PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759409}

Wojna płci

Battle of the Sexes
6,1 14 078
ocen
6,1 10 1 14078
5,5 23
oceny krytyków
Wojna płci
powrót do forum filmu Wojna płci

Maz King (byly, rozwiedli sie w 1987 Roku) powiedzial ze ten film to 90% fantazji. Autorzy prawie nie konsultowali tematu z King I znim. Film robiony byl pod teze, stworzony by zapladniac mlode mozgi pewnymi ideami. Sporo spraw zostalo w nim skrzetnie przemilczanych. Na przyklad to, ze King po kilku latach zerwala toksyczna znajomosc. Skonczylo sie to szantazem ze strony Barnett I jej proba samobojcza (chaiala wymusic na King wyplate pol miliona dolarow I domagala sie jakiegos domu w Malibu). Ostatecznie temat zostal chyba zalatwiony polubownie (Barnett dostala jakis hajs, na zasadzie podzialu majatku przy rozwodzie...) King ujawnila cala sprawe, stracila wszystkie kontrakty sponsorskie (wiedziala wczesniej jakie sa zasady gry podpisujac milionowe kontrakty). Stwierdzila pozniej, ze nie czula sie homoseksualistka, ku obuzeniu srodowisk. Ostatnie stwierdzenie jest nieco dziwne, bo King zyje w zwiazku z jakas poludniowo afrykanska tenisistka, o czym film akurat wspomina w koncowce.

Do dzisiaj Larry King I Billie Jean utrzymuja dobre kontakty.

Maz King dawal rade I wspieral ja w jej problemach. Jak sam stwierdzil, bylby bardziej zazdrosny gdyby zona zdradzala go z jakims innym facetem. Stwierdzil ponad to, ze caly watek romantyczny w filmie (miedzy King I Barnett) byl wyolbzymiony na jego potrzeby. Ostatecznie romans zakonczyl sie katastrofa I trwalym kalectwem Barnett (po probie samobojczej).

Szkoda slow. Teza w filmie jaka byla kazdy widzial. Podane to bylo w prymitywny I niezjadliwy sposob. O samej grze tez nie ma co za duzo pisac. Stone mnie nie urzekla. Byla ciapowata, rozlazla, niezdecydowana. Jak ktos taki dochodzi na szczyt sportu? Nie wiem. Sport I rysy psychologiczne obu glownych postaci, zdaja sie I tak byc w filmie tylko dorzuconym dodatkiem do watku feministycznego I lesbijskiego.

Ten temat na film to byl idealny scenariusz. Niestety, moim zdaniem, zostal zmarnowany.

ocenił(a) film na 4
wrongman35

Amen :)

wrongman35

No to jak taki kit wciskają to ja podziękuję za oglądanie.
Tobie dziękuję za research i podzielenie się nim.

ocenił(a) film na 5
miarara

jeszcze dochodzi kwestia podejrzeń, że Larry ten mecz sprzedał co by było dużo ciekawsze dla filmu niż kolejna protagonistka z happy endem :)

ocenił(a) film na 6
miarara

Może warto samemu wyrobić sobie zdanie. Chyba , że pokolenie smartfonów uważa, że co jest w sieci ( w tym wypadku subiektywna wypowiedź użytkownika) to musi być prawda. Trochę więcej samodzielności zalecam. Pozdrawiam.

wrongman35

No tak jak zaczniesz drążyć wszystkie "lewackie prawdy" to prawie zawsze okazuje się, że to jedna wielka ściema, tak jak socjalizm, który dał ludziom prawa i godne życie...a w rzeczywistości zbrodnicza złodziejska ideologia :D

ocenił(a) film na 6
wrongman35

Zapładniać młode mózgi pewnymi ideami.... niech zgadnę ... lewackimi ? ((( A wiesz, że lewak to ktoś kto w imię skrajnie lewicowych poglądów może zechcieć dokonać ataku terrorystycznego ? To jest właśnie lewak, a nie ktoś o kim pisze większość zmanipulowanych ludzi w necie. ))))

Film jest tendencyjny bo to film fabularny - komedia, z elementami biografii, a nie DOKUMENT. Jeśli jakaś kobieta jest biseksualna to taka jest nie z wyboru tylko taka jest i kropka. Śladu ideologii w tym nie ma. To fakt i tyle.
Podobnie z gejami. Ze środowiskiem LGBT nie jest mi po drodze, ale też kompletnie nie przeszkadza mi to,że popęd płciowy mają inaczej ukierunkowany. Tacy się rodzą.

W filmie na końcu jest w napisach mowa i o rozwodzie i o innych sprawach. Trudno , aby taki film miał pokazywać PEŁNE spektrum życia gł. bohaterki. To wola twórców, aby wybrać to co im pasuje pod tezę. Rozumiem, że gdyby zaprezentowano tutaj prawicowo-katolickie tezy pod publikę nie miałbyś obiekcji ? - nie wiem, może niesprawiedliwie to zakładam.


ocenił(a) film na 6
armarange

ps. Wszelkiej maści troglodyci. którzy uważają, że kobieta jest gorsza od mężczyzny powinni już dawno zaniknąć. Pod względem biologicznym są różnice, równości nie ma, ale człowiek to też istota społeczna, kulturowa. Tutaj więc proste przełożenie biologii na sferę życia społecznego to zwykły prymitywizm. Każda ideologia, która z tym walczy jest dobra. Choćby ktoś niesłusznie nazwał ją lewacką.

armarange

Kobieta jest gorsza w wielu zawodach i nie ma dyskusji. Wyobrażasz sobie firmę budowlaną w której pracują same kobiety? Jesteś w stanie sobie wyobrazić firmę kurierską, w której pracują wyłącznie kobiety? Platforma wiertnicza zbudowana i dalej funkcjonujacą tylko dzięki kobietom? Pierwszy człowiek na księżycu dzięki NASA w którym pracują wyłącznie kobiety? Komputery, samochody, samoloty, wszystko powstało dzięki odwadze kobiet i opiekuńczości mężczyzn?

Pół żartem, pół serio, ale pewnych różnic zarówno fizycznych, jak tych w naszych głowach, nie da się zamieść pod dywan zdaniem: kobieta nie jest gorsza od mężczyzny pod żadnym względem, kto myśli inaczej jest troglodytą!!! Żadna polityczna poprawność tego nie zmieni, bo z faktami nikt nigdy na dłuższą metę nie wygrał i nawet dyktatura feministek, LGBT itd. w bezpośredniej walce z faktami nie ma najmniejszych szans.

pawcias

Co za dzieciak wyborca Korwina to pisał? Albo stary zgred pisiorowy? Weź sobie poczytaj, doucz się.

SatineNic

A Ty po prostu dorośnij!
Takie są fakty. Wcześniej czy później każdy musi się z nimi zmierzyć i się z nimi zgodzić. I żadne fochy i stękanie tego nie mogą zmienić :) Ani żadne żenujące i gruboskórne epitety.
Doucz się!

pawcias

Ciekawe czy nadal tak myślisz?

Marcin_T_filmweb

Tak. Dalej myślę, że Federer bez problemu opyka Serenę 6:0 6:0, gdyby zagrali przeciwko sobie. Ty myślisz, ze jest inaczej?

pawcias

4 lata minęły i dalej mało wiesz o życiu. Trudno, żyj sobie panie Federer. Pozdrawiam

armarange

Nie prawda. Większość homoseksualistów z różnych przyczyn stało się homoseksualistami, miałem okazję poznać wiele lesbijek, takich które były lesbijkami rzec można od zawsze ale mimo tego były jakieś ku temu powody w młodości, takie które stały się lesbijkami w dorosłym życiu po nieudanych związkach z mężczyznami i takie które z lesbijstwa się wyleczyły jak poznały odpowiedniego mężczyznę. Jak nie wiesz o czym piszesz i nie znasz tematu to nie wypowiadaj się publicznie, bo homoseksualiści tacy się nie rodzą i już!

toofik

Tofik opisze elgiebetom ich świat.
Przy okazji zgarnie Nobla z medycyny.
Ogarnij DIE tofik.

toofik

Hahahhahahahhahahahhahahah. Dobre.

ocenił(a) film na 6
wrongman35

ale opisujesz większość faktów które dzieją się po wydarzeniach opowiedzianych w filmie, ciekawe dzięki że się podzieliłeś, ale nie dyskryminuje w ogóle filmu. Zresztą nawet jakby się okazało że jej partnerka to nie fryzjerka a przyjaciółka ze szkoły to i tak nie dyskryminuje. Film na faktach to nie znaczy dokumentalny, ale inspirowany wydarzeniami.
A doczepianie jakiejś ideologii kompletny nonsens. Film kosztował 25 mln $ więc kto chciał tak drogo promować ideologię ? a może to się geje zrzucili? o co chodzi z tymi chorymi teoriami, przecież jak zarzucam propagowanie ideologi filmowi, to przede wszystkim czyje pieniądze za tym stoją.

ocenił(a) film na 6
wrongman35

Nastały już takie czasy, że mi nie przeszkadza to co napisałeś, bo ważniejsze jest dla mnie, że głownych bohaterow zagrali tak jak w rzeczywistości, biali aktorzy :) Tak niewiele, a tak wiele!

ocenił(a) film na 3
h3b4n

Fakt...nie patrzylem na to z tej strony, ale musze sie z Toba zgodzic!

wrongman35

Może idźcie razem do terapeuty.
A w międzyczasie oglądajcie jedynie polskie kino ale dla już zupełnego bezpieczeństwa tylko czarno białe. Zawsze to jeden kłopot mniej dla tak ciasnych główek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones