PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=214307}

X-Men Geneza: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine
7,2 174 028
ocen
7,2 10 1 174028
3,9 18
ocen krytyków
X Men Geneza: Wolverine
powrót do forum filmu X-Men Geneza: Wolverine

Wszyscy na niego najeżdżają, cieszą się, że jest nie kanoniczny a ja tego nie rozumiem. Mi jako osobie która x-menów kojarzy tylko z paru odcinków nie tak starej bajki wzbudził ten film zainteresowanie x-menami, a wręcz zobaczyłem jak (nie wstrzymując się słownie) zajebistym superbohaterem jest Wolverine... Co innego The Wolverine który był klapą..

ocenił(a) film na 1
Stomolko

Trzeci raz to piszę bo za każdym razem coś się psuje. Obejrzyj po prostu recensję filmu na kanale IHBD na YouTube.

ocenił(a) film na 7
Hommit

Czyli udajecie trochę , bo sugerujecie się recenzjami w własnej ocenie. To wtedy nie jest wasza ocena.

ocenił(a) film na 2
Movie_Crash_Man

Mi osobiście film się nie podobał aż tak bardzo, bo kompletnie drwił sobie z postaci które się w nim pojawiały. Bawiłam się dobrze podczas seansu, ale niestety oglądałam z poczuciem, że to wszystko kiepska parodia. Kawał niezłej rozrywki, ale tylko jeśli odłączysz mózg :)
Poza tym film ten dostał ode mnie ocenę 2 zamiast 1, ponieważ dzięki niemu i ogólnemu bulwersowi zainteresowałam się komiksami i tego typu tematyką filmową :)
Jeżeli chodzi o kanał na yt o którym pisał kolega Hommit, polecam serdecznie! Facet mówi z pasją, która zaraża i dzięki Ichabodowi wkręciłam się na dobre w niektóre seriale, filmu, komiksy.

Jane1239

"Kawał niezłej rozrywki, ale tylko jeśli odłączysz mózg :)"
A czego ty oczekujesz od kina rozrywkowego z gatunku sci-fi? Film skierowany dla nastolatków, a niektórzy mają pretensje, że jest naciągany i są w nim elementy nielogiczne... Ręce opadają.

eukalyptus

Tylko, że nie. Jest mnóstwo świetnych współcześnie filmów akcja-science fiction, które nie dość, że dostarczają rozrywki, są dobrze napisane. Wchodząc w każde filmowe uniwersum trzeba przyjąć pewną umowność. Weźmy na warsztat takie "Gwiezdne Wojny". - Można powiedzieć, że film jest pełen nielogiczności, bo ludzie w prawdziwym życiu nie używają mocy. Z drugiej strony nie gryzie się to z zasadami danego świata. W żadnym wypadku nie bronie tego filmu, bo również uważam, że jest fatalny, ale spostrzeżenie, że piszesz, że filmy skierowane do nastolatków są z zasady nielogiczne uważam za błędne, a nawet jeżeli niektóre są nie jest to wina targetu. W razie ścisłości - tak, sam zaliczam się do tej grupy, ale nie lekceważ ze względu na to mojej opinii.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
Movie_Crash_Man

U mnie to wygląda tak: obejrzałem, pośmiałem się, popłakałem, obejrzałem recenzje, zgodziłem się z nią w 100%.

Ps.: Odpowiadasz na trochę stary komentarz, wiesz?

ocenił(a) film na 9
Hommit

Ja obejrzałam tą recenzję(powyższą) wpierw i choć już kiedyś oglądałam tą część to byłam przekonana że jest tragiczna. W tym momencie jestem świeżo po obejrzeniu i jak człowiek chce się do czegoś przyczepić to zawsze znajdzie powód. Jak dla mnie jest to jedna z lepszych części. Zrobiony cały film o głównym bohaterze,o którym wcześniej nic nie wiedzieliśmy do końca,no genialna! Szpony,sceny walki są świetne,nie wiem dla czego ci na tej recenzji aż tak krytykowali że są sztuczne i w ogóle,przecież są nowiutki miód malina to powinny wręcz błyszczeć. A sceny z Adkinsem niesamowite ! Jedynie z całej tej gównianej recenzji to mogę się zgodzić z tymi prześwitami przeszłości co on miał,że nie są do końca te same.No ale i tak kto normalny ogląda 4 części w jeden dzień,żeby pamiętać jak to wcześniej wyglądało...

Ps.Też odpowiadam na stary komentarz,ale strasznie mnie zdziwiły wasze opinie ;)

ocenił(a) film na 4
Latka13

No tak, tylko że tak się jakoś dziwnie składa, że wszystkie postacie jakie występują w tym filmie, są zrobione po prostu chujowo i nie mają nic wspólnego z komiksem. Na ich czele stoi Deadpool z zaszytymi ustami wysuwający sobie z rąk ostrza długości ramienia, który przy tym strzela z oczu laserami i teleportuje się. Jak można w ogóle traktować taki film poważnie? To tak jakby zrobić ekranizację smerfów, w której Klakier byłby psem Papy Smerfa, potrafiącym wywęszyć z daleka Gargamela, dzięki czemu staruszek nigdy nie złapałby żadnego smerfa.

ocenił(a) film na 9
The_Greater_Good

Rozumiem Cię,no może faktycznie tą jedną postać aż tak "zepsuli",ale była powiedzmy choć trochę ciekawsza. Przecież bez tych laserów i mieczy to co by było? Od razu by Wolverine potrafił go zabić. Czujesz jakby nie miał zaszytych ust to by mógł bez sensu gadać,by zrobili jakieś nudne dialogi typu:"Dlaczego to robisz,nie musisz być jego psem" i ten nagle zmienia całe swoje postrzeganie świata. Chociaż zresztą,co ja się znam... Komiksów nie czytałam,więc tylko film oceniam,który moim zdaniem był bardzo dobry ;)

ocenił(a) film na 4
Latka13

Polecam obejrzeć "Deadpoola" i sięgnąć ewentualnie do kilku komiksów z nim. Wtedy zobaczysz, jak bardzo Deadpool został tutaj zniszczony, zmiażdżony, zmielony, wrzucony do szamba i własnoręcznie przez twórców z zawartością owego zmieszany.
Gdyby nie miał zaszytych ust to zapewne rzucałby ciętymi replikami i żartami prosto z rynsztoka. Gdyby nie miał wysuwanych ostrzy, nie teleportował się i nie robił wszystkiego tego, co robił w "Genezie", to wciąż byłby na Wolverine'a godnym przeciwnikiem. Krótko mówiąc, gdyby Deadpoola w tym filmie nie było wcale, to byłby on kilka razy lepszym Deadpoolem niż teraz.

ocenił(a) film na 9
The_Greater_Good

Z pewnością kiedyś obejrzę,ale na razie czekam aż się pojawi z napisami w internecie,żeby rozumieć te żarty ;P Ale plus minus wiem na czym opiera się ta postać. Praktycznie to on się nazywa w tym filmie "Weapon XI",choć wszyscy i tak wiedzą,że to Deadpool. No ale nie uważam,że warto oceniać ten film strasznie nisko,tak jak ty "4",bo sam w sobie jest naprawdę dobry. Z resztą to jest film inspirowany komiksami czy na podstawie komiksów? Bo jeśli inspirowany to autorzy mogli sobie zmienić co nieco,a nie żeby było idealnie wszystko tak samo ;)

ocenił(a) film na 7
The_Greater_Good

No tak, bo Sabretooth z X-Men 1 był na pewno lepszy niż jego wersja z tego filmu. Za samą postać Creeda film ma ogromnego plusa.

ocenił(a) film na 6
truegod

Ja również tęsknię za "starym" Sabertoothem. Był po prostu mega klimatyczny, a ten tutaj to po prostu jakby kolejny kopiuj wklej Zus Bielski z filmu "Opór" z Danielem Craigiem ;)

truegod

Też jestem tego zdania, że powyższy Szabelkowaty lepszy od tego niedo*ebanego z*eba z klasycznej 1-ki.

ocenił(a) film na 2
Hommit

Hehej NASI TU BYLI!!

ocenił(a) film na 8
Hommit

czyli recenzja ma zmienić osobisty odbiór filmu? trzeba być psychopatą albo zwykłym idiotą, żeby to tak działało...

ocenił(a) film na 3
Stomolko

Bo fabuła jest pisana na kolanie chyba, straszne nieścisłości są jeśli chodzi o uniwersum, kiczowate efekty specjalne i sceny walki, sama postać Wolverine'a skopana, już nie mówię o Deadpoolu którego mogłoby nie być itd itp. Pisac dalej?

Himiteshu

Ja komiksów z seii X-Men przeczytałem bardzo mało i jak dla mnie ten film jest bardzo dobry.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

A oglądałeś serial animowany X-men z lat 90tych?

Himiteshu

To akurat oglądałem moja ulubiona animacja obok Spidermana.

Himiteshu

A co ma ten serial animowany do filmu?

użytkownik usunięty
Himiteshu

To w końcu te filmy są ekranizacją komiksów, czy po prostu są osadzone w "świecie" wykreowanym przez komiksy? Osobiście uważam, że do tych filmów lepiej podchodzić jak do osobnego "uniwersum", a nie mieszać na siłę i potem płakać, że coś nie pasuje.

ocenił(a) film na 3

Jednak pierwowzór jest ważny, a tutaj reżyser spuścił się mocno na całą serię tworząc takiego potworka. Sami aktorzy przepraszali za ten film, a Ryan Reynolds śmieje się z postaci Deadpoola z tego Wolverine'a w filmie Deadpool. Zasłużenie

Himiteshu

Eeee... A która to była scena konkretnie?

ocenił(a) film na 3
Ziomaletto

Zobacz jaką zabawkę ma Wade w swoim mieszkaniu

Ziomaletto

Scena w trakcie napisów końcowych.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

To przeczytaj sobie X-Men orgins:Wolverine to zobaczysz,że to wszystko wyglądało zupełnie inaczej.Poza tym nie wkurza Cię to co zrobili biednemu Deadpoolowi?

roman876

Jakoś mnie komiks nie bardzo interesuje. Nawet nie wiem o co chodzi z tym Deadpoolem.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

Usta mu zaszli i wyglądał normalnie,a jego gęba powinna być pomarszczona jak w filmie

ocenił(a) film na 3
roman876

O nim.Poza tym czego można się spodziewać po ludziach którzy nie mieli w łapie wcale komiksów (mówię tu o twórcach )

roman876

Nie wiem jak w filmie, bo ja tego Deadpoola nie dałem rady obejrzeć, taka to żenada była,że wyłączyłem po 40 minutach.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

Żenada bo?

Himiteshu

Juz tak dawno to było, że nie pamiętam.

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

Warto czasem coś poczytać w życiu

Himiteshu

Czytam i to sporo. Głównie polskie i skandynawskie kryminały.

użytkownik usunięty
Himiteshu

Ale kolega ma rację, komiksy są świetne

ocenił(a) film na 3
Andrzejek324

To przeczytaj sobie X-Men orgins:Wolverine to zobaczysz,że to wszystko wyglądało zupełnie inaczej.Poza tym nie wkurza Cię to co zrobili biednemu Deadpoolowi?

ocenił(a) film na 3
roman876

Poprawka tytuł komiksu Wolverine Origins z serii WKKM

ocenił(a) film na 3
roman876

Poprawka tytuł komiksu Wolverine Origins z serii WKKM

ocenił(a) film na 3
roman876

Poprawka tytuł komiksu Wolverine Origins z serii WKKM

roman876

Nie czytam komiksów i nie obchodzi mnie co źle zrobili względem komiksu. FIlm mi się bardzo podobał i nie interesuje mnie komiks.

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

Wyjątkowo tani chwyt z utratą i "wyzerowaniem" pamięci. Szkoda. Dałoby się zrobić lepiej.

ocenił(a) film na 3
Lucas207

Szkoda w ogóle pisać o tym filmie

ocenił(a) film na 3
Stomolko

Deadpool i sama fabuła

ocenił(a) film na 5
Stomolko

gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o PRAWDZIWEJ fabule x-menów, postaci Wolverine'a i jego historii, to byś zrozumiał co tu ludziom nie pasuje ;)

Bannakaffalatta

Co kogokolwiek obchodzi fabuła x-manów z komiksów? Najważniejsze jest czy sam film jest dobrze nakręcony, a nie jego zgodność z kanonem, która jest sprawą drugorzędną (może nawet trzeciorzędną).

ocenił(a) film na 5
LordRahl

zależy dla kogo ;) ja wyraziłem jedynie swoje zdanie, jako długoletniego fana marvela

ocenił(a) film na 6
LordRahl

Film jest kiczowaty. Proszę przypomnieć sobie scenę jak Gambit lata na kiju używając go niczym śmigło helikopteru.

szybki1244

Faktycznie kicz. A wyobraź sobie, że w Harrym Potterze latają na miotłach! To dopiero kicz.

ocenił(a) film na 6
eukalyptus

Wiem do czego dążysz ale ta scena to tylko przykład ;)
Wierzę jednak że nadchodzący "Logan" będzie najlepszym filmem z serii o Rosomaku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones