PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=201190}
6,6 140 834
oceny
6,6 10 1 140834
6,3 37
ocen krytyków
Wonder Woman
powrót do forum filmu Wonder Woman

Może mi ktoś wyjaśnić czemu ten przeciętny film zbiera bardzo dobre recenzję

ocenił(a) film na 10
Nova67

Bo jest bardzo dobrym origin story jednej z najważniejszych superbohaterek w dziejach

użytkownik usunięty
Himiteshu

Ogólnie obecnie DCEU jest do dupy, po zwyczajnie złym Man of Steel i fatalnych BvS i SS Wonder Woman to z pewnością duży skok jakościowy, ale to średni film. Wynudzilem sie w kinie.

ocenił(a) film na 10

Dla mnie Man of Steel jest genialny

użytkownik usunięty
Himiteshu

No nie rozumiem za bardzo dlaczego, no ale w końcu każdy ma własne zdanie.

ocenił(a) film na 10

Bo przez ten film polubiłem Supermana

użytkownik usunięty
Himiteshu

Ten film pokazuje Supermana z innej strony, jest tam przedstawiony jako smutas, depresyjne przeciwieństwo nadziei. Chyba, że to było w BvS, tam na pewno było, ale tak czy inaczej to samo uniwersum.

Ja polubiłam Supermana dzięki komiksowi od TM-Semic, Czlowiek ze Stali, jest tam przedstawiony prawidłowo - dający nadzieję, często wesoły.

Nie mówię że nie lubię takich przedstawień postaci, według mnie jest to fajne jako taka inna strona postaci, ale nie ta ostateczna (w sensie, takie rzeczy powinny być w oddzielnym uniwersum albo coś).

ocenił(a) film na 3

oczywiście gustu gustem, ale z tej dekady jeśli chodzi o dc to serio trzeba być fanem tego typu produkcji, bo nie licząc (batka od nolana) to większość z tych filmów to straszne kaszany, które ciężko się ogląda. Zwłaszcza Man of Steel i BvS. Wonder Woman jak dla mnie to równie słaby tytuł, ale ma swoje plusy i ogólnie to dość poukładana produkcja na tle innych filmów DC stąd takie hura optymistyczne opinie, ale dalej to nie zmienia faktu, że historia jest średnio ciekawa i oklepana, jak dla mnie klon pierwszego kapitana ameryki. Scenografia i kostiumy nie ratują faktu, że twórcy chcą w jakiś sposób pokaząć okrucieństwo wojny, ale wygląda to żałośnie. Jeszcze jakby było mało beznadziejny schwarz charakter i główna bohaterka, a raczej aktorka ją grająca średnio mi leżała. Niby da się oglądać i tak jak mówiłem na tle poprzednich filmów dc nawet nie jest najgorzej. Film kierowany głównie do laików tematu i dzieci, bo każdy kto ma trochę pojęcia o temacie i kinie mówił podobnie do mnie, a osoby zielone wypowiadałby się pozytywnie.

Himiteshu

superman i wonder woman są beznadziejne, ale ona umie się bić tylko jest nie wiarygodnie tępa, a dialogi beznadziejne.

ocenił(a) film na 10
maab1989

Nie, nie jest tępa

ocenił(a) film na 8

Ktos ma ochote na test wonder woman ? :) zabawa https://www.youtube.com/watch?v=9Zb98OgYTYA&t

Nova67

Podzielam Twoją opinię iż jest nawet poniżej przeciętnej. I również tego nie rozumiem :/

ocenił(a) film na 1
Nova67

Nie powiedziałabym, że jest przeciętny, jest po prostu bardzo zły. Da się zrobić film o super bohaterach, który można oglądać z zapartym tchem, przeżywając komiksowe historie na nowo, w innym wydaniu. Tego nie da się oglądać w ogóle. Oczywiście, "taka konwencja". Ja tego nie kupuję, "ta konwencja" plastikowych diademów i przesadzonych slow motion się nie broni, nie drewnianą akcją, infantylnymi dialogami i nużącą fabułą. Power Rangers i Xena Wojownicza Księżniczka miały więcej polotu. A to jest gówno w tęczowym papierku.

ocenił(a) film na 10
Prawdziwa_Magdalena

No na pewno nie zasługuje na ocenę 1

ocenił(a) film na 1
Himiteshu

No na pewno nie zasługuje na ocenę 10

Ja wystawiłam ocenę, na jaką według mnie w 100% zasługuje, a Ty taką na jaką zasługuje wg Ciebie.

ocenił(a) film na 10
Prawdziwa_Magdalena

Więcej wyobraźni dziewczyno

ocenił(a) film na 1
Himiteshu

Ja potrafię sobie wyobrazić, że istnieją ludzie tacy ja Ty, którym się ten chłam podoba, więc więcej wyobraźni zalecam Tobie :D I luzu, bo to tylko jakiś kolejny film, więc nie widzę zbytnio powodu do prowadzenia dalszej dyskusji w temacie pt "moja ocena jest bardziej oceną niż Twoja ocena".

ocenił(a) film na 10
Prawdziwa_Magdalena

Nie, ale 1 to już trollowanie, film nie jest zły nawet w SUBIEKTYWNEJ opinii, Ty dając taką ocenę tylko obniżasz średnią na siłę. Zero argumentów dobrych, ale rozumiem że możesz wszystko...

ocenił(a) film na 1
Himiteshu

Argumenty podałam wyżej i naprawdę mało interesuje mnie, że ktoś kto na siłę zawyża ocenę tego gniotka, nazywając go arcydziełem, uważa je za "zero dobrych". A film jest TRAGICZNY właśnie w SUBIEKTYWNEJ opinii. Człowieku, daj żyć, jestem za stara na bawienie się w trollowanie. Oglądam, daję ocenę jaką uważam za słuszną, ewentualnie dzielę się przemyśleniami w temacie, tyle. Bez odbioru.

ocenił(a) film na 3
Prawdziwa_Magdalena

Z początku nie byłem aż tak negatywnie nastawiony, ale im dłużej jestem po seansie tym większą odrazę czuję do tego filmu. Jeszcze ostatnio ktoś go wrzucił do listy AFI czyli najlepszych dziesięciu filmów tego roku. Jak tak człowiek przemyślał sprawę to wszystko jest w tej produkcji źle wykonane... serio wszystko. A w dodatku to klon pierwszego kapitana ameryki, dlatego ciężko się nie zgodzić z twoją oceną :)

ocenił(a) film na 4
___ice___

Poziom fabuły takich filmów jest wprost proporcjonalny do tzw. pokolenia "fejsbuka". Gdyby efekty wynagradzały tą słabość, a sceny akcji były na prawdę pomysłowe byłoby w miarę ok. Ale po co ? Jak widać i recenzenci ( pewnie niewiele młodsi od widzów, którzy dają 9/10 ) i widownia zachwyceni, na IMDB film ma 7.5/10. Takie czasy, że im większa wydmuszka tym lepiej trafia w gusta współczesnego widza. Obawiam się , że dla tego pokolenia Terminator II z przełomowymi efektami to teraz ramotka a WW to arcydzieło.

Prawdziwa_Magdalena

Skoro filmu nie dało się w ogóle oglądać to po co ta kompromitacja powyżej przez kilka nużących i infantylnych komentarzy? Troll jak rozumiem :)

ocenił(a) film na 1
danielpiw23

Tak nużących, że aż musiałeś wszystkie przeczytać z zapartym tchem :D
Film był do dupy. Nie muszę oglądać "dzieła" od pierwszej minuty do ostatniej, skoro już z pierwszych 15 minut widzę, że konwencja jest poniżej określonego poziomu. To takie modne i wygodne teraz, nazywać trollem lub hejterem każdego, kto się z Tobą nie zgadza - i to jest infantylne. Cóż,w dyskusji o Koronie Królów zostałam sprowadzona do "lewackiej opcji krytykującej wszystko co polskie", to tu mogę być trollem - dla mnie bez różnicy, a poziom dzieł ten sam :)

Prawdziwa_Magdalena

Skoro obejrzałaś tylko 15 minut to jaki sens go oceniać? To tak jakby Francuz przyleciał do Polski na Mazury ugryzłby go komar i w domu powiedziałby, że Polska jest do dupy :) Podsumowując wolisz Xenę i Power Rangers od Wonder Woman, które porównujesz do Korony Królów.
Pozostało mi się pożegnać, bo straciłam już orientację, czy trollujesz, czy na poważnie po 15 minutach oglądania filmu jesteś w stanie stwierdzić, że film ma drewnianą akcję, infantylne dialogi i nużącą fabułę. Może zacznij oglądać krótkometrażówki :D

ocenił(a) film na 1
danielpiw23

Wolę, bo tamte telewizyjne koszmarki nie pretendowały do miana kinowego hitu, a Wonder Woman udaje, że jest czymś więcej niźli tylko koszmarkiem ;)
Świetną robotę ja chodzi o nawiązanie do kiczu lat 80-90 robią Strażnicy Galaktyki, w WW tego nie ma - oglądasz i "not sure if troll or just stupid" - ergo spalone na starcie.

Jeśli w głowie Ci się nie mieści jak można ocenić badziewne dialogi/charakteryzację/efekty/konwencję nie oglądając całości to faktycznie nie ma co dalej brnąć w dyskusję, bo coś tam ciasno z Twojej strony i chyba mało filmów obejrzanych skoro musisz wszystko oglądnąć od deski do deski by wysnuć najprostsze wnioski. Żegnam i ja :)

ocenił(a) film na 8
Prawdziwa_Magdalena

Ze względu na szacunek dla twórców filmu i wszystkich użytkowników filmwebu, powinnaś anulować swoją ocenę.

Nie może być tak, że ktoś ogląda pierwszych 15 minut, wyłącza film i ocenia.

Obejrzyj cały film i jak uznasz że rzeczywiście ma mieć "1" to tyle wystaw. ale na Boga, nie oceniaj filmu, którego nie obejrzałaś do końca!

ocenił(a) film na 4
Prawdziwa_Magdalena

Bez etykietki ani rusz. Witaj w polskim internecie.

Prawdziwa_Magdalena

hey Magda a jestes lewaczka? tak tylko pytam bez podtekstow

ocenił(a) film na 4
Prawdziwa_Magdalena

No chyba trafiłaś na kilkunastolatka z bólem pewnej części ciała. Pozdrawiam. ps. ładnie go zgasiłaś

ocenił(a) film na 5
Prawdziwa_Magdalena

odpuść, to ewidentnie jakieś niemądre dziecko :P

Himiteshu

No a 10 to nie jest trollowanie? Wonder Woman to według ciebie arcydzieło? Kpisz sobie?

ocenił(a) film na 10
Smash83

Nie

ocenił(a) film na 5
Himiteshu

Oj chyba jednak tak. Ten film jest poniżej średniej filmów o superbohaterach więc wniosek sam się nasuwa.

ocenił(a) film na 4
Himiteshu

Równie dobrze można o tobie napisać że 10/10 co oznacza arcydzieło kina to trollowanie w drugą stronę i zawyżanie oceny. Hipokryta.

ocenił(a) film na 5
armarange

no kurna 10/10 dla Wonder Women, przecież to jakiś żart xD

ocenił(a) film na 10
mk34

Bo?

ocenił(a) film na 5
Himiteshu

dobra nieważne...

ocenił(a) film na 10
mk34

Też tak myślałem :)

ocenił(a) film na 6
Prawdziwa_Magdalena

Porównałaś kobieto ten film do "Ludzkiej stonogi" względem możności obejrzenia do końca. Wiecej nie trzeba dodawać.

Himiteshu

Pomyliłeś chyba z naiwnością.

Prawdziwa_Magdalena

Ej ale xene to ty szanuj. Dorastalem na niej, tzn na tym serialu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ocenił(a) film na 1
siczku

Hahaha, nie no - szanuję. Xena, Herkules, Power Rangers, Dr Quinn... Story of my life :')

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 6
Nova67

Obejrzałam wczoraj film bo mąż namawiał i miał dobre recenzje. Zresztą lubię Universum DC. Film nie był zły, ale szału nie ma. Nie wiem czym sie tak ludzie ekscytują. W takich filmach zazwyczaj nie doszukuje sie logiki czy realizmu, ale tutaj było cos ,,nie halo". Te dwa przenikające się światy jakoś mi nie pasowały myslalam, ze obecność WW w czasach I wojny światowej bedzie inaczej wyjaśniona. Owszem pośmialam sie czasem, ale najbardziej absurdalna scena był atak z okopów i wyzwalanie miasta. W dodatku film schematycznie przewidywalny. Film ogółem nie jest zły, ale nie szybko do niego wrócę.

ocenił(a) film na 8
ignis_2

Oglądasz filmy o superbohaterach i nazywasz coś absurdalnym? :D
Mi się film podobał, nie wiem skąd tyle słów krytyki. Jak na razie 5 czy 6 komentarzy, a zero konkretów.
Myślałem, że to faktycznie jakaś papka i bałem się oglądać ale ostatecznie pozytywne zaskoczenie.

ocenił(a) film na 6
h8r3d

Film nie jest zły. Nie moge powiedzieć, ze mi sie nie podobał, ale tyłka nie urywa. Film był niesamowicie chwalony i moze spodziewałam sie niewiadomo czego? Bądź też wątek WW pasuje mi tylko jako epizod? W takich filmach zazwyczaj jest mnóstwo "łubu dubu" i żartów. Tutaj owszem pośmialam sie, ale nie tylko w miejscach humorystycznych, ale i w tych, które miały być epickie,

ocenił(a) film na 8
ignis_2

Spoko. Dla mnie przykładowo ten film jest lepszy niż ostatni Logan czy Spiderman. Wątek WW bardzo poważam, mam sentyment i lubię takie klimaty. Z niecierpliwością czekam na Venoma :)
Pozdr

ocenił(a) film na 2
h8r3d

Z konkretów, które pamiętam. Poza słabym scenariuszem i koszmarnie infantylnymi dialogami, co oczywiście jest kwestią gustu - mi one takie się wydały. Pościg okrętu za samolotem (serio?). Zdobywanie miasta, gdzie właściwie wszystko jest obok siebie. Podróż z greckiej wyspy do Wielkiej Brytanii w jedną dobę (nie, to żadne uproszczenie, tylko lenistwo scenarzystów/reżysera). Tu okopy, tu miasteczko, tutaj zebranie całego sztabu tuż przy właśnie przełamanej linii frontu - komuś się bardzo spieszyło, bo zamiast wyprostowania sprawy, lepiej było wstawić 2-3 żałosne dialogi. Bóg wojny z wąsem :) Sorry. Może być, ale wyglądało to tak komicznie, ze nie mogłem powstrzymać się od śmiechu, a w tle patetyczny monolog. Scena walki na lotnisku. Przeciwnicy pojawiali się i znikali w zależności od potrzeb scenariusza (tu nie pamiętam dokładnie szczegółów, ale było tego sporo). Było jeszcze kilka innych śmiesznych (w założeniu podniosłych) scen, ale już nie pamiętam szczegółów. Staram się jednak ten film wymazać z pamięci.

ocenił(a) film na 8
esese

sporo z tych rzeczy to czepianie się na siłę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones