PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687674}

Wolny strzelec

Nightcrawler
7,5 128 184
oceny
7,5 10 1 128184
7,1 37
ocen krytyków
Wolny strzelec
powrót do forum filmu Wolny strzelec

że film kosztujący zaledwie 8 i pół miliona dolarów dostarczył mrożącą krew w żyłach scenę pościgu, która bije na głowę te komputerowe efekciarstwa z Szybkich i Wściekłych 7 za setki milionów dolarów?

ocenił(a) film na 8

Tak ta scena autentycznie wywołała we mnie realne poczucie zagrożenia, strach i oczekiwanie co będzie dalej. Zero muzyki a w tle skupiony socjopata i robiący w gacie asystent. Super!

ocenił(a) film na 10

Film genialny, dawno nie byłem tak zachwycony po seansie, wg. mnie to jeden z lepszych filmów ostatnich lat, w sumie też dlatego, że wychodzi same badziewie dla dzieci technologii.
Generalnie w podobnej tematyce lepszego filmu nie było.
Polecam.

ocenił(a) film na 9

Dokładnie! Co prawda F&F7 jeszcze nie widziałem, ale ten jeden pościg był bardziej emocjonujący niż jakikolwiek pościg z pozostałych sześciu części F&F, wypuszczonego w tym samym roku "Need for Speed", czy nawet ostatniego Bonda "Spectre". Coś było w prostocie tego pościgu, w tym nocnym klimacie i kreacji (anty)bohatera tak zawziętego i szaleńczo podporządkowanego swojej misji, że prędzej zginie w karambolu niż choćby pomyśli o odpuszczeniu bezcennego materiału.

Zresztą nawet technicznie nie ma się do czego przyczepić - ostre, czytelne zdjęcia, dynamiczne ujęcia i dobrze, energicznie prowadzone samochody. Dokładnie tak to powinno wyglądać!

ocenił(a) film na 10

sceny super - autentycznie ma się uczucie bycia tam, na tylnym siedzeniu ;)

ocenił(a) film na 9

Prawda, prawda. Nie jest jednak powiedziane, że wysoki budżet ma gwarantować dobrą produkcję filmową. Zaczynam mieć wrażenie, że jest wręcz odwrotnie.

Potwierdzam, pościg to zdecydowanie najlepsza część filmu. Realistyczny i bez zbędnego CGI.

ocenił(a) film na 8

Pościg rzeczywiście wrzucał w fotel. W ogóle cały film jest naprawdę dobry i co rzadkie, nie dłuży się, a wręcz mija "jak z bicza strzelił" ;)

matylda156

Nie wiem czy dwa filmy mają coś wspólnego, jeśli chodzi o ludzi je kręcących, ale pościg w Nightcrawler bardzo przypomina mi te z filmu Drive. Głównym dźwiękiem jest tu odgłos silników i sprawozdania policyjne lecące w radio - nie ma tu zbędnego hałasu, no i oczywiście świetna praca kamery, także bez zbędnych ubarwień. Krótko mówiąc - prawdziwe kino akcji.
F&F to przy tym amatorka, nie ma sensu porównywać.

ocenił(a) film na 8

poniewaz grupa docelowa f&f jest zupelnie ktos inny. Sama franczyza ma inny klimat, nie ma co porownywac

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones