PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127272}

Wyspa

The Island
7,1 176 121
ocen
7,1 10 1 176121
5,9 16
ocen krytyków
Wyspa
powrót do forum filmu Wyspa

podobne filmy

ocenił(a) film na 9

jak w tytule, wpisujcie podobne filmy : Matrix, Equilibrium, Gattaca - szok przyszłości

ocenił(a) film na 9
zrelaxowany85

Wyścig z czasem, Surogaci, Impostor - test na człowieczeństwo

zrelaxowany85

Wehikuł czasu też ma dużo wspólnego w jednym sporym wątku

zrelaxowany85

Never let me go, moze nie jest o przyszłości ale temat dla mnie podobny do wyspy

ocenił(a) film na 9
asazet

Chyba najmocniejszy z filmów o takim wykorzystaniu klonów.

ocenił(a) film na 7
zrelaxowany85

http://www.filmweb.pl/film/Fahrenheit+451-1966-1494

Dla mnie ten film jest niesamowity - ponadczasowy ;)

ocenił(a) film na 5
zrelaxowany85

Poniekąd "Repo Men".

ocenił(a) film na 9
r0hnin

No, polemizowałbym... Tu nie było hodowli myślących istot nieświadomych swego przeznaczenia. Tu była zwyczajna brutalna windykacja ludzi wrobionych w pułapkę finansową. To już działa, już np. samochody odbierają czy też mieszkania. A to, że np. wątrobę czy serce, to dla takich firm podejrzewam, że nie stanowiłoby istotnej różnicy.

ocenił(a) film na 5
angeldog

Dlatego napisałem "Poniekąd".

ocenił(a) film na 7
zrelaxowany85

http://www.filmweb.pl/12.Malp

zrelaxowany85

nie tyle podobne co filmy na podstawie których powstała "Wyspa":
- THX-1138 - sceny w ośrodku klonów "Wyspy" to praktycznie kopia THX-1138
- Ucieczka Logana - to z kolei kopia THX-1138
- Brazil - podobna tematyka

ocenił(a) film na 6
zrelaxowany85

Nasza polska "Seksmisja", "Człowiek demolka."

ocenił(a) film na 8
zrelaxowany85

"Zielona pożywka" z Charltonem Hestonem.

ocenił(a) film na 8
zrelaxowany85

Mix sexmisja + coma z daglasem

ocenił(a) film na 9
zrelaxowany85

Self/less

zrelaxowany85

http://www.filmweb.pl/film/The+Clonus+Horror-1979-249568 (dodany zresztą do powiązanych; Wyspa może i bardziej widowiskowa, ale jest jego plagiatem, żeby nie napisać "klonem" ;))

ocenił(a) film na 8
zrelaxowany85

Mi to się kojarzy z seksmisją

ocenił(a) film na 9
zrelaxowany85

"NIE OPUSZCZAJ MNIE" z ciapowatym Andrew Garfieldem, brzydkim kaczątkiem Carey Mulligan i śliczną chłopczycą Keirą Knightley - ewidentny plagiat "Wyspy" Baya. Co zdumiewające, już książka nią jest! To niemalże ta sama historia!

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

mam nadzieję, że jesteś trollem
Po pierwsze, książka Ishiguro i film ,,Wyspa" wyszły w tym samym roku
Po drugie, Wyspa to film akcji nastawiony na widowiskowość, a ,,Nie opuszczaj mnie" to bardziej powieść obyczajowa/psychologiczna, opowieść o miłości i dorastaniu...

ocenił(a) film na 9
marysias241

No, właśnie, książka wyszła w tym samym roku, co film. A ile trwają przygotowania do wyprodukowania filmu? 2-3 lata. Czasem nawet 5. Mi też trudno w to uwierzyć, ale Ishiguro, autor wybitnych "Okruchów dnia", był zwyczajnie wtórny wobec scenariusza Roberto Orci i Alexa Kurtzmana.

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

przecież fabuła Wyspy i Nie opuszczaj mnie różnia sie od siebie diamtralnie. To zupełnie różne konwencje, ale jeżeli już się przyczepić podobieństwa...klony są zupelnie inaczej tworzone. W Wyspie od razu są dorośli, a tragizm bohaterów ,,Nie opuszczaj mnie" opiera się właśnie na tym, że dorastają ze świadomoscią swojego przenaczenia, że wiodą takie smao życie jak ich rówieśnicy, ale jednak z wiszącym nad nimi wyrokiem...

ocenił(a) film na 9
marysias241

Konwencje różne (film akcji i dramat), pomysł wyjściowy identyczny: klony hodowane na organy. Reszta to kosmetyka.

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

kosmetyka? xD trollu
to tak jakby powiedzieć że star warsy to xero odysei kosmicznej. i tu kosmos i tu, reszta to kosmetyka xD

ocenił(a) film na 9
marysias241

Just push play:
https://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close -20170426/

ocenił(a) film na 8
zrelaxowany85

A czy kojarzy ktoś film też bardzo podobny (może i ktoś go tu wymienił, ale ja nie skojarzyłem po samym tytule), że także istnieje jakiś zamknięty świat w naszym, ze jacyś młodzi ludzie są uwięzieni w jakiejś piwnicy (?). w jakimś podziemiu, istnieje jakaś władza. Gdy ci młodzi się orientują, zgłaszają to jakimś "przełożonym" czy "nadzorcom", a oni wtedy okazuje się, że są podstawieni, i próbują od teraz tę parę młodych za to odkrycie zniszczyć. Właśnie kiedyś opis takiego filmu przeczytałem, nie zapisałem go ani na filmweb do "chcę obejrzeć", ani nie zapamiętałem tytułu, czy dokładniej tego opisu... Ale może ktoś skojarzy i pomoze?

ocenił(a) film na 8
zrelaxowany85

Mi tylko jeden film przyszedł na myśl:

Level 16

zrelaxowany85

Labirynt,
Dawca Pamięci

ocenił(a) film na 7
zrelaxowany85

Fortress (1992)

ocenił(a) film na 8
zrelaxowany85

6ty dzień,
SUROGACI,
Altered Carbon

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones