PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=201190}
6,6 140 868
ocen
6,6 10 1 140868
6,3 37
ocen krytyków
Wonder Woman
powrót do forum filmu Wonder Woman

Chciałbym z całego serca aby była to prawda. Na seans wybierałem się z pewnym uprzedzeniem. Zdawałem sobie sprawę , iż w jak w poprzednich ekranizacjach ze stajni DC Comics ,mogę się zawieść po prostu ( mniej czy więcej , nieistotne). Tak się jednak nie stało , a sam film wywołał u mnie bardzo pozytywne zaskoczenie jak i emocje.
Historia Diany została opowiedziana naprawdę bardzo porządnie;energiczna i zdeterminowana, młodziutka księżniczka , która pragnie uwolnić się spod kiecy swojej matki i zacząć trenować jak na prawdziwą Amazonkę przystało. Scenariusz nie posiada wiele dziur i nie jasności , ba w porównaniu z BvS jest to przepaść dzieląca oba projekty. Sądzę , że osoba , która dotąd nie miała styczności z kinem superbohaterskim , może śmiało wybrać się na seans i wszystko (a raczej spora większość) będzie dla niej jasne.
Przedstawiony charakter Diany jest dość logiczny ;wierząca w miłość kobieta, która chciałaby za wszelką cenę zaprowadzić pokój na świecie. Nie traci wiary w ludzi i rusza walczyć ze swoim bratem , aby nie zniszczył kolebki ich wspólnego ojca. Tożsamość boga wojny do samego końca jest zagadką. Mylnie zostajemy nakierowywani na postać generała , który jak się potem okazuje był tylko pionkiem w grze Aresa - nic nieznaczącym , jednym z ludzi , których sam syn Zeusa tak nienawidzi (w pewnym stopniu rozumiem jego podejście , ale nie do końca).
Momentami ślepa wiara w ludzi i ich przyszłość ,a nawet kłopotliwe sytuację , w których Diana nie mogła się odnaleźć, były wręcz urocze :D.
Nie wymagajmy od bohaterki zbyt wiele. Jest jeszcze bardzo młoda , wciąż nie rozumie ludzkiego postępowania , więc wszelkie zarzuty odnośnie "braku charakteru" to kpina. Wszystko z czasem (zresztą w BvS zachowywała się inaczej ,co widać gołym okiem).
Gal pasuje do roli idealnie , jest piękną kobietą z klasą i jako WW świetnie się prezentuje.
Oprócz w/w ; muzyka na plus , a szczególnie główny motyw WW, podczas walki.
Ostateczna potyczka z Aresem i armią Niemców była super. Sama złość po śmierci Stevea i wjazd w Niemców oraz brata były epickie i na pewno przebiły ostateczny cios Supermana w stronę DD - nie ma porównania. Sceny walki również bez zarzutu. Co prawda lasso rzeczywiście wygląda dość sztucznie , ale nie rzuca się to aż tak bardzo w oczy.

Wystarczy dać reżyserowi trochę więcej luzu , aby powstał naprawdę porządny projekt. Oczywiście warunkiem jest fakt , że owy reżyser musi głębiej w czuć się w postać , nad którą pracuje a wtedy jest okej. Widać , że dostaliśmy dokładnie to co sami twórcy chcieli nam przedstawić , bez zbędnego chaosu i masy nielogicznych , zagubionych gdzieś w otchłani wątków.

Według mnie WW jest na pewno w TOP5 ekranizacji komiksów. Stawiam go wysoko , za fabułę , dobitne przedstawienie kierunku działania postaci oraz dobrze skomponowany wątek mitologiczno-wojenny , który w końcu nie jest poplątany.
Myślę , że 8.5 w pełni zasłużone. Do tej pory czekałem wiernie na JL , teraz jednak jeszcze bardziej oczekuje Wonder Woman 2.
Naturalnie znajdą się tacy , którym film nie podszedł. Ja mimo wszystko uważam , że będzie to mocny i optymistyczny bodziec dla DCEU. Patty dałaś radę.

ocenił(a) film na 7
Cannibal3

Twoj avatar wskazuje, ze masz ponadprzecietnie emocjonalny stosunek do ekranizacji/adaptacji komiksow, wiec rozumiem Twoja ultrawysoka note:) Film uwazam za "tylko" dobry ze wzgledu na 1 dosc nudnawa czesc (musiaal byc taka, no ale...) i...pewne rozczarowanie co do Aresa. Czy to jest TOP 5? Hmm... Bardzo mozliwe.

Qjaf

Po tych wszystkich niedociągnięciach , które mieliśmy w BvS , czy też zasmuconym Supermanie w MoS lub średnim SS , WW wypadła super. Fajnie , że Aresem nie okazał się ten generał to by było zbyt oczywiste i oklepane ;D
Ciesze się , że po tylu latach posuchy DCEU zaprezentowało coś konkretnego.

ocenił(a) film na 6
Cannibal3

"Po tych wszystkich niedociągnięciach , które mieliśmy w BvS , czy też zasmuconym Supermanie w MoS lub średnim SS , WW wypadła super"
Przecież ten film to nonens na nonsensie a jedyne co tworzy Dianę w tym filmie to gra aktorki i jej wdzięk.
Co więcej okazało się że dostaliśmy tylko część historii.

ocenił(a) film na 7
Rozgdz

Zadziwiające jest właśnie to, że mimo tych wielu niedoróbek film ogląda się świetnie. Duża w tym zasługa Gal Gadot ale też nieprzekombiniwanej fabuły. Dla mnie 7/10.

ocenił(a) film na 6
piotrowy

Mi się właśnie bardzo źle oglądało.. Co chwila film mi zgrzytał...

piotrowy

Gal Gadot - ta rola idealnie do niej idealnie pasuje. Po obejrzeniu filmu kompletnie nie wyobrażam sobie tutaj innej aktorki.

Rozgdz

Ja uważam , że niedociągnięciach w BvS i SS dostaliśmy naprawdę dobrze ułożoną historię.
Główny bohater nie został moralnie zgwałcony jak Superman. Naprawdę jestem zadowolony :)

ocenił(a) film na 6
Cannibal3

No cóż, to chyba najważniejsze :)

Rozgdz

Oby do przodu :)

ocenił(a) film na 8
Rozgdz

Znajdz film bez niedoróbek.

ocenił(a) film na 6
Doman2012

Nie ma filmu bez niedoróbek.
Wonder Woman zresztą wielu niedoróbek w sumie nie ma. Po prostu nikt tutaj nie przejmuje się jakąkolwiek dozą realizmu czy prawdopodobieństwa. Bo ten film jest już z założenia bają a bohaterka ma być postacią z która będą mogły utożsamić się dzieci i nastolatki. Dlatego jest tak bezosobowo nakreślona.
Jak ktoś szuka bajki - coś jak "Niekończąca się opowieść" - to zastrzeżeń moich brak.
Tyle że wiekszość pisze o tym filmie w innym kontekście, i tutaj zaczyna się zabawa...

ocenił(a) film na 8
Rozgdz

a ja mam 29 lat i trochę to smutne że nie ma ktoś ratować bezbronnych....

ocenił(a) film na 6
Doman2012

Mój kumpel który jest policjantem by się z Tobą nie zgodził ;)

Doman2012

To żaden argument. To jakby usprawiedliwiać ludobójstwo mówiąc "znajdź mi kraj, który nie zabijał"
Błędy innych nie usprawiedliwiają naszych, a szczególnie w filmie z taką ich ilością.

ocenił(a) film na 2
Doman2012

Dobra komedia jak dla mnie, sceny walki tak śmieszne że aż musiałem dać 2.

ocenił(a) film na 8
1088xvx

widać koneser KINA.

Rozgdz

Bardzo dobrze powiedziane, popieram.

Cannibal3

"Fajnie , że Aresem nie okazał się ten generał to by było zbyt oczywiste i oklepane ;D"

Nie chcę porównywać opinii, bo każdy ma swój gust. Ale dla mnie to od samego początku było oczywiste, że to nie generał będzie Aresem, a ten polityk. Może gdyby faktycznie zostawili generała jako boga, to bym się choć trochę zdziwiła :).

Himilika

Ja nie zwróciłem na to uwagi, pewnie dlatego że kierowałem się cały czas trailerem. Podoba mi się wersja boga wojny , który ukradkiem podsuwa ludziom wszelkie pomysły ,mające prowadzić do wzajemnej nienawiści. Naturalnie , że każdy ma swój gust i inaczej to wszystko odbiera :)

ocenił(a) film na 8
Himilika

Jasne! wiedziałaś :)

ocenił(a) film na 8
Himilika

Zgadzam się, też się spodziewałem że generał nie jest Aresem, prędzej że ta chemiczka go może osobiście znać. Spodziewałem się że będzie jakiś twist z politykiem, bo jednak to by była za mała rola dla wydaje mi się rozpoznawalnego aktora jakim jest Thewlis (m.in. dzięki Potterom), jakby dali tą rolę komuś mniej znanemu to chyba mógłbym się zaskoczyć.

ocenił(a) film na 10
Qjaf

Film jest więcej niż dobry

ocenił(a) film na 10
Cannibal3

Zgadzam się w zupełności.mnie film poprostu porwał(tam samo jak Man of Steel) byłem zauroczony przepiękną Gato jak i całą historią.Bravo

wildecard

No miejmy nadzieję , że JL wypadnie równie dobrze. Powinni jednak poprawić wygląd Cyborga , który wygląda jakby był "powered by Nvidia". Mam nadzieję , że Flash wypadnie dobrze i zarzuci kilkoma żarcikami.

ocenił(a) film na 8
Cannibal3

Film wg mnie świetny. Sceny akcji, które cały czas wciągały, trochę zabawnych wątków gdy Diana próbuje się odnaleźć w nowym świecie a gra aktorów też jak najbardziej na plus ( Gal hipnotyzuje wdziękiem ;). Nie ma się czego na siłę doczepiać.

_Marcelina

Tak samo uważam:) Diana była lekko zagubiona , ale mimo wszystko miała jeden cel; uratować ludzi.

ocenił(a) film na 5
Cannibal3

Wczoraj byłem w kinie na Wonder Woman, gdybym wczoraj bezpośrednio po wyjściu z sali wszedł tutaj na filmweba to bym dał od razu 7 gwiazdek, niestety jednak tak nie było po przespaniu się z tym filmem.

Postacie drugoplanowe są praktycznie bezbarwne, mdłe i niedociągnięte, nie czułem cały czas tego prawdziwego klimatu wojny.

Rozumiem wybranie na Aresa Davida Thewlis'a, bo to był element zaskoczenia, jednak ubranie go w zbroję miało opłakane skutki, nie odebrałem tego poważnie, tak samo retrospekcja gdy był w pół nagi. Liczyłem cały czas na wieży podczas jego nagłego zniknięcia, że pojawi się jakaś nadludzka postać, że potrafi przybierać różne twarze czy coś, lecz niestety tak się nie stało.

Wszystkie 5 gwiazdek zgarnęła gra głównej aktorki, potrafiła wciągnąć mnie do tej opowieści, może to ze względu na jej urok, ale chyba po części o to chodziło reżyserowi.

Za dużą uwagę reżyserowie i scenarzyści poświęcili na główną bohaterkę zapominając o tym, że musi mieć jeszcze zajebiste i realne tło wokół siebie, no cóż, liczę na lepsze serie od DC, bo to dopiero początek.

ocenił(a) film na 6
Metiu21

Zgadzam się :) Jak dla mnie może jest lepiej niż było ostatnio, ale jeszcze długa droga przed DC.

Ogólnie bardzo lubię Davida Thewlis'a, jest świetnym aktorem i element zaskoczenia faktycznie się pojawił ale.... grecki bóg z takim wąsem? Wyglądał jak wirujący Janusz zagłady i nie mogłam za nic skupić się na tej "epickiej" walce.

W ogóle z przykrością stwierdzam, że właśnie te "epickie" sceny najmniej mnie ujęły, spowolnione skoki, salta i szpagaty.... No fajnie, ale miało być bosko a wyszło jak zwykle.

Może nie jestem targetem DC... śmieszkowanie Marvela jakoś bardziej do mnie trafia.

A jak chcę obejrzeć dobry, poważny film o superbohaterach to wracam do Mrocznego Rycerza, on mnie nigdy nie zawodzi :)

LittleCrumb

To jest najważniejsze , że jest coraz lepiej. Co do scen walki , to jeden u Mrocznego Rycerza wygląda to najbardziej pokracznie , ale jak kto woli :)

Cannibal3

Film według mnie bardzo dobry i również oceniam na 8.5. Nie ma to jak w końcu zobaczyć coś konkretnego spod szyldu uniwersum na , którym człowiek się wychował (trylogia Nolana również na plus). Widać , że wnioski zostały wyciągnięte i wszystko zmierza ku lepszemu :)
Czekamy na więcej , a przecież w Listopadzie Liga Sprawiedliwości :)

Komora_01

Dokładnie , ale to czy wnioski zostały wyciągnięte , zobacczymy tak naprawdę w dalszych produkcjach:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kamecha

Tak się składa , że edukację skończyłem 6 lat temu , więc daruj sobie tego typu komentarze. Każdy ma swój punkt widzenia i jeśli Cię to irytuje to nic na to nie poradzę.

ocenił(a) film na 3
Cannibal3

Irytuje? Ależ skąd. Mam niezłą bekę z samego faktu istnienia takich ludzi ;)

Kamecha

Opinia na temat filmu to jedno , ale te docinki w moją stronę są naprawdę bezsensowne.

ocenił(a) film na 3
Cannibal3

Ej, nie popłacz się. Nowy w internetach, chłopcze?

Kamecha

Cóż , ja podtrzymuje to co powiedziałem. Nie masz nic do zaoferowania prócz śmiesznych
podjazdów. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 3
Cannibal3

Łoł, zmiotło mnie xD

ocenił(a) film na 7
Cannibal3

Szacunek za kulturalne spławienie prostaka,

ocenił(a) film na 8
Cannibal3

Chyba najlepszy film DC na tą chwilę.

ocenił(a) film na 8
Cannibal3

Wonder Woman to najlepszy film DC, ba nawet jeden z najlepszych o superbohaterach jaki oglądałem w ostatnich latach. Dobry scenariusz, świetna Gal Gadot jako Diana, chemia między głównymi bohaterami (Diana i Steve), wyrafinowany humor, muzyka świetna, efekty również, przesłanie i mimo wszystko finał. U mnie w rankingu jest na równi z Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz choć w nim bardziej podobał mi się główny antagonista.

rvnrvn1010

Dokładnie , Zimowy Żołnierz jest świetnym filmem komiksowym.

ocenił(a) film na 8
Cannibal3

JEDNA ważna sprawa... NIKT z Was nie spodziewała się w ogóle że Ares pojawi się w tym świecie.
taka moja opinia. Przynajmniej do jakiegoś momentu w filmie.
UPS!

Doman2012

Ale było mówione , że WW będzie walczyła z Aresem i nie koniecznie w świecie Amazonek.

ocenił(a) film na 8
Cannibal3

Było ale przez pewien czas wszystko wskazywało że nie ma takiego czegoś jak Ares, tym bardziej w "świecie" ludzi.

ocenił(a) film na 3
Cannibal3

Mi w tym filmie najbardziej nie pasowały takie typowe sceny typu "zniszczę wszystkich" albo "kocham Cię" i nagły przypływ mocy no i za dużo chorych wybuchów jak np kiedy wskoczyła na wieżę i ta rozleciała się na kawałki bez powodu. Czy to znaczy że kino o superbohaterach nie jest dla mnie?

ocenił(a) film na 8
JohnnyRyper

obejrzyj wszystko od początku.

ocenił(a) film na 3
Doman2012

Jak będzie leciało na HBO bądź TVN a ja akurat nie będę miał co robić ;D

JohnnyRyper

Każdemu podchodzi po prostu co innego i tyle.

JohnnyRyper

<< "kocham Cię" i nagły przypływ mocy >>

Nagły przypływ mocy nastąpił dopiero wtedy, kiedy Diana zobaczyła wybuch samolotu czyli śmierć Steve'a.

Ten przypływ mocy to była WŚCIEKŁOŚĆ. Wywołany żalem i gniewem zastrzyk adrenaliny, dający dodatkową siłę. Całkiem normalna reakcja, jak u zwykłych ludzi (chociaż w innej skali ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones