ten rodzimy rynek sprowadza (nie liczac jednej ambitnej i swietnie sobie radzacej firmy Biotech z Krakowa). To Ty jestes nadety i Tobie podobni, ktorym sie wydaje, ze Pharma nas wrecz zabija i ze moga mnozyc te smieszne teorie spiskowe. Pharma to nie swietoszki, ale twierdzenie, ze magiczny lek na raka jest "schowany gdzies w szufladzie Novartisu" jest niepowazne... jesli pracowales w Pharmie, to prosze bardzo, zaproponuj chociazby ogolnikowy sposob walki z tymi "rakami"... slucham?

grizley

Jakaś nerwowość zawsze wychodzi przy temacie big farmy-wyskakuje obrońca i ustawia wszystkich . Jak zwykle wyśmiać teorie spiskowe. Jak nigdy wcześniej telewizja bombarduje reklamami lekami na potencję, suplementami diety, specyfiki na wątrobę, na zasypianie - brak apetytu dla dzieci i pierdzenie – Mnie to nie łapie, nie mam szafki wypełnionej lekami w przeciwieństwie do znajomych którzy telewizor traktują jak Boga. Big pharma przypomina mi producentów maszynek do golenia już od lat reklamują swoje ostrza że golą jak żadne poprzednie ,i tak rok po roku wydawało by się teraz tylko przytknąć maszynkę do skóry i zarost sam odpadnie..tylko nazwy zmieniają Fusion,power,manual,proglide,mach,mach turbo,sensitve, blue,speed ahaha..............wszystko to samo............... Ironia świata i można tu kupić paczki z centralnym napisem ,,Palenie zabija''. Procenciki robią spustoszenia i mocno uzależniają- Dozwolone- wszystko dla ludzi.Spożywanie prawie jak hobby narodowe.Aby tylko nie pod chmurką bo mandacik.Wyjść wieczorem w piątek do Rynku we Wrocławiu i nie tylko i ma się wrażenie że wkoło jedna wielka libacja, pląsy nóżek.... Za blokadą marihuany stoją korporacje farmaceutyczne bo jest lecznicza i w prosty sposób można wychodować pod słonkiem, ZAKAZANA, bez problemu za to można dostać dopalacze w internecie i to wszystko dla dobra ludzkości zapewne.Prohibicja nigdy nie działa i zamiast marihuany w czystej postaci mamy podkoloryzowaną chemią przez gangi dla zwiększenia wagi dla zysku.Niejeden młody dusi się w celi bo urzędnik tak zdecydował.Loł Byle matoł wleje sobie klej do woreczka i będzie miał tani odlot-bo lubi-i co mu kto zrobi, kleju zakażą?Totalna hipokryzja.A jak coś jest lecznicze to najlepiej to głęboko schować, nie chce mi się już o amigdalinie pisać- wszyscy wiedzą oco chodzi tylko nie ci od medycyny akademickiej. Establiszment medyczno-farmaceutyczny okłamuje nas, bo nadal z nas zdzierają miliardy jakby ciągle im za mało.

ocenił(a) film na 6
darecki77

Sorry, ale sraczke slowna masz... Nie potrafie sie do tego odniesc, bo nie wiem nawet do czego...

Tak tylko na marginesie, duza Pharma to np. Novartis, Roche, Pfizer, Sanofi, Astra czy np. BMS, i to w kontekscie LEKOW, a nie jacystam podworkowi producenci rutinoskorbinu czy innej masci na nadmiar wody w organizmie, tudziez do higieny odbytu... To, ze Polski rynek reklamy suplementow i innych pseudolekow przypomina dziki zachod jest niestety przykrym odzwierciedleniem slabosci rodzimych regulatorow i slepym zachwytem wszystkim co "hamerykanskie". Ale z Pharma nie ma to nic wspolengo.

I ja wcale nie bronie korporacji farmaceutycznych. Jesli juz, to staje w obronie zdrowego rozsadku.

darecki77

Kolego darecki77,widzę tu przysłowiowe rzucanie grochem o ścianę - nie ma sensu dyskutować z osobami mającymi klapki na oczach.Wystarczy trochę samodzielnie pomyśleć,nikt nie "urwie kurze złotych jaj".A firmom farmaceutycznym naprawdę zależy na naszym zdrowiu

choodeusz

Wystarczy wpisać w youtube Bayern aspirin rat of the week.....

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

Dobry trol

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

Jak wolisz, Twoje zdanie

użytkownik usunięty
MTygrysek

Śmiać mi się chce kiedy czytam takie bzdury. Myślisz że z racji tego że obejrzałeś ambitny film możesz wytykać ludziom debilizm?

użytkownik usunięty

Przepraszam, głupotę

ocenił(a) film na 1
MTygrysek

Wyłączyłem ten film po 5 minutach. W pierwszej scenie Matthew bierze od tyłu jakąś blondynkę w końskiej zagrodzie. W kolejnej scenie grupa oldbojów opowiada sprośne żarciki o kobietach. Oczekuję od kina czegoś więcej niż bzykania i seksizmu.

ocenił(a) film na 8
agrutko

Film prawie nigdy nie pokazuje ci tego jak masz go odebrać dosłownie, czyli obrazami DX

MTygrysek

Typowy polski janusz xD co za plebsowy smieciowy kraj, pelen polskiego robactwa.

ocenił(a) film na 8
gex221

On typowy i Ty typowy. Ot, spotkały się typy.

MTygrysek

zaraz żyłka pęknie :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones