PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464256}

Wyspa tajemnic

Shutter Island
8,2 587 257
ocen
8,2 10 1 587257
7,1 46
ocen krytyków
Wyspa tajemnic
powrót do forum filmu Wyspa tajemnic

Nie dość, że film o wariatach to sam poczułem się pod koniec jak wariat :) Chyba było 68 pacjentów wraz ze mną . Świetny film dopracowany pod każdym względem

ocenił(a) film na 9
Hammy

Dokładnie! Sama potem zastanawiałam się czy nie jestem Andrew...

ocenił(a) film na 9
Hammy

To dlaczego 9 a nie 10?

ocenił(a) film na 9
Gwiazdor93

Jeszcze żadnemu filmowi nie dałem 10 :D czekam na to jedyna perełkę :D

ocenił(a) film na 10
Hammy

Zaniżasz w takim razie średnią dla tego filmu... :(

ocenił(a) film na 10
HatredOrEvil

Też tak kiedyś myślałem i dawałem same 9 i 10 żeby podwyrzszyć średnią.Jednak co stanowi 1 głos przy 400 000 ,to jak kropla w morzu.

ocenił(a) film na 10
Hammy

Nie oceniaj w ogóle jeśli nie potrafisz zmusić się dać maksymalnej oceny dla czegoś co Ci się podobało pod każdym względem, to nie jest normalne tak samo jak nie chciałbyś mieć w szkole nauczyciela który nie da 6 bo nikomu nie daje.

ocenił(a) film na 8
Dreadion

Rany, widocznie CZEGOŚ mu jednak brakuje, choć sam nie wie czego. Ty mu będziesz dyktować jak ma oceniać, bo Twoim zdaniem robi coś źle? o.O

ocenił(a) film na 8
Pepsaj

Dokładnie! Co za typy i typiary nawiedzeni, że maja pretensje o to, że ktos dał 9 a nie 10! Może uciekli z jakiegos szpitala?

ocenił(a) film na 9
Dreadion

Od tego jest 10-stopniowa skala, żeby można było sobie wyważyć na ile się film ocenia. chcesz oceniać zero - jedynkowo to trzeba zmienić portal na rotten tomatoes :)

ocenił(a) film na 8
Dreadion

No jak Ty sypiesz samymi 10 a wedrujacej ziemi dajesz 9, to nie znaczy że każdy musi być takim samym oszołomem.

użytkownik usunięty
Hammy

Nikt się nie spodziewal takiego końca....

ocenił(a) film na 8

Serio? Ja już w połowie filmu to przewidywałam XD

ocenił(a) film na 9
Hammy

To ze mną chyba 69 wariatów będzie :)) Ale nastrój ma niesamowity.

Hammy

Świetnie podsumowanie. Perfekcyjny film i zakończenie.

ocenił(a) film na 8
Dominika_Os

Cała scena w latarni była genialna, fantastyczny film.

ocenił(a) film na 10
Avatar97

Retrospekcje z Dachau gdy alianci odbijali obóz i gdy Teddy przechodził obok sterty zamarzniętch żydów przy akompaniamenie tej przerażającej muzyki były jeszcze lepsze.

Pan_Dr

Ale po co w sumie był ten wątek?

ocenił(a) film na 10
genowefa_si

https://movies.stackexchange.com/questions/15086/what-is-the-meaning-of-teddys-m emories-of-dachau

Znalazłem ciekawą dyskusję na ten temat.

Pan_Dr

Dziękuję .

Hammy

czyli Teddy nie był chory psychicznie a precyzyjnie zmanipulowany w chorobe psychiczną i zabicie żony której nigdy nie miał?

ocenił(a) film na 9
Weronka90

Zabił żonę i dzięki terapii Dr Cawleya do tego doszedł (już któryś raz jak się okazało). W końcówce filmu świadomie odegrał wymyślone przez siebie alter ego Teddyego co oznaczało skazanie na lobotomię. Świadczy o tym tekst "zastanawiam się czasem... Co bym wolał? Żyć jako potwór, czy umrzeć jako porządny człowiek?". Wybrał lobotomię żeby wymazano z niego wszystkie wspomnienia, czyli tego "potwora".
Jeżeli to było pytanie ironiczne do Hammy to zignoruj mój wywód xD

DanielP90

Ogladalam film juz jakis czas temu ale lubie takie niewyjasnione tajemnice a ta zona czasem nie utopila 2 ich dziecko i potem on w odwecie ja zabil?

ocenił(a) film na 9
Weronka90

Tak, utopiła 3 a on jej strzelił w brzuch.

DanielP90

No to pamietam

DanielP90

Czesto popelniamy zle rzeczy o ktorych po prostu chcielibysmy zapomniec ale idealu przeciez nie ma a trzeba miec do wszystkich szacunek a bedzie ok

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones