PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127272}

Wyspa

The Island
7,1 176 047
ocen
7,1 10 1 176047
5,8 17
ocen krytyków
Wyspa
powrót do forum filmu Wyspa

przez nadmiar przerysowanych ulicznych "ściganek i "strzelanek" tak charakterystycznych dla amerykańskich filmów akcji. Świetna tematyka, rewelacyjny początek, potem jednak było gorzej. Momentami miałam wrażenie, że oglądam zlepek dwóch różnych filmów z tą samą obsadą aktorską..

ocenił(a) film na 5
filmowa_tasma

Dokładnie - film taki sam jak setka innych strzelanek. Tylko dlaczego aż 7?

ocenił(a) film na 7
filmowa_tasma

Też mu dałam 7 - właśnie za ten potencjał, który był (ciekawy pomysł na film, moralny problem naszych czasów - in vitro, klonowanie i te sprawy, kto wie czy doczekamy scenariusza filmu), grę aktorską na poziomie, klimat, który tworzył głównie Jablonsky i - mimo że bardzo przewidywalne - mega zakończenie. Te zakończenie było jedyną patosową chwilą w filmie, która mnie nie bolała:) Może właśnie dzięki Jablonsky'emu.
Niestety zgadzam się z filmową taśmą - zmarnowany potencjał, aż się płakać chce. Takie robienie z widza idioty - intrygująca, starannie wykonana, dobrze rozwijająca się pierwsza połowa filmu, a potem nagle JEB dostajesz po głowie i zastanawiasz się, czy to wciąż ten sam film

ocenił(a) film na 8
PhoenixGirl

Radykalna zmiana i niekonsekwencja w technologii - ośrodek: total sci-fi from far future; LA: to co mamy teraz. Bajki z wieżowcem i "spadaniem" karygodne. Myślałem że zaraz pojawi się Driller i owinie się wokół budynku niczym wąż boa jak w Transformersach. Stylistycznie filmy nie do odróżnienia.

ocenił(a) film na 7
filmowa_tasma

Też tak myślę. Zaczynało się naprawde tajemniczo, potem zaczeło być przewidywalnie, koniec był niepoważny, że aż śmieszny. Liczyłem na jaką wielopoziomową tajemnice, zawiłą zagadkę, a okazało się, że jedyny morał z tego taki żeby nie zatrudniać murzynów, bo są nieprofesjonalni. Czego wszystkim życzę.

użytkownik usunięty
filmowa_tasma

Akcja powinna być wyważona, by wyglądało to bardziej naturalnie, a oni wychodzą z opresji nawet z wielu ekstremalnych sytuacji. Jasne, że to film i muszą wychodzić ze wszystkich sytuacji, ale film byłby świetny, nawet arcydzieło, jakby tych ekstremalnych sytuacji nie było wcale, a jedynie mniejsze, tzn. naturalniejsze akcje, że uciekają i się ukrywają, tak w naturalny sposób.

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się. Film byłby lepszy.

ocenił(a) film na 3

Twoja wypowiedź rozmija się zupełnie z twoją oceną.

użytkownik usunięty
Tomasz_buraczek

Owszem, rozmija się, bo oceniłem poprzez sentyment do tego filmu, który mimo wad uwielbiam. Nigdy nie twierdziłem, że oceniam obiektywnie. Jak dla mnie powinni bardziej skupić się na poznawaniu dla nich nowego świata, uczenia się go, zasad jakie nim rządzą, a ucieczki wyrzucić całkowicie, ewentualnie zrobić jak jedynie ukrywają się przed patrolami.

ocenił(a) film na 8
filmowa_tasma

W sumie zgadzam się, że tak patrząc obiektywnie, to film nie jest najwyższych lotów, a już Scarlett to nie popisała się wcale. Można by zstąpić aktorów kimkolwiek i niewiele by się zmieniło. A pomimo tego w tym filmie jest coś takiego, że oglądam go za każdym razem jak trafię w telewizji i nigdy mi się nie nudzi - przynajmniej pierwsza połowa. Wszytko jest fajnie do momentu, w którym bohaterowie wyruszają do miasta. Potem typowa amerykańska ganiania, którą można przewinąć, fajne sceny z Djimonem i to by było na tyle. To czy oni wyszli z tego podziemia, czy klony przeżyły, to już nie miało znaczenia.

ocenił(a) film na 6
filmowa_tasma

Pełna zgoda. To mógł być dobry film, gdyby wyciąć sceny akcji i dodać mu głębi. No i Scarlett Johansson niekoniecznie.

ocenił(a) film na 8
marlett_1

Nie no nie przesadzajmy. O ile zgadzam się z tym że Michael Bay zszedł na psy totalnie, o tyle filmy takie jak Armageddon, Peral Harbor, Wyspa czy Twierdza wyszły bardzo ciekawie. Wszystkie te filmy mają niezapomniany klimat. Do tego Wyspa jest wybitnie filmem mało patetycznym. Dobrze wiemy że w filmach Michaela Baya można się czasem porzygać od amerykańskiej flagi. Jednak filmy, które wymieniłem są w pewien sposób nie do zapomnienia. Jest to spowodowane również muzyką. Każda z tych produkcji ma dobrą muzykę. Nie jest to akurat zasługa Michaela ale przyznam, że do wszystkich tych filmów miło wracam po iluś latach. Możemy narzekać, że fabularnie szału nie ma ale weźcie spójrzcie uczciwie to teraz się kręci do kin?? Przecież teraz to kino skierowane jest do gimbazy. (nie obrażając uczniów wiadomo o kogo chodzi). Masa nadprzyrodzonych bohaterów, fabuła oczywista już po kilku pierwszych minutach, żadnego czaru w filmach. Patrząc przez pryzmat tego co się teraz kręci uważam, że wyspa zasługuje spokojnie na ocenę 7.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones