PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777024}

Zakonnica

The Nun
5,2 70 414
ocen
5,2 10 1 70414
3,4 5
ocen krytyków
Zakonnica
powrót do forum filmu Zakonnica

Przez kilka dni po Obejrzeniu Obecności 2 miałam niezłe schizy z tą zakonnicą. Jeszcze żaden horror tak na mnie nie wpłynął. Daj Boże żeby ten film wypalił!

_beetlejuice

Nie tylko ty. Nawet zwiastun bałam się obejrzeć bo słabo mi się robi jak tylko przypomnę sobie "Obecność"..

ocenił(a) film na 5
_beetlejuice

Mam to samo... Na pewno nie obejrzę tego filmu bo po "Obecności 2" dalej mi słabo

ocenił(a) film na 3
angelika11455

I co, przeszło ?

angelika11455

no własnie przeszło, bo my się tu martwimy :D

użytkownik usunięty
angelika11455

-Halo! pogotwie? proszę przyjechać na filmweba
:D

ocenił(a) film na 6
angelika11455

Chyba nie przeszło :D

_beetlejuice

I już masz podwójną katechezę karną za smolenie banialuk antychrześcijańskich!

_beetlejuice

Gdy zamykałem oczy to była ona :) przez parę nocy :) miałem jej mordę przed oczami , aż balem się je otworzyć zeby naprawdę się nie okazało że ona stoi :) chyba wyskoczył bym przez okno xD

użytkownik usunięty
_beetlejuice

Dołączam do klubu:)

I ja się dopisuję;-)

Najlepszy demon z całej serii :D

_beetlejuice

Ja nawet kilka dni musiałam spać przy zaświeconej lampce :D
Do tego nieraz wieszam na drzwiach w pokoju mój szlafrok to pomyślcie jak to wyglądało, gdy księżyc na niego zaświecił..

_beetlejuice

Obecność jest jak dobre chili na ostro, żresz, chociaż wiesz, że to nie jest dobry pomysł i będziesz tego żałowała. :) Też mnie zmasakrowała zakonnica. W sumie naturalny odruch psychologiczny, nie ma co się przejmować, że to opętanie :)

ocenił(a) film na 4
_beetlejuice

Wiecie co, ja naprawdę nie rozumiem fenomenu tej zakonnicy, na której widok każdy popuszcza ze strachu :D Jest niepokojąca, ale żeby mdleć ze strachu na to ani trochę, chyba przespałam ten moment, w którym zaczął się na nią hype. Film i tak obejrzę, bo wydaje się klimatyczny i oby tak było.

ocenił(a) film na 5
Necto

A co cię w takim razie przeraża? I to nie jest pytanie dla spiny, tylko serio się zastanawiam, bo mnie na przykład ciężko przestraszyć, a na tym filmie sikałam w majty :D

ocenił(a) film na 4
_beetlejuice

No właśnie nie jakieś super ambitne rzeczy, bo straszyła mnie zjawa z "Shuttera", czy pokiereszowana dziewczyna z "Last Shift", więc moim zdaniem takie typowe i normalne straszaki, ale za nic nie umiem pojąć strachu przed zakonnicą. Jak wspomniałam, jest intrygująca, ale dla mnie była bardziej śmieszna niż straszna, natomiast strach to również indywidualna sprawa i czuję się zbita z tropu, gdy ludzie się czymś zachwycają, a mnie to z jakiegoś powodu omija :D

ocenił(a) film na 5
Necto

Charakteryzacja tej zakonnicy jest dobra, sceneria w której ona akurat występuje i sceny które powodują cały klimat strachu.

ocenił(a) film na 4
luizka3

A co w tej charakteryzacji jest dobrego? Kolejna biała twarz z mocno podkreślonymi czarnymi oczami. To często wykorzystywana charakteryzacja, tuta dodano jedynie wdzianko zakonnicy. Sceny... chociażby ta na trailerze, którą musieli usunąć, bo podobno ludzie mdleli? Typowy jumpscare, który ma w ten sposób działać, chociaż nie zakłada wywołania utraty przytomności. Tu nie powiem, bo scena z jej udziałem w "Obecności 2" była klimatyczna, ale żeby robić z tego od razu film? Czuję, że będzie taki sam chłam jak obie "Annabelle", ale nie wiem, jeszcze nie oglądałam i czekam.

Necto

I się nie pomyliłeś, chłam i gniot.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
Necto

Ja nie oglądałam jeszcze tego nowego filmu, mówię o tej zakonnicy z Obecności 2.

ocenił(a) film na 6
_beetlejuice

,,Obecność 2" straszna dla mnie nie była w ogóle, ale sam(a?) Valak… no cóż, to już co innego. Wygląd tej istoty jest naprawdę niepokojący. Żadna postać z horroru nie budzi we mnie takich odczuć swoją aparycją (no, może trochę Jason), ale w przypadku niej ten habit bardzo podkreśla, a wręcz dodaje upiorności. Prezentuje się przerażająco i fascynująco zarazem. Na pewno nie chciałabym spotkać jej w ciemnym korytarzu.

ocenił(a) film na 6
Celestern

A co powiesz na temat Bughuula z filmu "Sinister"? Dla mnie Valak był najstraszniejszym z filmowych demonów, dopóki nie obejrzałem właśnie tego filmu.

_beetlejuice

po zobaczeniu ostatnich kilku sekund mało zawału nie dostałem...zaczęło się od filmu " w mroku pod schodami" czy jakoś tak..."obecności" też mogą byc niezłe szczególnie że po 2 części naszła mnie ochota i 1 zobaczyć...

_beetlejuice

Mnie raczej bawi niz straszy. Przez chwile myslalem, ze to Marylin Manson

ocenił(a) film na 10
_beetlejuice

Ogladałem własnie dziś. Naprawde mega film. Chyba jeden z lepszych horrorów. Polecam kazdemu kto ma dylemat czy obejrzeć

ocenił(a) film na 3
konsik1999

Ja mam totalnie przeciwną opinię. Jedyne straszne momenty to chwile bazujące na zaskoczeniu widza, przed 3/4 filmu nic się nie dzieje a fabuła pozostawia wiele do życzenia (o co właściwie w tym filmie chodzi nie wie nikt)

ocenił(a) film na 6
KikeSia

Dokładnie, ja też poczułam się rozczarowana tym filmem, chyba za wiele oczekiwałam. Kiedy zaczął się rozkręcać to nagle unicestwili demona i po filmie. Był fajny klimat i muzyka która mrozila krew w żyłach, ale to wszystko. Zakonnica już jakaś taka nie straszna... Nie umywa się do "Obecności".

ocenił(a) film na 7
KikeSia

Zgadzam się... ten film wd mnie jest bez ładu i składu i również nie za bardzo wiem o co chodziło ;O

ocenił(a) film na 8
moniarojek1

Mimo wszystko dałaś 7/10 :)

ocenił(a) film na 7
davis2008

7/10 - nie było tak zle porównując np. do anabell :)

ocenił(a) film na 6
konsik1999

to masz naprawdę niewielkie wymagania jeśli The Nun uważasz za jeden z lepszych horrorów o.O

ocenił(a) film na 9
konsik1999

Też mi się bardzo podobał, choć sama postać zakonnicy jakoś mega straszna nie wyglądała ;).

ocenił(a) film na 4
_beetlejuice

"Daj Boże żeby ten film wypalił!"

No i się zesrało. :|

ocenił(a) film na 5
Tek14

"No i w pi*du i wylądował. I cały misterny plan też w pi*du"

_beetlejuice

Było gorzej niż najgorzej

użytkownik usunięty
_beetlejuice

Wan się skupił za bardzo na Aquamanie (i jest szansa, że faktycznie ten film wyjdzie) i nie dopilnował siostrzyczki... ale sam jeszcze nie widziałem, więc poczekam z ocenianiem

ocenił(a) film na 6
Tek14

No, niestety.

ocenił(a) film na 6
_beetlejuice

film należy docenić za PR. Agencja wywiązała się na 6+. Tak należy robić reklamę w necie.... Z drugiej strony mieli łatwiej bo Wan nakręcił świetne 2 filmy. Zakonnica byłaby wielkim horrorem gdyby za kamerą usiadł Wan - proste

ocenił(a) film na 3
magik30

Nie wiem, czy reklamowanie filmem chwytem z 2004 roku jest porządną reklamą. Tym bardziej, że pokazuje to, że film raczej nie będzie dobrze straszył, jeśli ma się opierać tylko na jumpscare'ach. Jak sam film wypadł? Nie wiem, bo jeszcze nie byłem w kinie.

ocenił(a) film na 6
Milka124

nie można ujmować akcji marketingowej ponieważ była bardzo dobrze zrobiona. Film był bardzo wyczekiwany. Pewnie dlatego też tak bardzo rozczarowuje

ocenił(a) film na 3
magik30

Większa część marketingu owszem nie była zła, ale pomysł z reklamą wyżej przeze mnie wspomnianą została tak dobrze zrobiona, że została usunięta, bo nacierała masa twittów o reklamie na YT, której nie można przewinąć i mogą natknąć się osoby starsze lub dzieci. Jak dla mnie jak wcześniej zasugerowałem nie jest raczej dobre. No ale dało to rozgłos więc cel osiągnięty.

ocenił(a) film na 4
magik30

nie wiem czy taki scenariusz by się naprawił jakby kto inny reżyserował, bo straszenie polega na jump scare. pomysl ma potencjał ale jak, to polega na tym tylko, że ciągle coś nam wyskakuje przed oczy, to co taki james wan miałby zrobić na planie? wykonanie pewnie byłoby lepsze ale historia byłaby ta sama, a ona sprawia wrażenie jakby nikt nie miał żadnego dobrego pomysłu poza tym żeby akcję wrzucić do klasztoru w rumunii czy gdzie to tam jest

ocenił(a) film na 6
El_Magiko

Wan kreci dobre horrory, podejrzewam ze by wywalił wiele scen które robiły z tego komedie

ocenił(a) film na 4
magik30

no zgadzam się, że ma talent ale co miałby poradzić z tym scenariuszem? wyrzuciłby te najgorsze jump scare, ale to by mu zostało pewnie z 60minut materiału, który dalej nie ma na siebie żadnego pomysłu

_beetlejuice

Oglądałeś ten film ze oceniasz na 5 ? Z opinii Twojej wynika ze nie ogladałeś więc za co 5?

ocenił(a) film na 5
bzzzyczek

Post był napisany przed premierą, tak widziałam ten film

ocenił(a) film na 5
bzzzyczek

Seriously to było takie trudne do wydedukowania?

ocenił(a) film na 2
_beetlejuice

Serio? xD Właśnie wróciłem z seansu. Ten film to jedna wielka nuda, jedynie czasami przerywana śmiesznymi scenami rodem ze Strasznego filmu. Jeśli coś takiego was przeraża to nie mam pytań xD

Crackarotto

Nędza film. Zero strachu. Takie filmy to już na pęczki robią. Te czarne oczy i krzyk mnie już nie wzruszają. Nuda, dobrze ktoś napisał. Mogli zrobić z tego przygodowe kino akcji z elementem horroru. Film jak wydmuszka. Żadna ze scen nie zapiszę się do historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones