PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464256}

Wyspa tajemnic

Shutter Island
8,2 587 457
ocen
8,2 10 1 587457
7,1 46
ocen krytyków
Wyspa tajemnic
powrót do forum filmu Wyspa tajemnic

SPOJLER

ale jest jedyna prawda Bohater był pacjentem i jak sie oglada w ten sposob film to dochodzi sie do wniosku ze wszystko ma sens i sceny, ktore uwazalo sie wczesniej za niepotrzebne lub drazniace juz sa logiczne i na miejscu

to byl niesamowity eksperyment, ktory sie POWIODL, ale niestety pacjent wolal udawac ze sie nie powidol gdyz zdal sobie sprawe z tego co zrobil WYZDROWIAL, i to sprawilo ze sie nie lubil znienawidzil za to co zrobil wiec wolam umrzec , to chyba logiczne, wczesniej mogl zyc bo zwlil wine na jakegos goscia i siebie w ten sposob tak jakby troche uniewinnil wiec mogl jakos egzystowac a teraz to by nie bylo sensu

od paru lat wchodze co jakis czas tutaj i naprawde ciagle ten sam dylemat ludzie maja

ANCOL93

hahaha, niech napiszą do reżysera albo Leonarda i sie zapytają osobiście jak było. ja nie mam zdania.ogladnełam, skończyło sie jak skończyło i już.

lyndal_filmaniak

gdyby do poszukiwania pacjentki oddelegowano FBI to szef placówki nie pozwoliłby sobie na to, żeby z jednego z agentów zrobić warzywo, bo wtedy by przysłano cały oddział agentów. ale może scenarzysta o tym nie pomyślał akurat.

ocenił(a) film na 10
ANCOL93

Przy tej twojej prawdzie zabrakło tylko określenia objawiona. Mimo tego przeoczenia, może i tak już warto założyć kółko wyznawców tej "jedynej" prawdy?

ocenił(a) film na 9
ANCOL93

Fascynujące, co ty nie powiesz...

Ashganka

Niesamowity film. Jeszcze nie widziałam aż tak zaciętej dyskusji nad zakończeniem. Ja sama go dobrze nie zrozumiałam (przyznaję, że na końcówce trochę przysypiałam i już nie byłam taka skupiona, ale to tylko przez zmęczenie nie znudzenie ;p) i myślałam, że jednak został wrobiony. Ale to ostatnie zdanie, które wypowiedział pokazuje jak naprawdę było. W sumie za jakiś czas warto byłoby go znowu obejrzeć, znając już całą interpretację filmu.

ocenił(a) film na 8
Weronekk

Już czas obejrzeć ponownie. Ja to dzisiaj to zrobiłam i zobaczyłam że w ogóle tego filmu za pierwszym razem nie ogarnęłam. Wiem że minęło 8 lat od Twojej wypowiedzi ale myślę że to będzie miły akcent. Pozdrawiam.

kahamuha

Dzięki za odświeżenie wątku :) 8 lat to może być dobry czas na obejrzenie drugi raz :D

ANCOL93

Oj ja tez uważam, że bohater był pacjentem, jednak niech każdy sobie myśli jak chce. :)

ANCOL93

"zastanawiam się czasem co bym wolał żyć jako potwór czy umrzeć jako porządny człowiek" - a jeśli on JESZCZE zdaje sobie sprawę, że naprawdę jest detektywem i faszerują go lekami, aby zrobić z niego wariata i woli poddać się zabiegowi, póki jeszcze pamięta kim jest naprawdę ?? Nie chce żyć faszerowany lekami z tym co mu wmawiają o śmierci dzieci i zabójstwie żony i postanawia to zakończyć bo zdał sobie sprawę, że nie jest w stanie nic więcej zrobić ?? Jeśli byl pacjentem to pamiętając, że zabił żonę i obwiniając się o to wszystko raczej nie umrze jako porządny człowiek.

ocenił(a) film na 8
Kiki9

To już nadinterpretacja. Poszedł na śmierć, bo nie mógł znieść myśli o tym, co zrobił. Zabił się, by nie żyć jako potwór. Nie umrze jako porządny człowiek, ale do momentu śmierci będzie go wciąż udawał.

ocenił(a) film na 10
lenena

Żyć jak potwór - miał na myśli lekarzy co robią zabiegi przyjacielu a nie siebie

ocenił(a) film na 9
klejson

To jest jedyny sensowny argument co do tych nadinterpretacji na temat zakończenia.

ocenił(a) film na 8
klejson

wtf

ocenił(a) film na 9
lenena

Nie poszedł na żadną śmierć...

ocenił(a) film na 8
szambiarz

No życiem to ja bym tego nie nazwała

ocenił(a) film na 8
Kiki9

Jestem za spiskiem ostatnie słowa są skierowane do doktora które go zabolały bo to on będzie żyć ze świadomością ze wpędził zdrowego człowieka w obłęd i skrywa nielegalne eksperymenty a on nie widząc szansy na ucieczki z honorem oddaje się w ich ręce ( porządny człowiek )

ocenił(a) film na 10
ANCOL93

Ale czy uważasz, że dla terapii zaryzykowali by życie pacjenta? Mam na myśli tę scenę kiedy schodzi z klifu. Mógł wtedy spaść i zginać i cała terapia na nic.

ocenił(a) film na 10
Acetylo

Już nie będę się rozpisywał ,tak jak kiedyś ,zobacz bardzo dokładnie ostatnią scenę na schodach ,jak zamienia mu papierosy .

ocenił(a) film na 10
klejson

Jesteś w sporym BŁĘDZIE w ostatniej scenie na schodach ( jak Leo siedzi na nich i podchodzi do niego Ruffalo z fajkami po czym zaczynają rozmawiać ) nie ma ŻADNEJ ZAMIANY SZLUGÓW !!! Najpierw Ruffalo daje fajkę DiCaprio, później przechyla paczkę by łatwiej dla siebie wyciągnąć fajkę ( zwróć uwagę, że te papierosy są w starym rodzaju opakowania/paczki, które się rozrywało w samym rogu, a po wypaleniu 3-4 fajek trzeba było za każdym razem przechylać taką paczkę by móc wyciągnąć kolejnego szluga ) . Jestem zaraz po pierwszym seansie tego filmu i w momencie pisania komentarza cofnąłem specjalnie do tej sceny i zwróciłem na to uwagę.

ANCOL93

Właśnie oglądam ten film i pierwsze co mi się nasunęło - gośc jest pacjentem - i to na początku filmu. na tym etapie uważam, że gość jest schizofrenikiem. ma omamy i urojenia. Niestety przeczytałam filmweb ;) i doczytałam, że Leonardo miał lobotomie - niegdyś to było standardowe leczenie. Uważam, że wszystkie dialogi z innymi pacjentami, sanitariuszami, czy partnerem to wizja; realna-bo się dzieją, ale w jego umyśle jest tak, że czuje się detektywem. Sanitariusz dając im ciuchy i papierosy mówi do pacjentów.

ocenił(a) film na 10
sowanna

Zastanawia mnie tylko scena, gdy przesłuchiwana pacjentka pisze mu w notesie ''run''. Chyba nie da się tego wytłumaczyć jeśli byłby on pacjentem.

paulina_2017

nie sądzę. W umyśle schizofrenika dzieją się cuda. Może mieć omamy słuchowe, wzrokowe.

Wyspa tajemnic przypomina mi inny film - Pająk z R. Fiennesem. Podobna konwencja

ocenił(a) film na 10
sowanna

Jego kolega też widział, że ona mu coś pisze, ale może po prostu coś nabazgrała.

ocenił(a) film na 10
paulina_2017

Ona była pacjentką, tak samo jak i on. Więc pewnie się znali i chciała mu pomóc, jako jedna z współtowarzyszy tej niedoli. Żeby stąd uciekał, póki ma ku temu możliwości - przez dwa dni mógł chodzić po całej wyspie.

ANCOL93

A czego byl na poczatek szeryfem?

ocenił(a) film na 7
ANCOL93

Bzdura wal sie ze swoimi interpretacjami pajacu, nie jestes wszechwiedzący

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones