PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792452}

Wszystkie pieniądze świata

All the Money in the World
6,5 31 480
ocen
6,5 10 1 31480
5,5 21
ocen krytyków
Wszystkie pieniądze świata
powrót do forum filmu Wszystkie pieniądze świata

Ale po co brać do obsady aktora, którego trzeba postarzać, zamiast od razu wziąć Plummera lub kogoś w jego wieku? To samo z Oldmanem w roli Churchilla. Mogli od razu zrobić te postacie w CGI...

ocenił(a) film na 5
Zloty_Deszcz

Studio chciało większe nazwisko.

Z tego co się mówi w kuluarach, Scott od początku widział Plummera w tej roli.

zombie001

o!
Na pewno pasował Plummer, dla mnie film i rola świetne.

Zloty_Deszcz

Bo Plumer nie zrobi tego tak dobrze jak Kevin :/

ocenił(a) film na 8
maciekb80

A tam, gadanie. Zapłaciliby mu tyle, co Spacey'owi, to by też zrobił.

Zloty_Deszcz

Za pieniadze talentu nie kupisz .

maciekb80

... talentu na miare K.S

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Ze niby Plummer jest gorszy od K.S.?

MikeyS

No pewnie ze gorszy .

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Oj nie

MikeyS

Oj tak

Maksymilian_4

Wcale nie. A właśnie, że tak... Jesteś głupi... Ty jesteś głupi... Powiem zaraz Pani... To ja powiem Pani... i tak dalej, i w ten deseń... Tak możecie to dalej pociągnąć.
Macie inne gusta i tyle. Prawdopodobnie warsztatowo Plummer jest sprawniejszy. Jego gra twarzą i głosem jest wyrazistsza, niż Spacey`go. Spacey jest moim zdaniem mniej ekspresyjny. Grane przez niego postacie wydają mi się być odgrywane dość podobnie. Ostatecznie jednak taki typ aktorstwa może się komuś podobać bardziej, więc się chłopaki ze sobą nie zgodzicie i nie jest tu istotna obiektywna fachowość aktorskiego warsztatu ale upodobanie do sposobu gry. Tak mi się wydaje.

drzewiarz

psuj

ocenił(a) film na 8
drzewiarz

Dla mnie Plummer super,tylko Walhberg mi nie pasował do roli tego agenta.W tych pinglach zerówkach i z naburmuszona miną przez cały film wyglądał komicznie.Do roli takiej przeżytej kreatury był zresztą jak dla mnie za młody.Bardziej by mi się podobał aktor jak Ed Harris czy inny dojrzały aktor z twarzą trochę zniszczoną życiem.Idealny według mnie byłby Harvey Keitel ale on teraz to już jest pewnie niewiele młodszy od Plummera :-)

Zloty_Deszcz

marvel zaorany. Twój komentarz jest bezwarościowy. DC jest najlepsze. Filmweb jest opłacany przez Disneya

Zloty_Deszcz

Żeby miał kto wygrywać Oscary- aktor za wcielenie sie w role starszego i charakteryzarorzy za realistyczne postarzenie mu buźki XD

Zloty_Deszcz

Co innego wymiana aktora a co innego tworzenie go w CGI. A sytłacja z Oldmanem była zupełnie inna.

ocenił(a) film na 8
janosobisty

To o CGI było napisane ironicznie...

janosobisty

Zupełnie inna czyli jaka?

ntx

Kevin Spayce to znakomity aktor potrafiący oddać wiele ciekawych postaci a czasem w sytlacjach jak ta powibnien uzywac CGI zeby jeszcze bardzijej sie upodobnic

janosobisty

Pytam, dlaczego sytuacja z Oldmanem była zupełnie inna.

Zloty_Deszcz

Nie potrafię sie sensownie wypowiedzieć na temat zamiany Spacey'a na Plummera ale jesli chodzi o Czas Mroku to ani CGI ani sztuczny nos i wąsy nie zastąpią porządnego aktorstwa. Wygląda na to, że McCarten i Wright przygotowali wymagającą rolę, z którą nie każdy aktor mógłby się zmierzyć.

ocenił(a) film na 7
Zloty_Deszcz

Zgadzam się, dla mnie to absurd, uważam, że film zyska dzięki tej zamianie

ocenił(a) film na 7
Zloty_Deszcz

Zgadzam się. Tu fajnie sprawdził się Plummer. Spacey świetny aktor ale jakoś ciężko mi go sobie wyobrazić w tej roli .

ocenił(a) film na 8
Zloty_Deszcz

W filmie akcja rozgrywa się w różnych okresach, dlatego potrzebny był ktoś komu można zrobić charakteryzacje starca. Plummer pomimo skoków czasu wygląda w każdej scenie tak samo, choćby na początku gdy akcja cofa się o ponad 20 lat...

ocenił(a) film na 8
Igopogo

A więcej było scen, w których grał młodego czy starego?

Zloty_Deszcz

Wiecej jak gral starego

ocenił(a) film na 10
Zloty_Deszcz

Spacey nie nadawał się do tej roli bardzo dobrze że zdjeli zboczeńca

ocenił(a) film na 2
Zloty_Deszcz

Bo im chodziło chyba o podobieństwo, a nie sam wiek. Zauważ, że Plummer pasuje do roli wyłącznie wiekowo. Z twarzy jest zupełnie inny niż prawdziwy Getty. Natomiast Spacey w charakteryzacji nawet dosyć przypominał pierwowzór. Szczerze też uważam, że nie ma sensu postarzać jeśli można wziąć aktora w odpowiednim już wieku, ale troszkę dziwne jest, że nikt się nie czepia, że tego starego nie ucharakteryzowali jakoś, żeby przypominał osobę, którą grał.
Aczkolwiek w przypadku tego filmu to i tak w sumie bez znaczenia. Scen ze starym Gettym może nie było aż tak mało, ale nie były to sceny ani jakieś złożone, ani trudne. Wystarcza, że w ogóle ktoś jest w tej roli i tyle.

ocenił(a) film na 5
Eleonora

Plummer pasował raczej na pradziadka.
Tak, wiem, że w 1973 prawdziwy Getty miał 81 lat,
ale mimo to jakoś głupio to wyszło.

de_Franco

Nic nie wyszło głupio, jakby ci nie powiedziano że dograli sceny z innym aktorem i byś nie wiedziała że kto inny miał go grać to bys nawet sobie nie sugerowała "a bo było by lepiej jakby zostało tak od początku"

ocenił(a) film na 8
Zloty_Deszcz

"nie to, że bym miała jakiś uraz do aktora, bo jest predatorem seksualnym" XDDD gratulacje, właśnie za ślepe uwielbienie do postaci jaką odgrywa obcy facet sprzedałaś jakąkolwiek moralność

ocenił(a) film na 8
InUteroAngel

Oj, za bystra to ty nie jesteś.

ocenił(a) film na 8
InUteroAngel

Aha, zapomniałbym o najważniejszym: XDDD.

ocenił(a) film na 6
Zloty_Deszcz

Akurat Oldman zrobił najlepszego Churchila w histori kina...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones