PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127272}

Wyspa

The Island
7,1 176 103
oceny
7,1 10 1 176103
5,9 16
ocen krytyków
Wyspa
powrót do forum filmu Wyspa

Sam motyw wykorzystania inżynierii genetycznej dla biznesu "części zamiennych" uważam za niezły. Niestety, hollywoodzcy producenci, z właściwym sobie polotem, przemielili go na papkę zgodnie ze schematem bohater+laska+pościgi+strzelaniny+obowiązkowe wiszenie na gzymsie, itd. Wyszła kolejna, oparta na posklejanych, gotowych kliszach produkcja. A szkoda...

użytkownik usunięty
pkb_pl

3 linijki tekstu, a mamy tutaj najlepszą recenzję tego filmu. Mam bardzo podobne odczucia.

ocenił(a) film na 7
pkb_pl

Dokładnie! Scenariusz miał potencjał, dobrali dobrych aktorów, świetna, klimatyczna muzyka Jablonsky'ego (jeden z moich ulubionych kompozytorów), dobrze rozwijająca się akcja... do czasu, kiedy nie zamienili tego w sieczkę... Najbardziej żenujące były pościgi i te wisienie na gzymsie właśnie:( Zamiast tych durnych scen mogli porozwodzić się trochę nad moralnością klonowania, ale chyba im się nie chciało, więc film wyszedł niestety dość płytki.
Daję naciągane 7 tylko z powodu końcowej sceny, która bije na głowę cały film (jedne z moich ulubionych zakończeń filmowych wszechczasów).
Mimo wszystko warto obejrzeć - dla muzyki i dla końcówki.

ocenił(a) film na 6
pkb_pl

Zgoda. Ale zawsze lepiej zaznaczyć "spojler" bo jak ktoś filmu nie widział to psujesz mu zabawę

ocenił(a) film na 5
pkb_pl

Podpisuję się pod tym obiema rękami... kompletnie nie rozumiem jak takie coś może mieć średnią 7.1. To jest po prostu niezrozumiałe i smutne.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

przecież to typowe dla filmów Baya. wystarczy spojrzeć na reżysera i wiadomo czego można się w filmie spodziewać.

ocenił(a) film na 5
pkb_pl

Chciałem napisać temat, ale musiałbym niczym inżynierowie z naszego filmu sklonować twoją wypowiedź. Oceniam ten film jednak nieco wyżej, bo pomimo zaprzepaszczenia przez twórców świetnego pomysłu, film na swój sposób bardzo mnie wzruszył i spędziłem te dwie godziny w napięciu i niepokoju o los głównych bohaterów. Nie jest to oczywiście "Łowca Androidów" ale skłonił mnie do pewnych przemyśleń.

ocenił(a) film na 5
pkb_pl

Dokładnie to samo pomyślałem.
Pierwszą połowę filmu ratuje scenariusz, ciekawy pomysł i filmowi można by dać spokojnie '7', ale niestety druga połowa to głównie akcja niskich lotów, mniej więcej 3/10. I dlatego ode mnie tyko '5' za całokształt.

ocenił(a) film na 8
Starigniter

Myślałem że podczas pościgu za ciężarówką zaraz wyskoczą Decepticony i Optimus im poucina to i owo mieczem.

ocenił(a) film na 8
pkb_pl

Z dużej chmury mały (?) deszcz.

ocenił(a) film na 8
pkb_pl

Pełna zgoda,tylko,że... paradoksalnie,w przypadku tego filmu,pomysł okazał się tak dobry,tak nośny,że przerobienie (przemielenie) go na typowo Bay'owskie Kino Akcji nie zdołało mu zaszkodzić,a nawet, o zgrozo,go wzbogaciło. Fakt, to wyjątek, może nawet cud,(zwłaszcza w twórczości Baya),ale jednak się wydarzył. Moim skromnym zdaniem oczywiście.

pkb_pl

to kino rozrywkowe, dretwe gimbusy. 10/10!

ocenił(a) film na 5
kotbury

arcydzieło dla matołków

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones