PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687674}

Wolny strzelec

Nightcrawler
7,5 128 559
ocen
7,5 10 1 128559
7,2 39
ocen krytyków
Wolny strzelec
powrót do forum filmu Wolny strzelec

...uważa, że jak na dzisiejsze czasy - plakat do filmu jest świetny?

Halucynka

Zgadzam się. Świetny plakat do świetnego filmu.

ocenił(a) film na 8
Halucynka

Nie wiem dlaczego ale mi kojarzy się z latami 70-tymi. Tak czy siak rzeczywiście plakat bardzo dobry jak i sam film.

kozas15

Ewidentnie wzorowany na Leonie zawodowcu :P od razu mi się z nim skojarzył.

ocenił(a) film na 8
Larienne

Mi również ukazał się Leon.. :)
ahh klasyk klasyk..!
nie zrobią już takiego filmu jak Leon zawodowiec..
kiedyś filmy były genialne, przemyślane, zapadające w pamięć ... a teraz ?...

cyklonos

Dokładnie tak, plakat bardzo podobny do Leona. Z naciskiem na bardzo :)

ocenił(a) film na 8
cyklonos

Bez przesady. Wciąż robią doskonałe filmy. Wiadomo, że jest kilkadziesiąt tytułów z lat '70, '80, '90 które zna i pamięta każdy kinoman, ale po 2000 roku też powstało wiele perełek.
Choć wydaje mi się, że dziś ludzie najczęściej chodzą do kina na Sci-Fi i dla efektów specjalnych, to nawet takie filmy stają się coraz lepsze jeżeli chodzi o fabułę (o ile ktoś lubi ten gatunek).

ocenił(a) film na 10
dariusgromnicki

Jeżeli chodzi o fabułę filmów Sci-Fi to schodzi na psy. Więc nie gadaj, że coraz lepsze bo to mija się z prawdą.

ocenił(a) film na 8
Skillet

To moje zdanie i będę się go trzymał.

ocenił(a) film na 8
dariusgromnicki

Chyba żartujesz, film sci-fi z fabułą to rzecz tak rzadka jak cud (lub rzadsza). Od 2000 nie wiem czy 2 filmy sci-fi z fabułą powstały.

ocenił(a) film na 8
Nekromanta21456

Incepcja (2010)
Interstellar (2014)
A.I. Sztuczna inteligencja (2001)
V jak Vendetta (2005)
Nie przeszkadzać (2006)
Twardowsky 2.0 (2016)
Efekt motyla (2004)
Strażnicy Galaktyki vol. 2 (2017)
Nowy początek (2016)
Częstotliwość (2000)
Wyspa (2005)
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (2015)
Avengers: Czas Ultrona (2015)
Mad Max: Na drodze gniewu (2015)
Chappie (2015)
Ambicja (2014)
Star Trek (2009)
Kroniki Riddicka (2004)
Przeznaczenie (2014)
Strażnicy Galaktyki (2014)
Ewolucja planety małp (2014)
Ona (2013)
Równoległa rzeczywistość (2013)
Droga (2009)
Raport mniejszości (2002)
Jestem legendą (2007)
Mroczny Rycerz powstaje (2012)
Mroczny Rycerz (2008)
Jestem Bogiem (2011)
X-Men Geneza: Wolverine (2009)
Avatar (2009)
Appleseed Alpha (2014)
WALL·E (2008)

ocenił(a) film na 8
dariusgromnicki

"Avatar" to wyłącznie efekty, fabularnie kuleje
"Strażnicy Galaktyki vol 2 i "Strażnicy Galaktyki" to filmy Marvela, takie nie posiadają fabuły
"Twardowsky 2.0" to krótkometrażówka z oryginalnym pomysłem, lecz fabularnie poziom Marvela
"V jak Vendetta" nie nazwałbym filmem sci-fi
Co do reszty masz rację

ocenił(a) film na 8
Larienne

Ludzie... chodzi o stylistykę plakatu, łącznie z widocznym ziarnem, odbiciem i czcionką. Dziś takich plakatów już prawie nie ma. Chwalenie się, że rozpoznaliście podobieństwo do jednego ze światowych hiciorów jest trochę śmieszne.

ocenił(a) film na 10
Halucynka

Plakat świetny, dość old-schoolowy, urzekający.

użytkownik usunięty
Halucynka

Plakat identyczny nieomal, jak w Las Vegas Parano i podobnie skrajne odczucia w trakcie odbioru. Jedno jest pewne - tym filmom, nie można dać neutralnej oceny.

ocenił(a) film na 8

Dokładnie. Też patrząc na ten plakat lapalam się na myśli, że to Las Vegas parano

ocenił(a) film na 8
Halucynka

jasne! podpisuję się :) uwielbiam takie klimaty. kojarzy mi się od razu z twórczością Kavinskyego, klimatem Drive, Hotline Miami czy starym GTA 1 i 2. Absolutnie urzekający ;). Już po plakacie wiedziałem, że film musi być przynajmniej niezły.

Halucynka

Mnie ten plakat zmylił,bo przed obejrzeniem filmu patrząc na plakat skojarzył mi się z jakimś Indianinem który będzie do kogoś strzelać lub ktoś do niego,czyli myślałem że będzie to kolejny film akcji... i mile mnie zaskoczył ten film;)

ocenił(a) film na 8
Halucynka

Również zwróciłem uwagę na świetny plakat jak na dzisiejsze czasy. Zaciekawił mnie nawet na tyle, że sięgnąłem po film...

ocenił(a) film na 9
Halucynka

racja plakat rownie dobry co film

azorcia27

i ja również się zgadzam. świetny plakat, trzeba go zdobyć na ścianę.

ocenił(a) film na 9
Halucynka

kojarzy mi się z Brudnym Harrym, może nawet nie z plakatem filmu, co z samą postacią

ocenił(a) film na 7
Halucynka

Myślałem przez chwilę, że główną rolę gra Arnold :D

ocenił(a) film na 8
Halucynka

Plakat mi się skojarzył z http://www.filmweb.pl/film/Mr.+Nice-2010-493402
Wszystko przez te okulary :)

Halucynka

Przez ten plakat sądziłem na początku, że film jest z początku lat 90 ubiegłego wieku. Można powiedzieć - rarytasik, jak na hollyłudzkie, obecne standardy.

ocenił(a) film na 9
Halucynka

I tak i nie.
Jak na dzisiejsze czasy faktycznie się wyróżnia. Jest stylowy, świetnie wykonany, przywodzi z miejsca skojarzenia z latami '70 i twardymi męskimi bohaterami. Jednak jest też nieco zwodniczy. Mi od razu przywodził skojarzenia z "Cobrą" z Sylvestrem Stallone i spodziewałem się podobnego sensacyjnego przerysowania w finałowym akcie. Ponadto mało mówi o filmie (niech choćby jedno szkiełko okularów wyglądało jak obiektyw kamery), zaś twarzy z plakatu wciąż nie potrafię z nikim skojarzyć. Autor plakatu mógłby się pokusić o podobny plakat oparty na tym ujęciu twarzy Jake'a http://1.fwcdn.pl/po/76/74/687674/7650612.3.jpg (swoją drogą tu też widać dobrą kompozycję, grę świateł i dobrą kolorystykę, tylko haseł jest zbyt dużo).

ocenił(a) film na 8
Khaosth

Moim zdaniem drugi z oryginalnych plakat doskonale oddaje klimat i charakter opowieści:
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61H2WTwIhNL._SY717_.jpg

użytkownik usunięty
Halucynka

rzeczywiście przykuwa uwagę.

ocenił(a) film na 9
Halucynka

Też mi się bardzo podoba.
Od razu skojarzył się plakat "Cobra"
http://assets.fontsinuse.com/static/use-media-items/11/10361/full-1977x2949/5670 2320/fun8s.jpeg?resolution=0

użytkownik usunięty
Halucynka

Plakat odstraszył mnie od tego filmu, zupełnie nie koresponduje z jego treścią, w połaczeniu z polskim tytułem wskazuje raczej na jakiś film sensacyjny lub western. Za to propozycja Plakiatu jest świetna.
https://www.facebook.com/plakiatDesign/photos/a.793136740744892.1073741828.79312 2337412999/812366712155228/?type=3&theater

ocenił(a) film na 8
Halucynka

Plakat na propsie, robi robote.

Halucynka

Ten plakat to jest arcydzielo czystej masci :)

Halucynka

Plakat również mi się podoba, klimat lat 70 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones