PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=322573}

Zgon na pogrzebie

Death at a Funeral
7,1 73 878
ocen
7,1 10 1 73878
6,3 10
ocen krytyków
Zgon na pogrzebie
powrót do forum filmu Zgon na pogrzebie

chodzi o rodzaj humoru - turlałam się ze śmiechu!!!
rzadko trafiam na komedię, która rzeczywiście mnie rozśmieszy. nie dociera do mnie amerykański humor typu "AmericanPieItp"...
rewelacyjne [moim zdaniem] były na przykład "Rodzina Addamsów", "Pociąg życia", "Alicja..." Burtona [ech! Burton to prawie cały], "To właśnie miłość" oraz polski "Job".
czy jakiś dobry człowiek mógłby zrobić LISTĘ ŚMIESZNYCH ZAKRĘCONYCH BŁYSKOTLIWYCH KOMEDII??
z góry dziękuję :))))

lilyofthevalley

Zacznij oglądać Dr Housa, jak dla mnie świetny dowcip a zarazem niesamowicie wciągający klimat :) No tylko, że to serial :P

Milkaa

zgadzam się

ocenił(a) film na 9
lilyofthevalley

'Eulogy' jest w podobnym klimacie

ocenił(a) film na 7
Krowa_4

Polecam Jabłka Adama:
http://www.filmweb.pl/Jablka.Adama

lilyofthevalley

Nie bardzo rozumie w jakim sensie mają to być filmy podobne do "Zgonu na pogrzebie" , ale moim skromnym zdaniem warte uwagi są -
"Dobry rok" i "Ostatnia posługa".

ocenił(a) film na 8
lilyofthevalley

Przyłączam się do prośby autora wątku. Popieram, że humor w "Zgonie" jest po prostu znakomity, a w morzu komediowej papki dzisiejszych czasów (naciąganego lub kiepskiego humoru) ciężko wyłowić jakąś perłę. Nie oglądam wielu komedii, ale ta w porównaniu z innymi jest śmieszna. Czyli spełnia kryteria komedii;) Piszcie, jeśli macie coś do polecenia!

ocenił(a) film na 9
qyntelwoods

,,Porąbani " - z Alanem Tudykiem, który zagrał w Zgonie na pogrzebie (2007) jako Simon :D

ocenił(a) film na 8
misia1147

też uwielbiam tego typu filmy; mogę polecić: "Zakopana Betty", "Bernie", "Pociąg do Darjeeling" czy "Grand Budapest Hotel". No i oczywiście "Małą miss". Gwarantuję świetną zabawę

ocenił(a) film na 9
olesia10

Małą Miss oglądałam :) Film bardzo mi się podobał :D Był jednocześnie śmieszny jak i smutny :> Dziękuję, w najbliższym czasie rzucę okiem na te filmy ;)

ocenił(a) film na 8
misia1147

Dorzucam naszą rodzimą "Kołysankę" i "Ciało" :)

ocenił(a) film na 8
olesia10

Ode mnie brytyjskie:
Piekarz (bardzo podobny klimat) i Brud
i niebrytyjskie , ale humor podobnie czarny i ciężki:
Rzeź, Dzikie historie (na najbardziej szary i przygnębiający zimowy wieczór !), Sierpień w hrabstwie Osage
czyli absolutne komediowe perełki : )

ocenił(a) film na 8
olesia10

Dziwne, że do tej pory nikt nie polecił:
Trylogia Wrighta:
Shaun of the Dead
Hot Fuzz
End of World

potem
Turyści
Scott Pilgrim vs the World

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
lilyofthevalley

Warto dodać do tych klimatów "11:14"

ocenił(a) film na 8
lilyofthevalley

Polecam "Wszystko zostaje w rodzinie", "Wieczór gier", "Dzikie historie" i "Atak paniki". "Ciało" też jest dobre, ma w sobie dużo czarnego humoru.

lilyofthevalley

Ten typ humoru to niepowtarzalny Weekend at Bernie's z 1989r.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones