PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687674}

Wolny strzelec

Nightcrawler
7,5 128 570
ocen
7,5 10 1 128570
7,2 39
ocen krytyków
Wolny strzelec
powrót do forum filmu Wolny strzelec

Oscary

ocenił(a) film na 9

Jake Gyllenhaal bezapelacyjnie powinien był dostać Oscara za swoją rolę. Te Oscary to taka sama bzdura jak Złota Piłka w piłce nożnej. Konkurs popularności i kolesiostwo.

ocenił(a) film na 8
rekuel

Oczywiście, że tak. Tak samo jak Fryderyki i inne nagrody, bo jak można oceniać sztukę? Ujęcia? Są albo dobre, albo złe. Gra aktorska? Jest albo dobra, albo zła. To samo z montażem, dźwiękiem, charakteryzacją itd. itp. wszystko to albo jest dobre, albo nie, cała reszta, to czysta kwestia gustu. Te nagrody, to nic innego jak reklama, sposób by zachęcić do przesłuchania/przeczytania/obejrzenia osoby, które nie są pewne tego co chcą, gościu zobaczy, że film ma Oscara i pomyśli: "Gala Oscarów to przecież ważne wydarzenie, znaczy szeroko nagłaśniane, o tym się mówi, to się pokazuje, więc ten Oscar na pewno coś znaczy, na pewno tam jest jakaś komisja, w której siedzą ludzie całe swoje życie poświęcający FILMOM, grze aktorskiej, sztuce reżyserii i na pewno znają się na tym lepiej ode mnie! Oni powiedzą mi jaki film powinien mi się podobać, a nawet jeśli mi się nie spodoba, to zawsze mogę powiedzieć, że przecież montaż i ujęcia są g e n i a l n e, w końcu dostali za to Oscara, a tam wiadomo siedzą ludzie, którzy się na tym znają, w końcu w przeciwnym bądź razie, nie mówili by tak o tej całej gali." ;-)

użytkownik usunięty
rekuel

Dokładnie masz rację. Wystarczy spojrzeć na role Jake'a. To jest naprawdę świetny aktor. Obejrzałam z nim sporo filmów i potrafi przeistoczyć się w każdego. Poważny, słodki, szalony. Jak na tak młodego aktora, ma niezły dorobek. Już nawet nie wspominając o DiCaprio, który jest chyba najlepszym aktorem obecnie na świecie, który cały czas gra (Bo nie będę pisać o Deniro Hopkinsie itp, bo to już starsi aktorzy i już nie grają teraz takich spektakularnych ról jak Leo)

ocenił(a) film na 8

Przyłączam się - Popieram - Potwierdzam

ocenił(a) film na 8
rekuel

a gdzie tam oscara to jest poprostu dobry film, nietypowy temat orginalnie wymyslona postac,

ocenił(a) film na 9
Berserk1

film jest rewelacyjny, rola oczywiście nietypowa, ale jak zagrana ! mowa jest o Oskarze za rolę a nie film

ocenił(a) film na 9
rekuel

Zgadzam się całkowicie

ocenił(a) film na 10
rekuel

Racja, brawurowo zagrał rolę psychola Bardzo przekonywujący i ten wzrok...kocham gościa:)

rekuel

Może zanim coś powiesz, przeczytaj, jakimi prawami rządzą się Oscary i w ogóle jakiekolwiek nagrody. Przede wszystkim - role i filmy trzeba promować. Nikt Ci nie da Oscara ot tak, no chyba że jesteś Day-Lewisem czy Meryl Streep. W przypadku Nightcrawlera Gyllenhaal miał to w dupie, bo wolał zająć się przygotowaniami do sztuki w Nowym Jorku, więc oczywiście pomijając etap promocji, wypadł z obiegu. No trudno, bywa, nie on jeden. Ale to nie znaczy, że Oscara dostają słabi aktorzy lub nagrody nie mają żadnej wartości. Mają. Tylko jak każde rządzą się swoimi prawami.

ocenił(a) film na 10
rekuel

Nie mogę się nadziwić kto go tak nie lubi, bo nie uwierzę że go pomijają ponieważ nie zauważają jego talentu.

rekuel

..." powinien był dostać " - może tak przełożysz na polski z łaski swojej ?

ocenił(a) film na 8
Charles_Van_Rijn

uwielbiam takich ludzi, którzy poprawiają innych, chociaż sami nie wiedzą o czym mówią <3 jest to jak najbardziej polska kolokacja, czas zaprzeszły się kłania, pozdrawiam serdecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones