PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1093}

Zapach kobiety

Scent of a Woman
8,1 365 431
ocen
8,1 10 1 365431
7,0 30
ocen krytyków
Zapach kobiety
powrót do forum filmu Zapach kobiety

Mieszane odczucia

ocenił(a) film na 7

Mam wielki problem odnośnie tego filmu. Ogólnie bardzo lubię tego typu filmy a w tym jeszcze dochodzi genialna gra Al Pacino, co jest wielkim plusem. Jednakże zabrakło mi w tym filmie tego czegoś i sama nie umiem określić czego. Zwyczajnie mnie nudził, musiałam go sobie rozłożyć na dwa dni bo zasnęłam w połowie. Pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego, zawsze jak oglądam film i nawet jak mi się nie podoba to bez problemu oglądam do końca. Więc sama nie wiem co jest nie tak z tym filmem, bo teoretycznie powinien mi się bardzo podobać. Dlatego patrząc tylko na własne odczucia daję ocenę 7, choć niewątpliwie zasługiwałby na więcej.

ocenił(a) film na 8
blacken

bez Al Pacino byłoby słabo :)

ocenił(a) film na 8
blacken

Film rzeczywiście dobry, choć w połowie prawi nie usnąłem. Al Pacino nie bez powodu dostał za tą rolę oskara.

ocenił(a) film na 9
blacken

To chyba kwestia, co na kogo działa i co kogo interesuje. Moim zdaniem ani za wolno, ani za szybko film odkrywał złożoną sytuację i osobowość postaci wykreowanej przez Ala Pacino, a także pokazywał budowanie silnej relacji między Frankiem a Charliem. Wszystko było bardzo wiarygodne, a przejście Slade'a od beznadziei i zupełnie sensownej w takiej sytuacji próby samobójstwa do sytuacji, w której jego życie ponownie nabrało sensu, zostało pokazane mistrzowsko. Były filmy o głębokim przesłaniu, na których zdarzało mi się nudzić, ale na tym filmie cała moja uwaga była nim skupiona przez cały czas jego trwania.

I na pewno zgodzę się, że bez bardzo dobrej gry aktorskiej byłoby słabo, ponieważ pokazanie zjawisk tak subtelnych wymaga niesamowitego talentu.

Ardalionovitch

no,no mądrze prawisz, z jednej strony film nie jest porywający, jednak wysoki poziom aktorstwa i subtelność relacji między tym a tamtym potrafi przykuć uwagę, pozytywnie mnie rozczarował ale nie zachwycił :)

blacken

Trudno się nie zgodzić, też mam mieszane odczucia

użytkownik usunięty
blacken

Ja miałem podobne odczucia. Warto pamiętać, że film jest stosunkowo długi a jego treść zawiera się w przeprowadzanych rozmowach (ponadto, chwilami bardzo nużących), które wymagają dużo uwagi. Prawdopodobnie, to jest powód tego zmęczenia.

ocenił(a) film na 8
blacken

Mam bardzo podobnie. Kiedyś chciałem go obejrzeć, ponad 4 lata temu, ale wyłączyłem po 30 minutach i włączyłem "Adwokata diabła" też z Alem i nie zawiodłem się. Później też chciałem wrócić do "Zapachu kobiety", ale znów szybko zrezygnowałem. Teraz go obejrzałem, na 2 razy. No jest to dobry film, ale... czegoś tam brak. Tego czegoś. Dla mnie ten film był momentami zbyt nudny i trochę się dłużył, a z mojego doświadczenia wynika, że to bardzo psuje mi film. Może teraz się narażę, ale Al nie przekonał mnie do końca. Był bardzo dobry, ale może chciał za bardzo, może nie miał dobrego wsparcia w postaci innych bohaterów, może sposób przedstawienia filmu nie był odpowiedni dla tej postaci. Może chodzi o to, że on jest bardzo wyrazisty, a film bardzo spokojny i to jakoś się ze sobą kuci, nie zgrało się. Może chodzi o to, że takie osoby jak bohater wykreowany przez Pacino bardzo mnie irytują w prawdziwym życiu.

Scena z restauracji i tango - Mistrzostwo Świata.

blacken

Może brakowało Ci wybudzenia uczuć i wspomnień o podobnej sytuacji ze swojego życia. Realnego odniesienia, kiedy to ty byłaś w centrum uwagi obsypywana komplementami dającymi niepewne zagwozdki, które jednocześnie mieszają Twoje uczucia, ale robiąc to z wielkim szacunkiem?

Może nastrojowy wieczór z chłopakiem, którego zwieńczeniem będzie właśnie ten film pomoże Ci rozwiązać problem? ;)

ocenił(a) film na 7
WodaMoralna

Nie sądzę, by tu leżał problem, ale dzięki za sugestię ;)

blacken

a może nie lubisz ciasteczek z kremem?

WodaMoralna

film jest idealny niczego w nim nie brakuje .
co do blacken - to mysle ze jej rypania w tym filmie brakuje ,pewnie się wychowała no romantycznych komediach i teraz w kazdym filmie oczekuje miłości,rypania, jakiegoś romansu ,
jakby AL Pacino wyruchał po tangu ta laskę w hotelu to by tego postu nie załozyła , ale jej nie wziął na romantyczne rypanie w hotelowym pokoju to jej czegoś brakuje
załoze sie ze o to jej własnie( blacken) chodzi

blacken

Moze to glowny watek, ktory dla mnie jest troche mdly. Wielce trudny wybor bohatera filmu. Nie rozumiem gdzie tu jest meska postawa w kryciu paru ch**ków, ktorzy zniszczyli samochod dziekana (ja bym sie np wkurzyl, gdyby mi ktos tak zniszczyl samochod na ktory pracowalem i z checia bym ukaral sprawcow). W dodatku bohater ma zamiar zmarnowac swoje zycie, zeby jeszcze ich kryc. Moze gdyby ta krytyczna decyzja byla bardziej krytyczna, film bylby lepszy.

ocenił(a) film na 9
blacken

Bo tak naprawdę to jest film dla facetów i to prawdziwych :)

ocenił(a) film na 10
blacken

Widzę, że mieszane uczucia dość często występują po tym filmie :) Dla mnie ten film jest bardzo bardzo poruszający - Al Pacino genialnie zagrał głównego bohatera i właśnie to, co przeżywał ten bohater - przeżywałam razem z nim. Scena kulminacyjna - największej rozpaczy i pragnienia śmierci - zawsze porusza mną do głębi (znów zasługa Ala Pacino ...). Sprawą mało istotną dla mnie było kim bohater był, co robił wcześniej, czy jest grubiański, czy nie, czy tańczy tango będąc niewidomym itd. Uczucia moje "zmieszały się" przy scenie końcowej w szkole młodszego bohatera. Jestem w stanie zaakceptować przemowę głównego bohatera, ale potem te oklaski na sali, wiwaty, kobieta chcąca poznać bohatera po jego wyjściu... Zabrakło mi tylko amerykańskiej flagi (chyba, że przeoczyłam). I tak dałam 10, przymknęłam oko na tę końcówkę, reszta była zbyt poruszająca, bym zaniżyła ocenę.

ocenił(a) film na 10
blacken

Wszystkim znudzonym proponuję obejrzeć ten film jeszcze raz. A potem jeszcze raz. Nadal znudzeni? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones