PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5387}

Wybory

Election
6,3 4 027
ocen
6,3 10 1 4027
7,0 11
ocen krytyków
Wybory
powrót do forum filmu Wybory

I zasłużona nominacja za scenariusz. "Election" to nie tylko zwykła komedyjka, ale bardzo ciekawy film. Pokazuje ważną rzecz, a mianowicie: co powoduje bezwzględne dążenie do władzy i zasada "Cel uświęca środki". A na przykładzie zwykłych, przynajmniej pozornie, wyborów do samorządu szkolnego wygląda to naprawdę groteskowo.

Bardzo dobre role Brodericka i Whiterspoon.

ocenił(a) film na 8
NickError

"Pokazuje ważną rzecz, a mianowicie: co powoduje bezwzględne dążenie do władzy i zasada "Cel uświęca środki". A na przykładzie zwykłych, przynajmniej pozornie, wyborów do samorządu szkolnego wygląda to naprawdę groteskowo. "

Dokładnie, ostatnia scena, kiedy ta dziewczyna wsiada do limuzyny - świetnie pokazane, jak wygląda wielu polityków, "ludzi sukcesu" i milionerów. Taka mi się analogia nasunęła, oszustwa, kłamstwa, a potem wychodzą tacy "mądrzy" ludzie, tak zwani ludzie "sukcesu". A Ci dobrzy i sprawiedliwie kończą jak ten nauczyciel, choć nie zawsze, czego przykładem był np. konkurent tej blondyny, ten ze złamaną nogą (niestety nie pamiętam ich imion).

ocenił(a) film na 9
Writer

Nauczyciel wcale dobry i sprawiedliwy nie był :) Raczej mocno zakompleksiony i nie mogący sobie poradzić z tym, że jego uczennica jest bardziej ambitna i mądrzejsza od niego. Właściwie jedynymi pozytywnymi postaciami w tym filmie są sportowiec i jego siostra. Reszta to oszuści, zdrajcy, i ściemniacze idący po trupach do celu. Rewelacyjny film, 9/10

ocenił(a) film na 8
yossarian84

Chyba tak, chyba masz rację. Ale mimo wszystko, według mnie nauczyciel był lepszym człowiekiem niż główna bohaterka. Ale trochę czasu minęło, jak oglądałem ten film, więc wszystko mam trochę za mgłą, nie pamiętam tego sportowca i siostry.

ocenił(a) film na 7
NickError

minęło 16 lat, a temat jakby dalej bardzo aktualny:)

ocenił(a) film na 8
NickError

Zgadza się. Wszyscy którzy spodziewali się kolejnej głupkowatej komedyjki z Witherspoon mocno zaniżają ocenę tego filmu.

georgeAzbest

Bo to jest głupkowata komedyjka. Oglądałem pół godziny, tj. do chwili gdy mowa jest o obciąganiu i pierd...niu.

ocenił(a) film na 8
Jack_Holborn15

Obejrzyj cały film. Zapewniam Cię, że jest inteligentny.

georgeAzbest

Żydostwo hollywoodzkie lansuje takie ogłupiacze od tak długiego czasu, że Amerykanie widocznie nie potrafią się już śmiać, gdy nie ma jakichś przekleństw i bardzo luźnych, wręcz rynsztokowych nawiązań do seksu. Dotyczy to też komedii romantycznych. Temat seksu ma przestać być tabu. Co za tym idzie, klasyczna moralność chrześcijańska musi odejść do lamusa.
Obejrzyj sobie "Idiokracja". Tam pokazana jest Ameryka za 500 lat, gdzie cała sala w kinie pęka ze śmiechu oglądając przez półtorej godziny pierdzącą d..ę.
Ogłupianie nie zaczęło się wczoraj. Pod wpływem gigantycznej reklamy, m.in. w MTV wybrałem się 20 lat temu do kina na "Cztery wesela i pogrzeb". Koleś 4 razy budził się o poranku uzmysławiając sobie, że zaspał na pogrzeb i wypowiadał ze wściekłością słowo "f..k!". I to były cztery razy, gdy sala w kinie się roześmiała, a i to przez siłę. Nawet wtedy polski odbiorca oczekiwał czegoś więcej od komedii, a widocznie amerykański ma być znacznie, znacznie głupszy od polskiego. Potem ta "komedia romantyczna" okazała się prymitywnym, wulgarnym filmidłem, gdzie główna żeńska aktorka siedzi w romantycznej restauracji z kolesiem i opowiada mu jak to się pier...iła pod płotem czy w krzakach i ile razy. Zaiste, romantyczne!
Zapewniam Cię, że takie filmy wyłączam od razu, aczkolwiek dziękuję za odpowiedź.

ocenił(a) film na 3
Jack_Holborn15

Masz rację, co do półtorej godziny pierdzenia. Zresztą, już jest taki film -"Człowiek - scyzoryk", który pół- i ćwierć inteligenci odczytują baaardzo głęboko, myląc byt z odbytem.
Schlebianie najniższym instynktom pod pozorem drążenia prawdy czy bawienia gawiedzi, to dziś standard.

Krzypur

Warto to obejrzeć? Jest tam jakiś komizm? Ja też lubię niestandardowe pomysły, ale samo pierdzenie to chyba pod to się nie podsuwa.

ocenił(a) film na 3
JackHolborn

Nie obejrzysz - niczego nie stracisz. To nie jest komedia dla ludzi inteligentnych, to miała być satyra, ale zabrakło realizatorom talentu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones